Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 vs Opel Zafira 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Bravo 1.6 vs Opel Zafira 1.8

    Колеги, днес 1 познат ме предизвика с въпросната Зафира. Колата е много поддържана и гледана. Не знам коя година е, но е от по-новите - към 2003-2004-та. Знам само, че е 1.8. Сега гледах, че старият мотор е 115 коня, а новият е 125. Допускам, че неговата е 125. Каза ми, че се гонил с Ауди А4 1.8 125 коня и до 130 му направил 1 кола.Иска да се пуснем на летящ старт. Според вас имам ли шанс ?Пускал съм се срещу Вектра Б комби 1.8 115 коня на летящ старт от 40 на 2-ра и на 3-та предавка и до 120 й правя 2-3 коли, но тая Зафира ме притеснява, особено ако наистина е била така Аудито.
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    #2
    скачай му смело
    Не е важно какво говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!

    Коментар


      #3
      Бой смело , къде е тръгнал с тоя саплък :D
      Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

      Коментар


        #4
        Утре ще е гонката, ако не вали.
        Renault Modus 1.2 16v 2006
        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

        Коментар


          #5
          Да не останеш изненадан само. Веднъж съм се гонил с такава от летящ старт/изпреварвахме се/ и се наложи да вдигна малко над 150 за да го размина, бях сам в колата а тя беше на катун пълна
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Давай газ, пък ако те дръпне аз ще ударя едно рамо с голфа
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              #7
              Valiosport написа:
              Давай газ, пък ако те дръпне аз ще ударя едно рамо с голфа
              Валка возих се в една зафира 2005-6 година някъде с 1.9 дизелов мотор с някакви там червени 2 буквички + едно яко чипче на 180+ hp направо няма такъв самолет
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                fuel injekcion Самолета е с фиатски матор. :D То си е жтд, само, че в опел.
                Ситроен Ксантия HDI-110 +++
                Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
                Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

                Коментар


                  #9
                  fuel injekcion написа:
                  Valiosport написа:
                  Давай газ, пък ако те дръпне аз ще ударя едно рамо с голфа
                  Валка возих се в една зафира 2005-6 година някъде с 1.9 дизелов мотор с някакви там червени 2 буквички + едно яко чипче на 180+ hp направо няма такъв самолет
                  Ела да те кача аз да видиш кво правят 150 коня в това малко купеГолфа ми е помпа-дюза 150к.с. без никакви чипове съм, а ако го чипна нещата стоят по съвсем различен начин и второ че голфа е по лек, пък и тази не е чипосвана така че съм почти на 100% сигурен че проблем няма да имам
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар


                    #10
                    Да, наистина дизела на новите Зафири е JTD. Той се използва и в Сааб.Но мен лично малко ме притеснява тая Зафира, ако наистина е 125 коня.
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #11
                      Брат, като знам бравата ми как върви със същия мотор, а бравото е по-лечко.... незнам :D
                      Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
                      Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
                      Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
                      Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
                      Убий скороста - Спаси дете!

                      Коментар


                        #12
                        Е, колеги, тая вечер към 19 часа се състоя гонката на 1 "права" извън града. За съжаление бяхме само двамата и нямаше как да се снима.Направихме 1 старт от 40 на 2-ра до 155 км по GPS-а на новата ми придобивка (по километража ми около 160), защото нямаше място за повече. Та.. още от началото започнах да дърпам и до края бях на около 4 коли пред Зафирата. Направо пича не можа да повярва. Аз също.После решихме да направим само за сверка и 1 старт от 80 на 5-та. На края на правата бях със 145 по GPS. Тук още от 80-те до към 100 км бях с кола пред Опела. От 100 до към 120 увеличих дистанцията. А от 120 до 130 започна да ме настига. След 130 вече сякаш спря и до 150 бях с около 5 коли пред него.
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          #13
                          сега вече като застане до фиат винаги ще има едно на ум п.п. зафирата последно с какъв мотор и коне е ?
                          punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            didich написа:
                            сега вече като застане до фиат винаги ще има едно на ум п.п. зафирата последно с какъв мотор и коне е ?
                            Ами пича не казва :D Знам само, че е 1.8. Старият мотор е 115, а новият - 125 коня. Обаче тя е от последните - 2003-4 година, а като гледам по каталог са 125 коня. А и като го подпитвах за гонката с Аудито, каза, че били еднакви коне т.е. трябва и тя да е 125.
                            Renault Modus 1.2 16v 2006
                            Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                            Коментар

                            Working...
                            X