Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с педала на съединителя фиат стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с педала на съединителя фиат стило

    Здравейте колеги....имам следният проблем ... колата е фиат стило 1.6 16в 103кс след смяна на съединителя преди 4-5дена като поработи малко повече колата и на първа на някой светофар или просто като трябва да се задържи педала малко по дълго време си остава до доло... след повторно натискане се оправя .... и така докато колата не изстине.... ходих при майстора който ми го смени той ми каза че е влязло някъде в системата въздух и за това не се връща добре обезваздуши помпата човека не ми взе никакви пари и след 3-4 дена пак същата работа ... нз вече и аз какво да правя попитах го дали има представа от какво се е получило така отговора беше " незнам за първи път ми се случва такова нещо" единствения вариант който ми остана сте вие колеги и предварително мерси за съдействието.........

    #2
    да добавя само че нямам никакви проблеми със самия съединител скоростите си влизат добре не боксува абсолютно никакви оплаквания

    Коментар


      #3
      Няма начин педала да ти остава долу и скоростите да включват добре.Това значи,че от някъде изтича спирачна течност,било от помпите или от пробката за обезвъздушаване.Остава нещо да задържа механично педала,което е малко вероятно.Следи нивото на спирачната течност.Колата с лагерпомпа ли е,ако е с такава помпа обезвъздушаването е малко по капризно.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        помпа може да е
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          колега педала остава от време на време при задържане на първа да речем...... а скоростите влизат нормално защото при превключване рязко отпускаш педала и той си се връща няма проблем......... проблема е само като се задържи педала малко повече преме и не се връща като го натиснес пак си се върне и няма проблем ........ спирачна течно не губи но не е пълно казанчето до горе дали може да е от това и заради това да дърпа въздух ?

          Коментар


            #6
            Щом педала остава долу значи няма налягане в системата.Ако си включил на скорост на сфетофара както казваш колата сама ще потегли.Нещо пропускаш в обяснението на проблема.Според мен имаш проблем в някоя от помпите.Може би не пада до долу а малко само.Обикновенно този симтом е при отиваща си горна помпа на педала.
            Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

            Коментар


              #7
              той и майстора като говорих с него ми спомена за тези помпи обаче каза че няма как да разбере коя от двете е и неговия вариант е да смени едната ако е от нея ок ако не е да смени и другата и аз да си платя примерно и за тази която и няма нищо ............ някакъв съвет от коя да започна или как може да се разбере коя е ........ ?

              Коментар


                #8
                Моя съвет е да смениш майстора.Колата ти не е с лагерпомпа и още по лесно се вижда ако има проблем с долната помпа например.
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  #9
                  Подкрепям последното мнение, нямаш лагер помпа, долната помпа лесно се вижда дали тече като се надигне маншончето, а горната се намира на самия педал, ако тя прави мизерии може да задържа така педала, заври се в педалите и я огледай, казанчето си има мин и макс и ако течността е в тези граници няма причина от нивото на течността да става проблема, може би след смяна на съединителя поради по дебелото ново феродо се дава повече сила на помпите и горната ти е сдала багажа, тоест няма връзка със самата смяна на съединителя, това е от мен!!

                  Коментар

                  Working...
                  X