Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на клаксон на Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    погледни и масата.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #17
      Като цяло, не съм запознат много с "пътя" на този клаксон. От тази тема видях къде е буксата му във волана. Намерих и предпазителя F10, над АБ. Намерих и самата тромба. Но ... Имало, някакво реле, не знам къде е . " Масата" му, също.

      Коментар


        #18
        Отвреме навреме пак отказва да работи. Не знам от влагата ли нещо или сега като валят дъждове, тромбата се мокри нещо??...

        Коментар


          #19
          почисти буксите със шкурка.
          обърни тромбите да не се пълнят с вода
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            При мен тромбата е само една. Държи се само на един болт. Свалих я, и буксата почистих, но мисля, че не е в самата букса проблема, защото си беше чисто вътре.
            Ако сваля, тромбата и я занеса в някой магазин за авточасти, да купя нова. При пробата трябва да я завия с гайката за стойката, защото това е масата, нали така?
            Четох в една друга тема, че имало реле. Което като натискаш клаксона, трябва да се чува да цъка. Аз поне, не мога да чуя да цъка нищо. Кое е точно релето и има ли друг предпазител освен този 15-амперовият?

            Коментар


              #21
              Намерих кое е релето. Смених го с друго. Нищо отново. Ходих в магазин за авточасти и ми казаха, че не продавали тромби. Да ходя в автоморга или и те не знаели къде може да продават.

              Коментар


                #22
                Клаксон

                Здрасти Колега,

                защо не закачиш една крушка на 12в вместо клаксона, за да провериш инсталациятаму, а самия клаксон щом е свален, защо не го пробваш на акумулатора директно.

                Ако имаш проблем с инсталацията, ще си пуснеш изцяло нов кабел с нов предпазител и реле, а ако тромбата създава проблеми ще си вземеш каква да е от друга кола. Стига да ти хареса как бибка, пак с проба на някой акумулатор в моргата или на твоя.

                Ао имаш само един кабел свързан към тромбата, да най-вероятно е положителния, а тялото на тромбата най-вероятно е маса. С прост мултимер от 5 лв може да си направиш измерванията.

                успех
                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                Коментар


                  #23
                  Лятото на моето му сменях тромбата. Купих я от Евро 07 на цена от 20-на лева. Макар, че по номера на старата я избирахме имаше разлики в буксата, но махнах старата букса и сложих две кабелни обувки, като добре изолирах гнездото на тромбата и нещата заспаха. По спомен на буксата имаше плюс и минус, мисля че не взима маса от корпуса.
                  Последна редакция от angels; 26.11.2017, 15:55.
                  Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

                  Коментар


                    #24
                    Благодаря ви колеги. Ще направя тези проверки.
                    Малко съм се объркал и вас обърках. Буксата е двойна. Явно там са плюса и минуса.

                    Коментар


                      #25
                      Тромбата я пробвах на акумулатора и свири. Махнах еърбега на волана да видя, дали не е откачена буксата, но не е . Сигурно има нещо някъде прекъснато. Доста се ядосвам вече...

                      Коментар


                        #26
                        stilo_new написа: Преглед на мнението
                        Четох в една друга тема, че имало реле. Което като натискаш клаксона, трябва да се чува да цъка. Аз поне, не мога да чуя да цъка нищо.
                        Така е, при натискане на бутон на волана, трябва да сработва релето.
                        Май ти прекъсва лентовия кабел според мен ..... щом ту я има тромбата, ту - не.
                        Истинския мъж се познава дори когато е гол!

                        Zastava Yugo 45 - 1984, Hyundai Teraccan 2,9 CRDi - 2002 , Fiat Grande Punto EVO 1,4 petrol/CNG - 2009

                        Коментар


                          #27
                          Здрасти колега,
                          според описанието аз си представям веригата така:

                          АБ-предпазител 15А- реле-клаксон

                          Във волана би трябвало да ти се намира прекъсвача-ключа за задействане на клаксона.

                          Ако има реле, то служи да разтоварва този ключ, което означава, че има товарна верига и задействаща го верига.

                          Ако искаш сам да се оправиш ти трябва пробна лампа. Най-обикновена габаритна крушка ще ти свърши работа, но трябва да има монтирани и два кабела на нея. Ако имаш от някоя стара кола направо с цокъл и да ѝ усучеш кабелите, иначе ще трябва да ги запоиш.

                          Ако нямаш крушка и не ти се занимава, си вземи един мултицет.

                          Първо ше провериш на предпазителя от единия край има ли 12в, ако на предпазителя отгоре има пъпчици метални провери, дали протича напрежение, да не е нагоряло гнездото отдоу.

                          Ако всичко е наред продължаваш към релето. То или е с 4 или с 5 крачета. На едното място трябва да имаш 12в винаги, на друго след натискане и задържане на клаксона, ако се прекъсва плюса. Респективно, ако има реле ще протече ток и на третото място стига масата да е наред, четвъртата дупка.
                          Нали, релето ще го извадиш, че отзад сигурно няма как да се бръкне. Това ако не го чуваш при натискане на клаксона...

                          За да си спестиш малко работа, ти докато измерваш почни от буксата отпред на клаксона и накарай някой да задържа клаксона за да са адекватни измерванията. Ако си сигурен, че във веригата има реле, а то не се чува при натискане на клаксона, то проблема е преди него и аз бих заложил на "здравия" предпазител или на самия ключ във волана. В зависимост какво е прекъснато, при натискане и задържане на клаксона на волана трябва да идва плюс на релето или съответно минус.

                          Така,
                          проверяваме предпазителя и от двата края
                          -Проверяваме входовете на релето.
                          -проверяваме при натискане на клаксона затваря ли се веригата.
                          Ако до релето всичко е ок, а на крайната буксата нещо се губи се пуска нов кабел или си играеш да го търсиш и поправиш.
                          Ако преди релето нещо се губи се проверява къде.

                          Преди всичко се убеди, че на крайната букса има или няма напрежение, за да изклчиш на 100% самата тромба, макар че самостоятелно е свирнала.

                          Ако бях аз в най-краен случай щях да пуса нова верига, вече имаш ново реле, един предпазител с гнездо и 5-6 метра кабел.

                          Надявам се, че ще ми проследиш мисълта. Аз така виждам нещета.

                          Ако някой вижда нередност бих се радвал да ме поправи.

                          Поздрави!
                          Click image for larger version

Name:	Нещо такова.jpg
Views:	1
Size:	104,6 KB
ID:	2095188
                          Последна редакция от pl4 8rp; 26.11.2017, 19:49. Причина: Допълнение
                          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                          Коментар


                            #28
                            Много благодаря, колега, за подробната информация. Опитах се да се справя сам, но проблема се оказа по-голям от възможностите ми и затова закарах автомобила, на майстор, който и друг път ми е помагал.
                            Проблемът се оказа сериозен наистина - прекъснат кабел. Човекът доста се порови и постара и накарая установи, че е прекъснат кабела, който идва от волана и отива към кутията с релетата и предпазители, намираща се в двигателният отсек, над АБ. Не можа да измъкне кабелчето от целият сноп кабели и затова пусна нов кабел.
                            Остава въпроса, как се е прекъснал кабела, тъй като минава през място, където няма някакво външно въздействие?

                            Коментар

                            Working...
                            X