Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тропа. Лагер главина? Пунто мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тропа. Лагер главина? Пунто мк2

    Здравейте колеги,от вчера нещо започна да тропа отпред отляво. Понеже честотата на тропане не съвпада с оборотите на гумата и също така изчезва при ускоряване/спиране смятам, че е възможно да е лагер на главината. Според вас какво друго може да е и правилни ли са разсъжденията ми? Ако е лагер той сменя ли се отделно или се сменя цялата главина. Също така, ако се окаже главина какви пари да очаквам за нова и откъде да я взема евентуално?Втори въпрос - в кой сервиз да закарам колата(около Люлин) понеже предпочитам да не я карам на другия край на София в това състояние. Мерси много предварително! Надявам се на бързи отговори, т.к. трябва да я карам утре по обяд за ремонт.

    #2
    Според мен, ако е лагер,ще вие и вероятно ще затегне, вместо да затропа. И именно лагера на главината, се върти заедно с гумата. Сигурно става въпрос за нещо по окачването, вероятно някой тампон, шарнир, биалетка.
    Fiat Punto`04 1.2 60hp.
    Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
    ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

    Коментар


      #3
      Приятелю, според мен е вътрешно каре на полуоската. Мисля така, защото и аз имах едно тропане ( говорим за тропане само в движение) мислех, че е крива гума, но като отидох в сервиза се оказаха двете вътрешни карета. Цени не помня, но не бяха кой знае колко скъпи. А може и външно каре да е щом казваш, че се чува повече отляво.П.С.: лагера не тропа - вие, вие и после затяга колелото.
      Пунто 1.9D 2002г.

      Коментар


        #4
        При мен, на бравото от лагер ми се тресеше цялата предница след 50-60 км/ч.

        Коментар


          #5
          Bane написа:
          При мен, на бравото от лагер ми се тресеше цялата предница след 50-60 км/ч.
          Но тропаше ли?
          Пунто 1.9D 2002г.

          Коментар


            #6
            К’во да не тропа човек,то беше едно думкане, нали ти казвам цялата предница подскачаше.

            Коментар


              #7
              ььь

              И аз имам подобен проблем само че при мен по скоро е чукане пукане отпред в ляво получава се като се покара малко колата пример 10 15 км след това почва и ту го има ту го няма .Иначе за лагер и аз съм чувал от много хора че по скоро вие от колкото тропа
              FIAT PUNTO MK1 преди -FIAT PUNTO MK2 facelift &FIAT GRANDE PUNTO 1.4 95

              Коментар


                #8
                Искам само да споделя, че при мен тропането и пукането от ляво се оказа от незатегнат болт на носача... Ако някой има такъв проблем, нека първво си проввери болтовете
                Пунто 1.9D 2002г.

                Коментар

                Working...
                X