Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Project Punto MK1 1.2 16v 85+

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    след това сглобих всичко до момента....
    Прикачени файлове
    Punto Sporting turbo
    Alfa Romeo 164 super
    brava 1.6 16v

    Коментар


      #32
      изпитах ужас защото турбината пушеше като парен локомотив, течеше масло и перките не се въртяха на празен ход........затова обиколих малко морги и взех още 2бр. турбини на кило :D .......то пък взе че стана с второто което сложих ?! държи се добре не пуши и върти перката на празен ход! ...... имам клипове с първото и второто но няма как да ги кача!ТА после малко се заиграх с изпускателната с-ма на ф60 ... с 2 бр резонатора и едно проходно с по-голям обем ........търсеният ефект е да е ТИХА и да не се вижда гърнето !!!
      Прикачени файлове
      Punto Sporting turbo
      Alfa Romeo 164 super
      brava 1.6 16v

      Коментар


        #33
        така изглежда със задно гърне на ф60 .... скрито покрито .... а и звукът е плътен
        Прикачени файлове
        Punto Sporting turbo
        Alfa Romeo 164 super
        brava 1.6 16v

        Коментар


          #34
          голям филм с кулера понеже исках да използвам стоков ГТ, но не стана защото водния радиатор е по дълъг от този на ГТ-то.................. та взех един много малък който влезна м/у купето и радиатора
          Прикачени файлове
          Punto Sporting turbo
          Alfa Romeo 164 super
          brava 1.6 16v

          Коментар


            #35
            това е направеното по колата до момента .....ТРЯБВАТ МИ ТУРБО ПЪТИЩА ф52 , СИЛИКОНЧЕТА И ТН. някой ако знае някаква оферта цена-качество да пише!..... понеже не издържах и пробвах колата без кулер и настройки , турбината наду 0,8 на 3000- 3300 об. което е два пъти повече от това за което се прави колата!
            Punto Sporting turbo
            Alfa Romeo 164 super
            brava 1.6 16v

            Коментар


              #36
              https://www.youtube.com/watch?v=guml43FkqCE малко прецакано https://www.youtube.com/watch?v=Pa_F7rqPDO4 и малко пушешто https://www.youtube.com/watch?v=0K-QS0m5LxM и накрая всичко се върти и не пуши да не повярва човек :P
              Punto Sporting turbo
              Alfa Romeo 164 super
              brava 1.6 16v

              Коментар


                #37
                Давай колега успех във всичко което направиш. С интерес следя темата,и чакам крайния резултат. Евала за проекта,малко са тези които биха се захванали,но така като гледам ти ще си от малкото успели! Май ше ти давам да правиш още един такъв пунтаж
                Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                Коментар


                  #38
                  Мотора ще го разреждаш ли или турбинираш напълно стоков мотор?Изпускателния колектор самоделка ли е или е взет/преработен от друг мотор?Турбото така както е монтирано няма ли да опре в предния капак при затварянето му, поне от клипчето и снимките изглежда монтирано доста високо?Съединител?, инжектори?, бензинова помпа?Успех с проекта, ще следя с интерес.
                  punto HGT

                  Коментар


                    #39
                    първоначално няма да се разрежда, ще се кара на ниско налягане 0.3-0.4колектора е правен от ст3 безшевна тръба и коленатурбото не опира никъде !съединител за сега стокимам няколко вида дюзи които ще пробвам като едните са 185сс а другите 240сс но са от големите, а пунтото е с малките дюзи и още се чудя дали да си намеря такива за да не преправям!помпата за сега е
                    Punto Sporting turbo
                    Alfa Romeo 164 super
                    brava 1.6 16v

                    Коментар


                      #40
                      Здрасти Колега! Първо успех с проекта , ще следя с интерес , че и аз карам същия вълк (скоро го изписах от бокса).Та спокойно си слагай големите дюзи аз карах с такива от следващото Пунто.Единствено ти трябват по дълги болтове с дистанционни втулки за да си хванеш реиката като хората и това е.Караш спокойно Поздрави
                      Fiat Punto 1.2 16V Sporting,Alfa Romeo 166 2.4 JTD , Alfa Romeo 33 1.3VL-ex

                      Коментар


                        #41
                        GRANDEsportivo написа:
                        голям филм с кулера понеже исках да използвам стоков ГТ, но не стана защото водния радиатор е по дълъг от този на ГТ-то.................. та взех един много малък който влезна м/у купето и радиатора
                        Аз затова го монтирах по този начин...http://oi62.tinypic.com/25ix2wz.jpgh...4fad5t.jpgНа едната снимка се вижда как леко съм подрязал челната греда

                        Коментар


                          #42
                          Това е добра идея но аз не исках да режа!Решил съм охлаждането на въздуха да се подпомага от перка...
                          Punto Sporting turbo
                          Alfa Romeo 164 super
                          brava 1.6 16v

                          Коментар


                            #43
                            малко да повдигна темата.... :P
                            Прикачени файлове
                            Punto Sporting turbo
                            Alfa Romeo 164 super
                            brava 1.6 16v

                            Коментар


                              #44
                              Браво, изглежда много яко!
                              Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 190hp
                              Fiat Stilo 1.6 16v 103hp

                              Коментар


                                #45
                                трябва ми широколентова сонда някой ако има наблюдения в/у марка, модел да пишеза сега гледам тези http://www.aemelectronics.com/?q=pro...uego-afr-gauge
                                Punto Sporting turbo
                                Alfa Romeo 164 super
                                brava 1.6 16v

                                Коментар

                                Working...
                                X