Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с механизъм на предни чистачки Punto MK2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Същия проблем го имах на моята кола от подписа. Проблема беше в лоста, който задвижва лявата шофьорска чистачка. Появи се преди четири месеца ( в началото на месец ноември 2015г.). На два сервиза ходих в Пловдив и ми предложиха само побългарени истории за направата на движещото рамо. Единия ми предложи заваряване на шайба на ябълката (цена с труда 25лв.), а другият сервиз първо ми направи предложение за смяна, с чисто нов мотор с рамената и цифрата с труда беше 280лв. - такъв вариант от мен бе отписан на секундата. Отново го мислиха мислителите и предложиха направата на резба на металната ябълка от стругар и накрая да се сложи една шайба с перчата Zn гайка. Помислих логично и това ми се виждаше доста по-добър вариант, спрямо заварянето на шайба. Попитах колко ще струва и колко време ще отнеме ремонтната дейност, а отговорът им не ми се хареса. Искаха общо 35лв. - 15лв. за труда на стругаря и 20лв. за сваляне и качване на цялата система. Стругар нямали в сервиза, а с такъв, който те работили бил в индустриалната зона в Тракия (7км.) (сервиза беше на рогошко шосе). Между 3-5 часа щяло да отнеме работата. Усетих, че се опитват да пускат старото куче по ледената пързалка по сред тия пролетни температури за февруари, които са 23 градуса за Пловдив. Казах им, че ще помисля и ще се чуем, но вътрешно в себе си знаех, че няма да се върна. Ровейки се във форума попаднах на тази тема и видях, че вариантите които се предлагат тук са същите които ми предлагат и в сервизите. Изчитайки темата и прочитайки последния коментар, този който е над моя ми се стори като манна небесна. Веднага се разрових в ибей и намерих въпросните скоби на достатъчно добра цена с доставка до България. Само за 10.99лв се сдобих с въпросните скоби и съм изключително доволен. Доставката отнема три работни дни. Поставянето на скобата е между 3-5 минути, в зависимост колко сте сръчни с копитцата!Линк към скобите: REPAIR CLIPS STRONG 2X FIAT PUNTO MK1 176, MK2 188 Колега, оправи си размера на аватара.Модераторски екип fiat-bg.org
    Ясно е, че в този форум слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим...

    Коментар

    Working...
    X