Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с механизъм на предни чистачки Punto MK2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    krusanov написа:
    3 броя излизат 40 лв с доставката
    Колега, ти сериозно ли?
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #17
      Щях да възкликна по начин, при който възпитанието което мама и тате са ми дали би отишло на кино точно за 20 минути шях да ти го оправя и да даже нямаше и пари да даваш, шайби и шплентове все щяхме да намерим от някъде.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

        Коментар


          #19
          Здравейте отново,Понеже обещах да споделя как се е решил проблема, ето какво стана. Поръчах скобите от Ask the mechanic, но те така и не пристигнаха и се наложи да пускам диспут в Paypal. Парите ми ги върнаха още с пускането на диспута от Ask the mechanic, но си остана неприятното усещане, че въобще не са ги били изпратили. Така че този вариант не си струва. И така наложи се разглобяване, което ми се изкаше да се избегне, заради пластмасите, които са на 14 години. Счупи се само едната капачка на гайката за рамото на чистачките, но я залепих с моментно лепило. Използвах метода за ремонт със заваряването на шайби предложен от todorshalev. Благодарности за предложения вариант! Сработи! Заварих 3 шайби на 3-те възможни места като в двете крайни позиции бяха с по-голям вътрешен диаметър, така че да влезнат малко навътре по оста. Средната я заварих отгоре на оста.

          Коментар


            #20
            krusanov написа:
            Здравейте отново,Понеже обещах да споделя как се е решил проблема, ето какво стана. Поръчах скобите от Ask the mechanic, но те така и не пристигнаха и се наложи да пускам диспут в Paypal. Парите ми ги върнаха още с пускането на диспута от Ask the mechanic, но си остана неприятното усещане, че въобще не са ги били изпратили. Така че този вариант не си струва. И така наложи се разглобяване, което ми се изкаше да се избегне, заради пластмасите, които са на 14 години. Счупи се само едната капачка на гайката за рамото на чистачките, но я залепих с моментно лепило. Използвах метода за ремонт със заваряването на шайби предложен от todorshalev. Благодарности за предложения вариант! Сработи! Заварих 3 шайби на 3-те възможни места като в двете крайни позиции бяха с по-голям вътрешен диаметър, така че да влезнат малко навътре по оста. Средната я заварих отгоре на оста.
            и вече не изпадат нали
            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

            Коментар


              #21
              todorshalev написа:
              и вече не изпадат нали

              Коментар


                #22
                Изместване на чистачките

                За да не отварям нова тема искам да попитам някой имал ли е проблем със изместване на чистачките и по-скоро прескачане на някой зъб от оста на моторчето, при което след пускане на чистачките те спират някъде по средата на стъклото? Идва ми на ум само че зимата ако съм имал сняг по предното стъкло и съм пуснал чистачките е прескочило, но като че не става изведнъж, а постепенно . Миналата зима го оправях, но тази година пак се получи и направо откачам, защото е буткава работа.Ако някой се е сблъсквал с този проблем и го е решил ще съм благодарен ако помогне.Поздрави!
                ===/////===
                Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                Коментар


                  #23
                  Напасваш ги и цъкаш моментно или някакво двукомпонентно лепило
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #24
                    Благодаря

                    Да, май това е най-лесно и икономично решение!Благодаря M5kov
                    ===/////===
                    Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                    Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                    Коментар


                      #25
                      Така няма да стане, сега сваляш моторчето отваряш го и откриваш че коничната предавка е изронена, оправя се с нова.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        S_BANKOV написа:
                        Така няма да стане, сега сваляш моторчето отваряш го и откриваш че коничната предавка е изронена, оправя се с нова.
                        Колега надявам се да не е, понеже като откачих рамената на чистачките от задвижващата ос (забравих да снимам, но става въпрос за това), зъбите на последната бяха поизгладени и се надявам точно тя да е поела натоварването, а не вътре в моторчето За сега нещата са ОК ! Залепих с Поксипол оста идваща от моторчето и двете оси за които се захващат рамената на чистачките, понеже и трите са с еднаква структура.Поздрави!
                        ===/////===
                        Fiat Bravo 198 T-Jet 120 - Bellissima
                        Фиат Пунто 188 Литър и двеста, 60 градуса - Точката

                        Коментар


                          #27
                          разпробих ябълките и закрепих шайби със самонарезни винтове

                          Коментар


                            #28
                            А някой може ли да даде смислено обяснение за чий ... под ябълката няма пробита фабрично една дупчица, че да си реши човек проблема с просто парченце тел? Имам чувството, че е направено да ни е гадно...
                            _________________________
                            FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

                            Коментар


                              #29
                              punto_11 написа:
                              А някой може ли да даде смислено обяснение за чий ... под ябълката няма пробита фабрично една дупчица, че да си реши човек проблема с просто парченце тел? Имам чувството, че е направено да ни е гадно...
                              Твоето с екстра на модела, казва се млад конструктор.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                Фъф прочем - ето по евтин вариант на клипсовете, с доставката към 15 лева, които вече бих дал вместо кожодерската доставка на Питай Механика:http://www.ebay.com/itm/x2-Chrome-FI...item233284f87e
                                _________________________
                                FIAT Punto MK2, 1.2 / 8V / 2000 г.

                                Коментар

                                Working...
                                X