Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

GPS карта за Connect Nav+ за Крома, Стило, Браво и др.

Collapse
Важна тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    valioboy написа:
    Здравейте,някой играл ли си е да едитва картатата,в смисъл такъв дали може да си добавяш улици които ги няма ?
    Не мисля, че е възможно. Но пък за сметка на това, към края на годината би трябвало да излезе картата за 2016-2017.

    Коментар


      #32
      Възможно е освен да го снимам и да ви покажа.Трябва ми помощ надявам се Вие да ми кажете как мога да се справя с този проблем.

      Коментар


        #33
        GOGYTO написа:
        Здравейте колеги,можете ли да помогнете? Днес пробвах този софтуер /FIRMWARE_Connect_Nav_V.12.2_FIAT/ и не става да се ъпдейтне дава ми грешка и не е съвместим със системата ми. Колата е Фиат Идеа 2007г. и навигацията е като тази на кромата снимана във форума. Когато вкарам диска чеква файловете минава успешно позиция 1 и на позиция 2 системата забива и дава грешка. Изписва, че софтуера е наред, но не е съвместим с хардуера.
        Вероятно си получил това:За съжаление - това често се получава на IDEA и PANDA. Нямам понятие защо е така, и по чуждите форуми гледам на няколко места този проблем, но никъде няма решение. Предполагам, че има някаква промяна в хардуера при тези модели.По принцип пише, че за Идея е до Март 2008 съвместим. Твоята е 2007 и би трябвало да става, ама...

        Коментар


          #34
          Да това е, точно така изглежда.Може ли да подкарам навигацията с по-стар фирмуер?Да не би при флашването да пропускам нещо и затова да не мога да си сменя фирмуера?

          Коментар


            #35
            GOGYTO написа:
            Да това е, точно така изглежда.Може ли да подкарам навигацията с по-стар фирмуер?Да не би при флашването да пропускам нещо и затова да не мога да си сменя фирмуера?
            Едва ли. Трябва да се натиснат едновременно бутоните, които са указани по-горе, но и да не го направите, инсталацията спира на по-късен етап.Ако дискът ти не е записан както трябва, инсталацията спира на още по-късен етап.

            Коментар


              #36
              GOGYTO написа:
              Възможно е освен да го снимам и да ви покажа.
              Горното не беше за тебе - казах, че е невъзможно да се едитва картата - отговорих на друг пост.

              Коментар


                #37
                ketito написа:
                Здравейте, може ли някой да ми обясни по елементарен начин, как се прави всичко , защото ми е много сложно, признавам си От линка , който сте дали си свалям информацията на празен диск и го пускам на навигацията и тя го чете ли??!!??Колата ни е Croma 2006г.Благодаря на търпеливият човек, който ще ми обясни наясно съм, колко ми е тъп въпроса, но наистина нищо не разбирам!
                В този пост от първа страница на темата е обяснена цялата процедура много подробно: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=asc&start=6В линка файловете са с разширение .iso - което значи, че не се записват директно на диск както обикновено, а се записват "като образ" (с десен бутон на мишката ще ти излезе такава опция - "отвори с... -> инструмент за запис на образ на дискове" - ако си с Виндовс 7 и нагоре.)Важно е записът да се направи на ниска скорост. Ако си с нов лаптоп или нов компютър се страхувам, че няма да стане. Както е указано от колегата - скоростта на запис трябва да е не по-висока от х8.

                Коментар


                  #38
                  Как да разбера в момента моето нави с каква софтуерна и хардуерна версия е?Има ли начин тази информация да се знае предварително? И тогава да се флашне с подходящият софтуер.Видях, че в другите форуми имат подобен проблем, можете ли да ми дадете директен линк и обяснение как да процедирам при подобен случай?

                  Коментар


                    #39
                    Версията на софтуера и друга информация можеш да видиш от скритото сервизно меню.В него се влиза така:https://youtu.be/4td2du-P4EI

                    Коментар


                      #40
                      Здравей, благодаря за информацията и за това, че си направил това видео, много благодаря!!!При мен се оказа версия на софтуера 11.3.Гледах много внимателно филмчетата в мрежата и забелязах, че на фият стило при флашването към версия 11.0 програмата за ъпдейта е версия 3.2 /флаш-програмата/, а при ъпдейта на кромата, когато ъпдейтваш към версия 12.2 флаш програмата е версия 3.1.Предполагам, че различните версии са направени за различните навигационни системи.Въпроса е как и къде да намеря подходящият софтуер за моята навигация?Искам да я направя функционираща Дори съм склонен да сложа и по стара карта, но не знам коя карта ще стане за моята софтуерна версия???Навигацията ми работи и когато отключа скритото меню не показва проблеми.Разполагам със сетъп СИ-ДИ и с карти на Италия, но това не ме устройва, просто ми трябва по-стара карта за Европа и България.Ще ми помогнеш ли ?

                      Коментар


                        #41
                        Би трябвало картите от първите постове в темата да работят при теб без проблем.Лошото е, че в тях има само София, и най-главните пътища в страната.За да се чете каквато и да е подробна карта на България, трябва ъпдейт на софтуера.За Европа има една "Europe main roads", но като изключим Балканите, останалите карти, които ще работят при теб са достатъчно подробни, тъй че може да си ползваш за съответните държави.При Фиат Стило машината е същата, ама не съвсем.Разликата при Стило е в размера на дисплея, от там и работи с различен софтуер. Не е възможно ъпдейтване на навигациите на Стило до версии, по-високи от 11.0, и те не могат да четат RT3 картите (каквито са всъщност подробните карти на България). Но по принцип техните са по-стари като производство. Както и на 147.На Крома, Браво, Идея, Панда, 159, и т.н. би трябвало да са еднакви.Ще трябва много ровене по форумите на английски и италиански език, за да се разбере какъв е проблема при Idea (и Panda).Засега не съм намерил отговор.

                        Коментар


                          #42
                          Здравейте, имам нов въпрос. Към навигацията няма блутут, а място за сим карта. В МТЕЛ ми казаха, че имат такава услуга за дубликат на картата и се плаща такса по 3 лв и нещо на месец????!!!!Вие ползвате ли си тази функция на навигацията и как?

                          Коментар


                            #43
                            ketito написа:
                            Здравейте, имам нов въпрос. Към навигацията няма блутут, а място за сим карта. В МТЕЛ ми казаха, че имат такава услуга за дубликат на картата и се плаща такса по 3 лв и нещо на месец????!!!!Вие ползвате ли си тази функция на навигацията и как?
                            Мтел в това отношение са чудесни (За съжаление, във всяко едно друго отношение са педерасти).Другите оператори обаче не предлагат тази услуга. Аз ползвам карта на моя оператор с друг номер. Като се кача в колата, си прехвърлям обажданията от моя номер към тоя в колата. Ако ми се наложи да избирам докато карам, избирам от картата в колата. Има гласово избиране, но се командва на италиански. Командите са лесни - трябва да запомните 5-6 думи на италиански. Не е трудно Вие, щом сте на МТЕЛ, слагате си дубликатната карта в колата и си свиркате. Като ви звънят - ще звънят и двете - и колата, и телефона. Като избирате - няма значение от коя карта избирате - номерът и на двете е един и същ.Това, че колата е с отделна сим-карта всъщност е голямо предимство.Аз например съм си оставил един най-обикновен телефон Самсунг със заредена батерия, изключен, в подлакътника. Като ми се случи да си забравя ГСМ-а в къщи (както ми се случи днес), просто вадя сим-картата от колата, слагам я на резервния телефон и съм ОК. В изключено положение батерията на самсунга издържа няколко месеца. Като сте със клонирана карта със същия номер - още по-добре.Което ме кара да взема да напиша един мейл на моя оператор, да го питам аджеба що не щат да ми предложат клониране на картата и да ги заплаша, че ще се преместя, да видим какво ще ми отговорят

                            Коментар


                              #44
                              Трябва да проверя как става това с прехвърлянето на позвъняванията и да сложа една прима там.Абсурдно е всичко това. Да плащам такса, за това че ще ползвам втората карта за говорител?!?! А за новите навигации с блутут ще измислят ли такса за ползването му? Грозна работа, нали на една сметка е всичко. А има ли как да се инсталира блутут?Благодаря ви за отговорите!

                              Коментар


                                #45
                                Не разбирам възмущението ти?!?Кое му е абсурдното? Искаш допълнителна услуга (втора карта със същия номер) - плащаш си за услугата.Има как да се инсталира блутут, но е абсолютно безсмислено, при условие, че си имаш отделен телефон и можеш да си сложиш карта със същия номер. И е скъпо, а и не е много функционално. Отделно от това не се чува хубаво - имам блутут в другата ми кола и винаги се оплакват, че не ме чуват добре.Ако си сложиш друга карта там с друг номер - прехвърлянето става от менютата в телефона - всеки телефон има такава функция, дори и най-калпавите.Аз съм си го изкарал на бутон на екрана и само натискам еднократно и се прехвърля.

                                Коментар

                                Working...
                                X