Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови камери Мишеморков Хан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нови камери Мишеморков Хан

    Току що ми съобщиха ,че са забелязани камери точно където е техниката за почистване и опесъчаване.Внимавайте.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    Стационарна ли ?
    Fiat Stilo 115 h.p. 2004
    Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден.

    Коментар


      #3
      valti написа:
      Стационарна ли ?
      Така ми предадоха ,но лично аз не съм се уверил все още.Кооординати 42 48 58 06 С 25 38 58 57 И
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        В страната са монтирани над 240 такива камери.Даже мисля да направим една тема, в която да ги описваме - по възможност с координати.Подобни камери има вече в почти всяко населено място, през което преминава първокласен или второкласен път.Понякога са на арка над пътя (така поне се виждат по-отдалеч), а понякога са на стълб покрай пътя, обикновено на завой, и вероятността да ги забележиш е минимална.По пътя Ямбол-Сливен има 2 такива.По пътя Ботевград-Враца-Козлодуй има 7 такива, като 2 от тях са на стълбове отстрани на пътя - едната такава е в Борован, точно на центъра, на завой, а другата в Гложене, на изхода за Хърлец (пак на завой).По пътя Козлодуй-Лом-Видин има такава камера между Лом и Видин, точно до едно приятно крайпътно заведение. Има ограничение 60 и камера.По пътя Ботевград-Плевен-Свищов също има няколко такива камери, но за съжаление не си ги отбелязах къде са.Изобщо - спазвайте всяко ограничение и населено място, докато излязат тия камери в сайтовете за ГПС-и и си ги наслагаме да ни предупреждава маймунката.Хубавото е, че тия камери ВЕРОЯТНО снимат само през деня, тъй нямат светкавица или инфрачервен модул. Поне на пръв поглед.

        Коментар


          #5
          Immortal написа:
          В страната са монтирани над 240 такива камери.Даже мисля да направим една тема, в която да ги описваме - по възможност с координати.Подобни камери има вече в почти всяко населено място, през което преминава първокласен или второкласен път.Понякога са на арка над пътя (така поне се виждат по-отдалеч), а понякога са на стълб покрай пътя, обикновено на завой, и вероятността да ги забележиш е минимална.По пътя Ямбол-Сливен има 2 такива.По пътя Ботевград-Враца-Козлодуй има 7 такива, като 2 от тях са на стълбове отстрани на пътя - едната такава е в Борован, точно на центъра, на завой, а другата в Гложене, на изхода за Хърлец (пак на завой).По пътя Козлодуй-Лом-Видин има такава камера между Лом и Видин, точно до едно приятно крайпътно заведение. Има ограничение 60 и камера.По пътя Ботевград-Плевен-Свищов също има няколко такива камери, но за съжаление не си ги отбелязах къде са.Изобщо - спазвайте всяко ограничение и населено място, докато излязат тия камери в сайтовете за ГПС-и и си ги наслагаме да ни предупреждава маймунката.Хубавото е, че тия камери ВЕРОЯТНО снимат само през деня, тъй нямат светкавица или инфрачервен модул. Поне на пръв поглед.
          Ами преди много време аз бях пуснал някаква подобна тема, но бях пооплют от някои колеги и колежки от форума доколкото помня там и незнам какво се случи с нея.
          Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
          Ex.Opel Astra

          Коментар


            #6
            ЦЪК Май ще се окаже фалшива тревога за тия камери.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              krasio_79bs написа:
              ЦЪК Май ще се окаже фалшива тревога за тия камери.
              Същата има и по-пътя между Калофер и Пловдив на Баня ,но според мен колкото повече такива толкова по-добре се спазват ограниченията
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Сега минах през Мишеморков хан - точно такива са, като от линка по-горе - на един стълб над платното, две камери за в двете посоки, в началото на баира.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  krasio_79bs написа:
                  ЦЪК Май ще се окаже фалшива тревога за тия камери.
                  Аз не съм много сигурен. Такива камери има в няколко последователни села на един и същ път.Освен това, такива камери има и извън населено място, точно до едно заведение, където има ограничение 60.Аз не бих рискувал да мина по-бързо от там, ако ще и да си ги е монтирал някой, за да следи любовницата си.

                  Коментар


                    #10
                    В русенска, силистренска и разградска области наслагаха много такива камери за кратко време, и то все на "кофти места". Камерите снимат и нощем, нищо че не се виждат светкавици. Обурудвани са с инфрачрвени прожектори. Въпроса е, дали засичат скорост на база изминато разстояние за определено време, или само плашат шофьорите За сега си спазвам ограниченията като минавам покрай такива камери, но понякога малко се захласвам и ... Дано не засичат скорост ! Има голяма вероятност да следят за винетки и ГО с тези камери, може и за колани. Доста изпипана работа, за едното преброяане на дивите зайци, дет се вика. Камери за броене на колите има на Дунав мост, лично съм ги подържал, не е вложено такова старание за монтаж и т.н.т., нито пък са с такива добри технически характеристики като тези.
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар


                      #11
                      http://www.24chasa.bg/Article.asp?Ar...Предвид това, все пак е по-добре да ги знаем къде са.Затова създадох тази тема:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=108107

                      Коментар


                        #12
                        Dido_Lyubenov написа:
                        В русенска, силистренска и разградска области наслагаха много такива камери за кратко време, и то все на "кофти места". Камерите снимат и нощем, нищо че не се виждат светкавици. Обурудвани са с инфрачрвени прожектори. Въпроса е, дали засичат скорост на база изминато разстояние за определено време, или само плашат шофьорите За сега си спазвам ограниченията като минавам покрай такива камери, но понякога малко се захласвам и ... Дано не засичат скорост ! Има голяма вероятност да следят за винетки и ГО с тези камери, може и за колани. Доста изпипана работа, за едното преброяане на дивите зайци, дет се вика. Камери за броене на колите има на Дунав мост, лично съм ги подържал, не е вложено такова старание за монтаж и т.н.т., нито пък са с такива добри технически характеристики като тези.
                        Не зная кое им е кофти на местата - кръстовища,населени места или места където ограничението 50-60км и е разумно да се кара с толкова. Камерите доколко зная са трафик ,а не за скорост
                        Fiat Brava 1.8 16V GT

                        Коментар


                          #13
                          Определено камерите НЕ СА само за трафик.За скорост инвестираха пари в 30-40 камери за толкова години, а само за 1 година да инвестират 10 пъти повече пари само да бройкат колите - аз лично, не вярвам. Фактът, че има камери на главен път в няколко последователни села - едва ли трафикът, преминал през едното село, е по-различен от този в следващото.Повечето камери са в населени места, така че наистина там е разумно да се кара с толкова, но има и такива, които са на НЕРАЗУМНИ такива.Например камерата на четириленто път на слизане от магистралата към Ботевград. Там има някакво малоумно 60.Също и след Враца... Прав път с 4 ленти, и заради някаква крайпътна кръчма - 60... РАЗБИРА СЕ, че ако нямаше камера, нямаше начин да ме накарат да намаля.Ама...сега се налага

                          Коментар


                            #14
                            [quote="niko09"]
                            Dido_Lyubenov написа:
                            ................Не зная кое им е кофти на местата - кръстовища,населени места или места където ограничението 50-60км и е разумно да се кара с толкова. Камерите доколко зная са трафик ,а не за скорост
                            Например, до село Голям поровец, по пътя Исперих - Разград, има камера на 100 м преди началото на селото - преди табелата за начало на населено място. Камерата е точно след ляв завой, а след като я поставиха се появи и ограничение 60 км/ч точно прди завоя. А точно преди да ти лъсне това ограничение има друг завой. Нямаш време да намалиш нормално ако се движиш с 90 км/ч. Налага се в завой да скачаш на спирачките, щото има камера на е@ем място. Има и други такива, но тази ще е направо хранилка, ако засича скорост. Да не казвам, че при излизане от селото няма ограничение след табелата, и в крайна сметка не е ясно с каква скорост може да се минава покрай тая камера. Подобна е ситуацията с камерата за сорост след с. Шереметя, посока В. Търново, поставена на 50 - 100 м след табелата за край на населено място. Като излизаш от селото, след табелата според ЗДП може да се движиш с до 90 км/ч, а от В. Търново посока селото има ограничение 60 км/ч. А сега де !? Ако не знаеш за ограничението насреща и ускориш след като излезеш от селото до 90 км/ч (защото повечето нови автомобили могат да го направят за това разстояние), дали няма да останеш изненадан един ден с някое ел. фишче, за нарушение което явно не си извършил ? Камерата на Ромпетрол в Раданово ? Посока В. Търново - Русе. Качваш баир, лъсва ти табела за начало на населено място на 20 м. пред теб и след това по надонището камера за скорост на 100 м. Ами ако е заледено, к’во праим ? Поне да сложат табелата за начало на населено място така, че да се вижда от далеч. Ай стига, че много станаха
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #15
                              Исках да кажа,че поне от тези в населените места и кръстовищата ще има някакъв ефект,щото знаете,че доста шорефи летят със 100 в селата, от тази гледна точка.Пък и е по - добре от патрулка с камера скрита в храстите.
                              Fiat Brava 1.8 16V GT

                              Коментар

                              Working...
                              X