Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Marea 1,9 TD100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Marea 1,9 TD100

    Здравейте,както се вижда на снимката на позиция с номер 1 , дизела не достига до двигателя. Има въздух и колата не пали. Налагаше се да я обезвъздушавам и по този начин я подкарах. Но когато я оставя за повече от един ден без да я карам, проблема се повтаря и не става всеки път да се пали така. Допълнително, уплънителя който се намира на позиция 2 изпуска дизел, а когато се опитвам да я запаля, пръска леко като дезодорант. Ходих до специализиран сервиз и ми казаха да сменя цялата част (горивния филтър предполагам) оградена на позиция 3 , което ще ми струва около 200 лева. От друго място ми казаха, че няма нужда да се сменя цялата част а само уплътнителя (на позиция 2) като се смени и няма да поема повече въздух, следователно и проблема щял да изчезне. Тази манипулация ще ми струва до 30 лева.Не съм много навътре в нещата за това се допитвам до вас, да ме посъветвате как да постъпя, за да не харча пари напразно.Благодаря за вниманието.

    #2
    няма нужда да разбираш много , за да се досетиш, че се почва от евтиния вариант

    Коментар


      #3
      Това което си отбелязал с позиция 2, трябва да е пробка за обезвъздушаване с медна дефтунка за уплътнение. Като гледам при теб някой е навил обикновен болт М6 и е поставил гумено уплътнение. Развий този болт и смени уплътнението. Това може да го направиш и сам, дори да си "с две леви ръце". Не се впускай в ходене по сервизи, напълно излишно е. Провери и пробката отдолу на това цялото нещо - горивния филтър, дали е завита и дали е здрава. Аз имах проблем с нея. Пластмасова е и се чупи понякога. Не я натягай много. Ето снимка, това отдолу бялото с чучура е пробката.
      Прикачени файлове
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        колега,след като изгасиш колата забележи въздухът на мъркуча от къде идва,от филтъра или от двигателя.имах същия проблем и след смяна на мъркучите на излишната нафта на дюзите се оправи.да подчертая че нямах теч от там.
        фиат брава 1.9тд 75к 1997г октомври

        Коментар

        Working...
        X