Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваля се от продажба: Браво JTD105 GT

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сваля се от продажба: Браво JTD105 GT

    Сваля се от продажба.Здравейте, колеги!Тъй като имам вече втора кола се налага да си продам Фиата. Има и друга причина разбира се, не мога да издържам на цената на дизела, просто ми е скъпо това гориво вече и понеже ще газифицирам другата кола, тази ще е излишна!Автомобила ми го познават доста хора от ФФБ, защото почти всичко, което съм правил по него е било обсъждано във форума. Та колата е Фиат Браво ЖТД 105 - ГТ. Производство 04.1999 година, поне така е по ВИН. Аз я притежавам от 6 години, като годишно изминавам с нея около 12 000 км, от тях 1500-2000 км извънградско шофиране. До ден днешен АЗ не съм имал удари и катастрофи с колата. Разхода на гориво е следният: градско под 7/100 не съм постигал, а извънградското ми е 5,3-5,5 литра дизел за 100 км пробег. По автомобила са правени следните доработки: - Права генерация на ф60, от турбото до крайното гърне. Има поставен и завихрител; - Панелен, спортен филтър, оригинален K&N - кутийката се пази все още; - Ремап, чиптунинг, който винаги може да се смени с оригинален файл, но не вярвам някой да си развали кефа?! - Модифицирани са задните спирачни апарати, като стандартните барабанни са заменени с дискови спирачни апарати, пълен комплект от ХГТ 147; - Заменен е стандартният и скъп демпферен маховик с твърд от ХГТ 147, като съответно е поставен комплект стандартен съединител Валео за ХГТ 147/154; - Окачването е модифицирано "само" с оригинални, спотни пружини на фирмата "APEX" модел:30-9010 /оригиналната опаковка се пази/ ; - В интериора не е пипано много, защото аз го харесвам такъв и му се кефя, така че единствено е добавена средна конзола от Фиат Марея, с подлакътник, който има по-важната функция да съхранява вечно губещи се джунджории и преден панел на плеъра; - Монтирна е следната аудио система: плеър LG /bluetooth/; като всички оригинални говорители са подменени с комплекти на Magnat; добавен е и моно усилвател, който захранва 12"-ва бас каса - те също са на Magnat; - Оптичен тунинг: предна броня от Фиат Марея; фарове Валео от Марея с ксенон 6000к; странични прагове, реплика на Абарт и последно - задна тунинг броня; - хардуерно, физическо премахване на ЕГР системата; - ДРЛ модул, закачен към дългите с 30-50% от пълната им мощност.Колата е оборудвана с два комплекта лети джанти: - зимен комплект 15"-ки: стандартна детелина със зимни гуми 195/50/15 на Бриджстоун-blizzak-ДОТ:3510 - летен комплект 16"-ки: Тора-Голд с летни гуми 205/45/16 на Ханкок-ventus v12 evo-ДОТ:5112Преди година е по предното окачване са сменени: носачи МУГ-комплект; биелети МУГ-комплект; външни, кормилни накрайници АС МЕТАЛ-комплект.Сменял съм лагерите на задните носачи с ремонтен комплект. Тогава монтираха и четири нови свещи на Шампион.Сменени са всички водни съединения с нови, като са подменени и подгревните свещи на системата за подгрев на анттифриза с чисто нови!Сменен е ангренаж комплект, преди 10 000км !!!Преди три години съм сменил и Дебитомера с чисто нов БОШ-ски! Мога да ви дам и старият, да видите разликата, ако ви е интересно.Предните дискове са Феродо-257мм на година, предните накладки са Феродо ФДБ на година, задните дискове са АТЕ-240мм на две години, задните накладки са Феродо ФДБ на година.Проблемите по колата са: изпускащ амортисьор на шофьорската седалка/три пъти съм го сменял, но никога с чисто нов, защото така и не намерих/; липса на място за чашата за кафе /това е нещо, което ме дразни много в тая кола/; липсва дупка в задната, тунинг броня за монтаж на куката за аварийно теглене на друг автомобил. По ламарините има забележки, но те се виждат на място и не са ужасяващи.Друго не се сещам в момента. Ще опреснявам темата, като добавям актуална информация и снимки. Цената е 3913лв с уточнението, че ако се махне нещо от оборудването и ще има корекция. Може да се разгледа и коментира по всяко време. Автомобила може да се диагностицира, т.е. да закачим калата на компютър, когато кажете. Имам софтуер и кабел за автодиагностика. На автомонтьор също може да се закара, когато и където кажете!За връзка в темата, на лични или на телефон ***Модерирано***. И последно ... колата за сега се продава само тук и в ИТАЛАУТО, дано остане във форума?!
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    #2
    още малко информация ...

    Здравейте, колеги!Някои работи съм пропуснал, като например: по табло с автомобила са изминати 246252км. В колата не е пушено, но запалката работи!Има аларма с две дистанционни, която командва централното заключване.Сменени са горна и долна помпи на хидравличният съедиител.Лично аз, с което съм много горд, съм си сменял и радиаторчето на парното с чисто ново на марката NISSENS.Добавям малко снимки от интериора и двигателният отсек. Ако някой иска да снимам нещо конкретно, да казва!Има доста информация и в "гаража" ... ако на някой му е интересно да погледне за детайли!?И още нещо да допълня, капака на мотора е наличен, но мене ме дразни и съм го махнал, в избата е :D .Двигателя е защитен с нова кора от долу! Не оригинална, но нова, а старата е някъде ... сигурно пак в избата.
    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
    http://www.keepfighting.ms

    Коментар


      #3
      Актуализирам инфото със следното: миналото лято е ревизиран климатика/климатроник/. Това му е първата ревизия от както е закупена колата. Сменен е фреона, като са допълнени 300гр, от сервиза добавиха и оцветител, но така и не ми остана време да погледнем за евентуален теч. Причината е, че климатика винаги си е работел и да допълня, че зимата по-често го пускам. С климатик много лесно и бързо изчезва замъгляването на стъклата!Друго, което е важно да се знае е: колата има три ключа. Два са сини с работещо копче за централното има и един мастер ключ-кафяв! Код карта нямам, така си закупих фиата.Последно да допълня за днес: миналата година, пролетта са сменени лагерите на макферсона, горе при амортисьорите. Причината бе незнанието и некъдърността на майсторите, които не можеха дълго време да установят от къде се чува дрънченето в предницата. Затова бяха набедени тея лагери, сменихме ги и ... кукиш, пак дрънчеше. И сега колата е с нови лагери, а старите явно здрави са в избата! А причината за дрънченето се оказаха предишните ми спортни пружини, които явно не са за ЖТД. Просто си сложих маркови спортни пружини, и всичко заспа!Поздрави и ... хайде колеги, нека колата остане във форума!?
      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
      http://www.keepfighting.ms

      Коментар


        #4
        нямам настроение нещо ... продава се все още!
        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
        http://www.keepfighting.ms

        Коментар


          #5
          Само от нещата които прочетох, ако имах пари бих си я купил. Изглежда много яки модификации си направил. Успех с продажбата!

          Коментар


            #6
            Хм, благодаря за оценката! Наистина си харесвам колата и съм си я пдготвял с кеф!Сега да поговорим за бизнес ... искам да предложа няколко варианта за закупуване на автомобила ми.Знам, че цената е висока, но тя е предвид направените няколко основни инвестиции в нея. Имам предвид, окачването, ангренажен ремък, окомплектоването на колата с гуми и общото и здравословно състояние.Няма да афиширам тунинговането, защото е правено за удоволствие, а не по принуда!Мога да ви предложа следните цени: - 3500лв без зимният комплект джанти с гуми; - 3000лв без летният комплект джанти с гуми; - 3300лв без зимният комплект джанти с гуми, без бас говорител и усилвател; - 2800лв без летният комплект джанти с гуми, без бас говорител и усилвател.Това е от мен за сега, поздрави!
            Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
            Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
            http://www.keepfighting.ms

            Коментар


              #7
              От понеделник колата ще се продава и в автоборсите в нета ... не ми се искаше там да се продаде, но няма как! ГИ-то чака, а тунджата е кът!
              Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
              Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
              http://www.keepfighting.ms

              Коментар


                #8
                Малко помощ от приятел! Благодарско Жоре, страхотни станаха!
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #9
                  Jimy написа:
                  ... - 3400лв без зимният комплект джанти с гуми; - 2900лв без летният комплект джанти с гуми; - 3200лв без зимният комплект джанти с гуми, без бас говорител и усилвател; - 2700лв без летният комплект джанти с гуми, без бас говорител и усилвател. ...
                  Подарък към колата: чисто нов поленов филтър за купето: ZAFFO 350. Също и трип компютър, закупен от колега във форума! Той ги прави и продава за ЖТД-та, човека си има и тема за това. Компютъра работи перфектно, тествал съм го, но уви ... не намерих време за монтаж!
                  Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                  Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                  http://www.keepfighting.ms

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, коментар на цената винаги е възможен!
                    Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                    Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                    http://www.keepfighting.ms

                    Коментар


                      #11
                      2600лв без летният комплект джанти с гуми, без бас говорител и усилвател
                      Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                      Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                      http://www.keepfighting.ms

                      Коментар


                        #12
                        Бравото се сваля от продажба! Темата е за коша!
                        Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                        Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                        http://www.keepfighting.ms

                        Коментар

                        Working...
                        X