Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.9 Jtd, проблем с двигателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.9 Jtd, проблем с двигателя

    Добър ден, хора. От миналата седмица вече има нов член на италианското ми семейство - към алфата дойде и една пунто, 2000г, 1.9 Jtd, 80 к.с. Много е готино за градска кола, ама ми направи вече един-два номера. Първо: като го запаля, не може да задържи едни обороти, освободено от скорост. След малко този проблем се оправя. Като го покарам малкои спра на светофар на кръстовище, пак освободено от скорост, имам чувството, че колата ще тръгне напред, та държа спирачката. От 800 до към 1100 оборота прави, без да докосвам педала на газта. Не знам, филтър ли е, гориво ли е, какво е, та реших да питам. Благодаря предварително.

    #2
    Вероятно регулатор на налягането в рейла. Трябва диагностика.
    Powered by Emzo

    Коментар


      #3
      точно регулатора е причината и по-точно или о-пръстените или задръстена цедка.скоро ще почнеш и да гснеш в движение

      Коментар


        #4
        Как така тръгва като не е на скорост?
        Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

        Коментар


          #5
          OptimusMaximus написа:
          Как така тръгва като не е на скорост?
          Не тръгва в буквалния смисъл, просто имам подобно усещане. Без да докосвам педала на газта, оборотите сами се покачват от 800 до към 1200 и разтрисат колата. Този интервал се повтаря на около 1-2 секунди. Иначе след тръгване, на 2-ра и нагоре няма проблеми, върви животинката, та чак ме кефи. Ясно е, че ще се ходи на диагностика, но дано да не е нещо много скъпо за смяна. Благодаря за отговорите на всички ви. Вчера да речем, пак при тръгване на светофар, изгасна. Подадох малко газ, че иначе пък тръгва като болид от Ф1 и... дотам. За момента, с цел избягване на подобни ситуации, тръгвам като състезател по кръстовищата, но не смея да я изкарам извън града, да не стане по голяма беля. Иначе колата е нов внос, това й е първа регистрация в БГ, нищо не е пипано по нея (според автокъщата-продавач). Е, дребни детайли, като липсващи изцяло резервна гума, крик, манивела, аптечка, пожарогасител, триъгълник и т.н, кой да ти гледа. А като цена излезе с връзките 2800 лева. Та така, дано да не е голям проблема. Като има развитие, ще пиша. Отново благодаря за съветите.

          Коментар


            #6
            аз манивела мога да ти подаря, ако много ти трябва

            Коментар


              #7
              iwo19 написа:
              аз манивела мога да ти подаря, ако много ти трябва
              Купих вече :D, мерси

              Коментар


                #8
                След смяна на всички консумативи: трите филтъра, ангренаж с ролки, масло, плюс манивела, аптечка, пожарогасител , считам, че колата се движи, както трябва. Само забелязвам, че съединителя е изключително мек, на алфата трябва поне тройно усилие, за да го натисна. Може би е нормално, ще се види. Още не съм засякъл разход и тем подобни "детайли". Е, народът го е казал: кола, прасе и жена не се избират, защото не се знае каква сви*я ще излезе. Приятен ден на всчки.

                Коментар


                  #9
                  радвай се защото колкото е по-нов съединитела ,толков е по-мек

                  Коментар

                  Working...
                  X