Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за маслата и по конкретно Red Line, AMSOil, EVANS...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    muns61, най ми е лесно да го набера по телефона и да му тегля една, но въпроса е защо ??, какво е твоето мнение по въпроса ...Спасение ако наистина има нагар при каране на газ поне според мен е при всяка смяна на масло да му сипвам добавки за промивка ??, колата я карам малко, за една година заедно с разработката на мотора да съм минал макс 6000км /с мотула съм минал 4000км/, тоест няма как да стигна и интервала от 10 000км за смяна на маслото, защото първо ще настъпи срока от една година каране с едно масло.Има и друг вариант просто на късите разстояния да си го карам на бензин, а ако ми се наложи извънградско каране да си минавам на газ. За дълги пътувания карам на жената голфа, че вози по меко
    punto HGT

    Коментар


      #17
      Така и ине разбрах каква точно ти е идеята, за да си купиш скъпо магическо масло съдържащо око от паяк, крак от муха, пръдня от охлюв и още куп магически добавки.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Аз пак да кажа - нямаш никакъв проблем с карането на газ.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #19
          S_BANKOV написа:
          Така и ине разбрах каква точно ти е идеята, за да си купиш скъпо магическо масло съдържащо око от паяк, крак от муха, пръдня от охлюв и още куп магически добавки.
          тая рецепта ми хареса, но и да я бухна няма да намали триенето и износването.Идеята ми е да си запазя мотора маскимално дълъг период от време в кондикция, тоест износването и триенето на всички елементи в него да бъдат сведени до минимум, защо .... защото колата се кара в момента за кеф, изкарва се за да и се раздаде ръчката след това пак кисне без палене по 4-5 дни, тоест не я ползвам ежедневно да минавам по 40-50км градско с 20км/ч по светофарите. Разликата в карането изисква най вероятно и съвсем друга поддръжка на същия мотор и то главно с ползването на някакво що годе по качествено масло, а не просто да и лисна синтетика 5W40, а и нещата които правя по мотора са с тенденция да се покачи мощността, тоест чарковете на мотора, които са стокови най вероятно ще бъдат подложени на по голяма натоварване ако се окаже, че примерно съм изстискал едни 10-15к.с. над заводските ... тЪ за това иде реч
          punto HGT

          Коментар


            #20
            Ми що не провбаш да и лиснеш примерно 10/60 и да мирясаш.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Много е гъсто това масло, тоест с него ще товаря допълнително мотора, който ще се мъчи да го циркулира в целия двигател, особенно пък ако е студено времето, пробвал съм с 10W60 лятото преди да правя ремонт на мотора, в най големите жеги държи много добро налягане.Като вискузитет предпочитам макс 5W50, защото то става и за зимата, тоест ако ще сменям мотула с нещо друго то предпочитам да е в рамките 5W40 - 5W50.Освен да питам нещо конкретно:по добро масло от motul sport 5w50 дали има ?? , тоест по добро масло в диапазон 5л за 125лв може ли да се намери ??http://www.opieoils.co.uk/p-68893-mo...ngine-oil.aspx
              punto HGT

              Коментар


                #22
                Момчета, мърдането на работния вискозитет е много рисковано. Твърде ниския раб. вискозитет не може да осигури маслен филм при определено натоварване. Високият не може да иде до точките на мазане навреме. Нашите автомобили за за 40 раб вискозитет. Ако карате в Африка сложете 50, ако карате в Норвегия, сложете 30, но в БГ това аз не бих направил и мога да ви го докажа защо. didich Не искам да нахалствам или да ти налагам мнение, но заповядай да ти демонстрирам това, което използвам аз и ще разбереш за каква защита говорим. Ако искаш донеси каквато искаш EP добавка, и ще разбереш за какво си даваш парите. Уверявам, те че ще бъдеш мнооооого изненадан. :D И с нея вообще няма да се притесняваш дали мотора е студен или топъл. Ако щеш мачкай газта веднага щом запалиш на -20гр. Поздрави.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #23
                  Лятото в жегите и в задръстването направо си отиваме за вискозитет 50, но при условия, че маслото е загрято и тогава да се раздава газта.Данчо, ще мина някой ден даже ще взема фотоапарата да направим едно клипче
                  punto HGT

                  Коментар


                    #24
                    didich аз карам със Red Line 5W40 Euro Series,ако решиш да си вземеш от тези продукти няма да сбъркаш гарантирам ти.Реклама няма да правя за да не ме накажат но ако преглътнеш цената ще разбереш че това което си слагал до сега е компромис,и ако наистина ремонта на двигателя ти е направен качествено и според това как го караш вземи си подходящия продукт от гамата на Red Line.И още нещо отношението на точно тези пичове от Субару форума към мен като потребител на друг форум,обяненията и препоръките които ми дадоха съм сигурен че няма да го видиш никъде във трите форума за нашите италиански автомобили.Ако искаш първи впечатления след близо 2000 км.пробег може на скаип или на лично или на ФБ.Според мен най-добре ще е на скаип или ФБ.Ако желаеш пиши ми на ЛС да ти кажа как да ме намериш.
                    АlfaRomeo 146 1.4 16V TS.

                    Коментар


                      #25
                      billyboy, за момента ще си карам с мотулчето, по нататък ако има някакъв финансов излишък може и да пробвам техните продукти , мерси за мнението.
                      punto HGT

                      Коментар


                        #26
                        За фирма PRO TEC някой да е чувал нещо и техните добавки ??https://www.youtube.com/watch?v=5xpi2NrA8oY
                        punto HGT

                        Коментар


                          #27
                          Избери си една от двете и не си прави експерименти:http://www.bardahl.bg/bg/product/a/4...product/a/4286
                          Fiat Brava 1.8 16V GT

                          Коментар


                            #28
                            Като гледам и двата вида марки правят едно и също, защо да избирам тази, която струва двойно повече ?
                            punto HGT

                            Коментар


                              #29
                              "Ресурс" ще ти излезе още по евтино
                              Fiat Brava 1.8 16V GT

                              Коментар


                                #30
                                niko09 написа:
                                "Ресурс" ще ти излезе още по евтино
                                До колкото успях да прочета за 1 минута тая добавка "ресурс" уж възстановява износените части в мотора, на мен не ми трябва нещо което да ми възстанови двигателя, защото е след основен ремонт, а да го предпази от самото износване достатъчно дълго време при това в режим на каране от сорта на - без палене 3-4 дни, след това яката газ и пак така, или палене и минаване на малки разстояния, тоест говорим за работа на мотора преди да достигне работната си температура изобщо /говоря за зимата/
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X