Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за маслата и по конкретно Red Line, AMSOil, EVANS...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак за маслата и по конкретно Red Line, AMSOil, EVANS...

    Здравейте, гледайки разни масла попаднах съвсем случайно във форума на субару и се зачетох в тази тема http://www.subaruclubbg.com/forum/vi...14918&start=40 На стр. 3 има писано за фиат барчета, мотора бил като лейка с огромен харч на масло и е бил оправен с маслото и добавките, които ползват.На стр. 6, нещо което мен конкретно ме интересува, колегата говори за карането на газ и използването на масло Мотул X-cess 8100, това с което и аз карам в момента, интересното е, че той казва да не се ползва това масло, защото попада в група 2 и 3 /как се определя тая гупа и къде може да се види кое масло в коя група попада незнам, ако някой има идея ще се радвам да сподели/, които масла имат слаба термо стабилност и молекулярната им структура се разрушава лесно от висока температура, тоест при карането на газ температурата е по висока, това ОК, но точно това масло X-cess 8100 пък в спесификацията си излишно е записано, че е подходящо както за бензин и дизел така и за автомобили на газ ... и почвам леко да се обърквам.Отделно се говори за full-saps характеристиката на 8100, а трябвало маслото да бъде с mid-saps, като се кара на газ, защото цитирам "Сравнително бързо започва да се нарушава работата на всмукателни и изпускателни клапани, които се сдобиват с добро количество нагар, които е упорит и се чисти изключително трудно с добавки. Този нагар се комбинира с маслените отлагания (и изпарения) и се натрупва и по челата на буталата, по горивната камера и най-вече - около сегментите, блокирайки "пружинирането" им и правилната им работа"Първо да питам някой ползвал ли е продуктите на Red Line, AMSOil, както масло така и добавки ??, явно са някакъв връх при маслата, като сравнение взех един показател на масла с еднакъв вискозитет и ги сравних:HTHS на Мотула е 3,7mPa.s https://www.motul.com/bg/bg/products...-cess-5w40HTHS на тяхното е 4,4mPa.s http://www.redlineoil.com/product.aspx?pid=3&pcid=21
    punto HGT

    #2
    Карай си колата и не се впрягай.Просто не е редно да сравняваш Мотул 8100 с естерна синтетика. Не всичко е вискозитет...
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Мда, това наистина е естерно на ред лайн.Идеята ми е след като съм направил ремонт на мотора да го запазя максимално, а не да вземе пак да изтропа след 10 000км заради маслото например Ще взема да им звънна на тия пичове да препоръчат някаква добавка за подобряване на маслото например, намаляване на триене, износване и т.н.иначе ако трябва да сравняваме естерни синетики ето пак малкоhttp://www.opieoils.co.uk/p-68893-mo...ngine-oil.aspx ,HTHS - 4,49http://www.redlineoil.com/product.aspx?pid=135&pcid=21 ,HTHS - 5,0 Верно, че цената е доста по висока на ред лайна, но като гледам и на характеристики са доста напред
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Аз го карах след ремонт, с 0в40, 5в40, 5в30 и още не е изтропал Стига се вживява бре. Ми прави главата и газовата и натискай педаля
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Емо, човек трябва да помисли за всичко за да не се окаже, че кара кола еднодневка, ако има вариант да се подобрят нещата, защо не, една добавка няма да е повече от 50-60лв за да е спокоен човек като отива в червената зона да не му минава през акъла, че ще му изтропат лагерите п. п. Надявам се за летния сезон да съм боднал колектора и ако стигна и за една лека шайба Някой ползвал ли е добавките и маслата на горните марки ??
          punto HGT

          Коментар


            #6
            didich написа:
            Емо, човек трябва да помисли за всичко за да не се окаже, че кара кола еднодневка, ако има вариант да се подобрят нещата, защо не, една добавка няма да е повече от 50-60лв за да е спокоен човек като отива в червената зона да не му минава през акъла, че ще му изтропат лагерите п. п. Надявам се за летния сезон да съм боднал колектора и ако стигна и за една лека шайба Някой ползвал ли е добавките и маслата на горните марки ??
            За да не ти изтропат лагерите, слагай естер, или двоен естер.Никаква добавка.Да не мислиш, че ония от ВРЦ-тата карат с добавки.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Утре ще звънна на пичовете от субару форума да ги поразпитам, иначе ето това визирам като добавка http://www.lubegard.com/C-180/LUBEGA...Oil+Protectant , това е добавка на база естери, тоест излиза по ефтино да си вземеш някакво базово масло и да му набухаш тая добавка и вече имаш естерно масло , тоест излиза по-ефтино от колкото да си купиш готово естерно масло, предполагам тая добавка няма да е повече от 50-60лв.За естерно масло се сещам от Бисер motul sport 5w50, мисля че беше 125лв/5л., но пичовете говорят, че маслата са група 3, най много 3+, а тези, които са в заглавието на темата са група 4 и 5, тоест самата основа на маслото е много по добра, докато тукашните ширпотреба са просто минералки набухани с различни присадки, повечето от които не държат на висока температура, тоест като му раздам цялата газ на мотора и вдигна температурата повечко примерно над 100 градуса и то лятото и повечето присадки умират и остава мотора да ми се маже от основното масло група 3, което си е чиста водица, поне това разбрах от цял ден четене на субару форума
              punto HGT

              Коментар


                #8
                Пичовете в Субаро доста са преувеличили. Достатъчно е да почете човек за самите присадки на маслата по-задълбочено и ще му стане ясно, че те всъщност са не само основната защита на двигателя, но и са последното нещо, което ще се намаже по стените на цилиндрите, сегментите и клапаните. Точно обратното. Нагар се трупа от базите. Естера без присадките вътре също не става. Молекулата му е изключителна като здравина, но за да стои за метала трябва присадка.......................................... .........и т.н.От ТТ данните нищо впечатляващо не виждам за REDLiNE. Спирането на разхода на масло с почистващите добавки е възможно и аз съм го правил но с друго/знаеш с какво/, там се освобождават запекли сегменти, това е. Ако мотора е издухал - Майстор в шишенце няма! Ако се използва превантивно е полезно. Това с карането на газ и използването на твоя Мотул - надявам се няма да повярваш SAPS - как го постигат този параметър REDLiNE само те си знаят. Колко е опасен също те си знаят. Съвета ми е да спазиш препоръката на производителя на двг. Имам наблюдения върху Redline and Amsoil. Цената им тука е надута страшно, много важно че са на естерна основа. От Щатите да внесеш такава течност е мноооого трудно.
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Данчо, очаквах включване и от теб като човек по запознат с характеристиките на маслата, друго да питам, какво мислиш за естерна добавка към маслото мотул 8100 или пък естерно-керамична, идеята ми е да запазя максимално дълго мотора в кондикция, който е след ремонт, не говорим за закърпване на мотор, който както каза и майстор в шишенце няма как да оправи Какво става с тия естери когато колата се кара на газ, тоест на по висока температура ?
                  punto HGT

                  Коментар


                    #10
                    Естерна добавка би могъл да използваш без особени притеснения. Те не са чисти естери. Има и други неща вътре, но никой производител не казва какво точно. В други случаи се знае какво има вътре но не и в какви отношения. Нищо им няма от карането на газ. Естерите издържат повече от всичките неща дето има в твоя Мотул. Въпроса е само колко струват и колко повече работа вършат. Едно е рекламата и таблиците, друго е какво има в шишето. Като си вземеш нещо такова мини покрай мен ако ти се жертват 50мл да видим колко е устойчива - не се бъзикам. Носещата способност на естерните масла по правило е два пъти по-голяма. Те подобряват товарните характеристики и понижават коефициента на триене.Аз лично няма да сипя в мотора нещо допълнително, което съдържа керамика, тефлон, молибден и всякакви такива. Това са си вид реметализанти и сериозно се намесват в инжинерните допуски които е предвидил проектанта на двг. Ако автомобила е за кофата и искаш да се гъбаркаш с него - давай.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Непременно ако сипя нещо след това ще мина да тестваме маслото да видим има ли подобрение Иначе за естерно-керамичната имах предвид това http://xenum.expertoils.com/index.ph...ctМотора е на около 4000км от както сипах мотула и мисля сега за летния сезон да го сменя пак със същия мотул, но и да сложа някаква добавка за по добра защита, все пак колата се пали и кара само за кеф ако има някъде събиране да раздадем газта, тоест режима на каране е престой по 3-4-5 дни, след това палене, леко каране докато мотора загрее антифриза до средата на таблото, след това гледам и налягането на маслото, като падне налягането, тоест маслото вече е загрято почвам да я карам до 4000 оборота няколко пъти и след това вече цялата газ, на студено повече от 2000 оборота не и вдигам, общо взето първите няколко километра се кара пенсионерската докато всичко си достигне работните температури и после почваме да мачкаме по светофарите
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        Успех.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Говорих с човека от субару форума, каза че тия естерни добавки и естерни масла са хубави и полезни, но за мотори, които се карат на бензин/дизел, при карането на газ колата ще почне да трупа повече нагар, тоест обезмисляло се при каране на газ да се слагат подобни масла.За мотула каза, че не е лошо масло, но да мина на MOTUL 8100 X-clean 5W-40, било по добро за каране на газ, защото до колкото разбирам е от клас "Mid SAPS" масла, тоест по малко нагар, но пък тези масла са повече ориентирани за екология и пестене на катализатори и т.н., тоест повече внимание е обърнато на това, а не защитата на мотора или бъркам ??X-clean като гледам характеристиките май не е по добро от X-cess ??X-clean покрива спесификация Fiat 9.55535-S2X-cess покрива Fiat 9.55535-H2/М2/N2
                          punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            Съжалявам че ще го кажа, но не съм съгласен с колегите от Субару. С нито едно тяхно твърдение. Цял свят се опитва със сложните естери да подобри нещата, когато става въпрос за сериозна защита. И те са най-малко трупащи нагари. Образуваните странични продукти при работа на двигателя са разтворими от естерите и не дават високотемпературни отложения. Това което аз използвам вероятно също представлява някакъв сложен естерен продукт и само по себе си е уникално без никакви твърди частици. Освен това е напълно погрешно да свързват Естерите, каквито и да са те с определно масло, като твоето в случая. Все едно като сипеш естер в езното ще трупа нагар, а в другото няма - това е несериозно твърдение, явно освен тубичките друго не е четено. Вообще карат малко на изуст според мен.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              didich написа:
                              Говорих с човека от субару форума, каза че тия естерни добавки и естерни масла са хубави и полезни, но за мотори, които се карат на бензин/дизел, при карането на газ колата ще почне да трупа повече нагар, тоест обезмисляло се при каране на газ да се слагат подобни масла.За мотула каза, че не е лошо масло, но да мина на MOTUL 8100 X-clean 5W-40, било по добро за каране на газ, защото до колкото разбирам е от клас "Mid SAPS" масла, тоест по малко нагар, но пък тези масла са повече ориентирани за екология и пестене на катализатори и т.н., тоест повече внимание е обърнато на това, а не защитата на мотора или бъркам ??X-clean като гледам характеристиките май не е по добро от X-cess ??X-clean покрива спесификация Fiat 9.55535-S2X-cess покрива Fiat 9.55535-H2/М2/N2
                              Кажи му на този от Субару да си нарисува мечка, та да го изяде, за да не пише повече глупости...
                              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                              Коментар

                              Working...
                              X