Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ролка компресор климатик Пунто 1.9 JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ролка компресор климатик Пунто 1.9 JTD

    Ролката на компресора на климатика шуми доста, без значение дали колата е студена или топла.Един приятел се пробва да я свали само че не можа да се развие винта, който я държи и не стана нищо. Дайте акъл как да се свали въпросната ролка, без да се вади компресора от колата? Проблема, е че не може да се законтри компресора и като се напъне може да се счупи съединителя на компресора и т.н. Някакъв специален инструмент ли трябва за да се контрира компресора?Дали може да се пробва със сложен пистов ремък да се развие нещото, което я държи и т.н. Мерси много.

    #2
    Има си специализиран инструмент за демонтаж.Бул.Европа 80 се намира магазина от където можеш да го вземеш.Мисля,че ги дават и под наем./ZIMBER/В АЛФА форума има тема за демонтажа на компресора и неговия ремонт.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      FGRC написа:
      Има си специализиран инструмент за демонтаж.Бул.Европа 80 се намира магазина от където можеш да го вземеш.Мисля,че ги дават и под наем./ZIMBER/В АЛФА форума има тема за демонтажа на компресора и неговия ремонт.
      Колега, телефон нещо или сайт имаш ли на този магазин за да им звънна да видим какво имат и колко пари вземат. Да не би да е това: Магазин гр. СОФИЯ, бул. Европа 82 (Сливница), тел.: 0882 025 257Иначе такова нещо ли ми трябва: Универсален к-т демонтиране на ремъчни шайби ЗА АВТОКЛИМАТИЦИ

      Коментар


        #4
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #5
          шайбата се маха дори и с ударен винтоверт на батерии-проверено

          Коментар


            #6
            Да и мен ме мъчи този въпрос. Есента свалих ремъка и всички ролки и сложих късият и си карах цяла зима. Миналата седмица разглобих ролките /лагерите им/, изчистих ги идеално, гресирах ги и обратно. Обаче сутрин първите 10 минути се чува съвсем леко свирукане, през интервал в предната част. Мисля че е от лагера на климатика, че друго няма там. В тази връзка при свален ремък и незацепен съединител на компресора шайбата трябва ли да има някакъв луфт или не трябва да мърда на никъде, че моята има аксиален /по оста/?
            ivel написа:
            шайбата се маха дори и с ударен винтоверт на батерии-проверено
            Аз болта го развих точно по този начин, но нищо не помръдва да се вади след това.
            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

            Коментар


              #7
              ivel написа:
              шайбата се маха дори и с ударен винтоверт на батерии-проверено
              Това добре, ама предполагам на свален компресор, щото иначе нещо не мога да си представя как навираш винтоверта там? Освен ако не се откача мотора от тампоните?

              Коментар


                #8
                Аз сложих чупещо рамо на пистолета и няколко пъти натиснах за да тръгне, както развиваш болтовете на гумите. Така си я и завих след като не излезна шайбата, пък ме беше страх да я напъвам. Четох обяснения, че първо се вади съединителят и после шайбата, но нещо не мога да си го представя.
                Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                Коментар


                  #9
                  Първо се вади съединителя, болта държи само него, след което има зегерка, която трябва да се махне и след това е шайбата с лагера.
                  207 тиква автомат
                  новокромаджия 2.4 печка

                  Коментар


                    #10
                    ееееее,естествено на свален компресор

                    Коментар


                      #11
                      Здравейте колеги.От няколко дни и аз имам странен шум от зоната на компресора на климатика.При пуснат климатик и при ниски обороти на двигателя се чува стържене.Климатика си работи но звукът е доста неприятен,а си мисля че може да стане и нещо по лошо.Дали проблема е във въпросната ролка?

                      Коментар

                      Working...
                      X