Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 2004 1.3 multijet, неравномерни ниски обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 2004 1.3 multijet, неравномерни ниски обороти

    здравейте, имам проблем с пунто 1.3 jtd, понякога ниските обороти падат много, започва да притриса за секунда и след това леко се форсира и оборотите се стабилизират, това като започне да го прави, го прави през 2-3 секунди и се повтаря десетки пъти, по време на движение няма никакви проблеми, само когато колата е в idleняма никаква записана грешка, преди няколко месеца ми записа грешка, но я изтрих и до сега вече 2000км, не се е появявала, грешката беше ето тази:не знам дали има връзка с проблема, но просто никакви други грешки не ми е плюла колата за да се ориентирамсъщо да добавя, че колата доста пуши като е настъпена докрай, не са и правени никакви тунинги чип тунинги и други такиваще се радвам на всякаква помощблагодаря ви предварително

    #2
    Уф, мойто също имаше подобен проблем- при мен при спиране и леко натискане на спирачките оборотите пропадаха и после подскачаха нагоре.Виж налягането на горивото на празен ход какво е, дали съответства на желаното и дали се променя много.
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    Коментар


      #3
      При мен такъв проблем се получаваше от ЕГР-клапана. Оборотите пропадаха и много често се получаваше докато спирам на светофар. Щом колата спираше да се движи и оборотите се оправяха. Сутрин на студено първата минута постоянно ги вдигаше и сваляше. При теб щом имаш сажди ще се наложи да провериш ЕГР, въздуховодите и дебитомера. Може и от други неща да има сажди ама това е за начало.

      Коментар


        #4
        Чистене до блясък
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          Чистене до блясък
          чистене на EGR клапана ли имаш предвид?къде биха могли да го изчистят, трябва ли да се чисти нещо друго и колко би струвала подобна процедура ?поздрави!

          Коментар


            #6
            Да, ЕГР-а, защото на това марели, май за да се затапи искаше и софтуерно да се изключи.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар

            Working...
            X