Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за сваляне на стартер-1.9jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за сваляне на стартер-1.9jtd

    Добро утро, скапа ми се нещи по стартера и сега предстои свалянето му. Видях му положението и сега се чудя от къде ще е най удобно за сваляне. Ако някой колега е патил с това моля за съвет. Нещо друго сваля ли се за да се стигне до него. От горната страна намерих двата болта, предполагам, че от долу трябва да има още един. Търсих из форума, но не попаднах на такава тема. Ако някой се сеща за такава линка ще ми е от полза. Благодаря на отзовалите се предварително. Лека и спорна седмица на всички.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    #2
    колега ако има къде да ползваш канал не е чак кой знае каква философия(само горния болт от към двигателя е леко неудобен ако нямаш гедоре)
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      Аз съм го свалял 2 пъти моят.На канал , отдолу излиза. От горе ниищо не съм разкачал.Пипкава работа е като се закучи понякога. Вторият път голям зор видях при слагането - 2 часа го слагах.Вземи си няколко различни по дължина удължения за гедорето. Аз ползвах малко 1/4. Едното удължение идваше късо, другото ставаше дълго и опираше някъде до колкото помня. Ще експериментираш.Имаше 3 болта дето се развивахаза да падне стартера. Имаше и една планка дето се държеше на 1 или 2 от болтовете на стартера. Не помня точно как беше , но като го събирах се чудих къде е била закачена. Огледай го предварително. До колкото помня планката се слагаше след като се сложи стартерът и се завиваше с 2 от болтовете. Тази планка държеше някъкви кабели или маркуч, не помня точно.Зависи от канала и колко си висок, може да си вземеш нещо да стъпваш върху него за да си нагласиш височината и да бъркаш удобно за горният болт. Подемник още по добре ако имаш под ръка.Не помня много, но като развих стартерът единият край (този с разкачените вече кабелите) го завъртях нагоре и леко напред към двигателя, намерих му някъква дупка. После с другият край надолу и го измуших някък. Като го пробвах да го издърпам с краят с кабелите напред, не ставаше работата, не можеше да вземе някъкъв завой.Първият път за 25 минути сваляне , 30 минути слагане може би.Вторият път не помня, но сигурно го слагах 2 часа поне.Поздрави и късмет.
      Bravo JTD 105 '98

      Коментар


        #4
        Благодаря за споделения опит. Колата ще се вдига на крик и ще се лежи под нея. Това е положението. За сега ме спира само дъжда, който не е спирал от неделя.
        Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
        Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
        Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

        Коментар


          #5
          moko написа:
          Благодаря за споделения опит. Колата ще се вдига на крик и ще се лежи под нея. Това е положението. За сега ме спира само дъжда, който не е спирал от неделя.
          първият път и аз по този начин свалях моя но...........отвиването на горните болтове го извърших от горе,като разкачих пластмасовата кутия в която влизат картерните газове,а долния болт го развих легнал под колатавтория и третия път на канал за нищо време
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            Стартера излиза отгоре. Маха се горивния филтър заедно с планката с която е захванат за купето. Маха се и щеката за маслото заедно с основата. И спокойно си излиза отгоре. Проверено два пъти!!!
            Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

            Коментар


              #7
              всичко става отдолу

              Коментар


                #8
                Охх и аз колко съм зле. Чета стартер и мисля за динамото... Извинявам се за подвеждането!
                Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

                Коментар


                  #9
                  Той сигурно вече го е оправил.
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    В момента стартера е в коридора. Разглобих го и се оказа, че направо две от четките ги няма. Стърчаха само медните им опашки. Вътре беше голяма гряс. Не можах да го оправя по-рано, защоме ме пипна нещо и бях като парцал няколко дена. Но днес вземам четкодържател с четки и обратно в играта. Благодаря за съветеите на всички.П.П. към tyson. Ники дай да направим някоя риба заедно. Обади се ако искаш някой път.
                    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                    Коментар

                    Working...
                    X