Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

E46 318 Ci, Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Bravo_16v_103hp написа:
    Стига с тези Опели бе :D Чак пломбите започнаха да ми гният от четене за "легендарните бързи Опели". Къде ги намирате, че аз на един до сега не съм попаднал ?
    Справка от таблицата, с най-добрите времена в дисциплина DRAG в България:1. Опел Корса (Милен Минев Urban Team).....................11.226 сек. /191.83 / 1.783 (07.10.2012г.) (K)2. Опел Корса (Зендер Моторспорт)................................. .....11.767 сек. /188.68 /2.088 (07.10.2012г.)(K)3. Опел Корса ( TST-Racing )................................................. ..12.165 сек.(22.09.2007г.)4. Фиат 126 (СТ3682).......................................... .....................12.480 сек. /183.34/2.003 (07.09.2008г.)5. Лада 2101 ( Гошо-карбуратора)...................................... .....12.500 сек. (22.09.2007г.)6. Ситроен АХ ( Тенчо Тенев - Хасково)..................................12.615 сек./170.37/1.888 (08.07.2012г.) (С)7. Фиат 126 (Георги Костовски-готвача)..................................12,803 сек. /1,95/171 (22.05.2011г.)8. Рено Клио (Деян Кавалджиев)....................................... .......13.000 сек. /2.2/179 (22.05.2011г.)9. Опел Корса (Ивайло Денишев).......................................... ...13,085 сек. /166,71/2.015 (07.10.2012г.)(К)10. Опел Астра GSI (Ангел Узунов)..........................................1 3.095 сек. /173,90/2,234 (02.10.2011г.)6 от 10те най-бързи времена в атмосферния клас, са дадени от двигател C20XE ( 2.0 16v 150 коня OPEL). Разликата е вариациите от купета, в които е монтиран. Доказано най-масовия и "пипан" двигател по нашите георграфски ширини, и не само.
    Nuova Croma - so far...so good
    Opel Vectra - кривнах от правия път...и съжалих
    Fiat BRAVA JTD - ex love

    Коментар


      #92
      Още не сме стигнали да предизвикваме C20XE, говоря за читав мотор.Движим се в клас 100-140, макс 150к.с., според зависи от модела кола.
      punto HGT

      Коментар


        #93
        Довечера ако не ми мине път дъжд и гръмотевици съм на линия за профилактика на белите дробове ... да подишаме малко чист софийски въздух, примесен с полезни съставки, като бензин, дизел, изпилени гуми, мазут, керосин и т.н. Някой с браво 1,6 , алфа 156 с 2,0 16V 150-155к.с. някое и друго JTD и т.н.
        punto HGT

        Коментар


          #94
          didich написа:
          Довечера ако не ми мине път дъжд и гръмотевици съм на линия за профилактика на белите дробове ... да подишаме малко чист софийски въздух, примесен с полезни съставки, като бензин, дизел, изпилени гуми, мазут, керосин и т.н. Някой с браво 1,6 , алфа 156 с 2,0 16V 150-155к.с. някое и друго JTD и т.н.
          A тази вечер дали ще ходи някой? Че може и аз да прескоча...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #95
            Тая вечер ако искаш може да се видим някъде по София, защото незнам там да се събират освен във вторник и събота, иначе снощи ходих и само бях на семки, но след 21:30 се изсипаха куките и всичко приключи, имаше гонки главно м/у бмв-та и хонди, можех да карам с една дизелова алфа, но снощи бях само зрител. Ако искаш може да се разберем нещо на ЛС
            punto HGT

            Коментар


              #96
              Видяхме се с колегата kiselo, полафихме, сборихме 4-5 пъти фиатите по мазния Хасфалт на Царица Йоана, много въртене, няма зацепване, но живи и здрави ако се уцелим другия вторник ще направим едно замерване на грапавия асфалт на Булгара и ще пиша резултат punto hgt 1,8 16V, 131к.с., 164Nm с/у stilo 1,9 JTD+чип ......к.с., ~ 300Nm залозите могат да започнат
              punto HGT

              Коментар


                #97
                1000кг вс 1400паднал е , според мен.Аз с либрата скачах на дизели до 150 коня, понякога успешно
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #98
                  emzo написа:
                  1000кг вс 1400паднал е , според мен.Аз с либрата скачах на дизели до 150 коня, понякога успешно
                  Едно уточнение 1200кг за пунтото, а колко е стилото незнам, но със сигурност е по тежко Отпред горе над фаровете на металните табелки на пунтото пише 900кг, а на стилото 1050 май беше, но какви са тия килограми нямам си на идея ?
                  punto HGT

                  Коментар


                    #99
                    Убу де, каталожно са ви 200 кила разликата.Ама и ти не се прави, че си стоков - друга глава, ТС валове, изпускател, олекотена шайба
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      emzo написа:
                      Убу де, каталожно са ви 200 кила разликата.Ама и ти не се прави, че си стоков - друга глава, ТС валове, изпускател, олекотена шайба
                      Ааа Дидич ...
                      Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                      Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                      Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                      Коментар


                        Мани ти гонката...като се върнах се оказа че са ми вдигнали алудиту...слава богу паяк е бил...иначе пунтарата си върви и определено не е 131кс...за др път ще се подготвя и аз с някой жокер
                        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                        Коментар


                          emzo написа:
                          Убу де, каталожно са ви 200 кила разликата.Ама и ти не се прави, че си стоков - друга глава, ТС валове, изпускател, олекотена шайба
                          Не се правя сега ще си напиша всичко, но ще кажа, че разлика във вървенето след слагането на всички чудесии по мотора не усетих или по скоро ако има нещо то най вероятно е леко във високи, а ниските до 4000 оборота буквално умряха.1. Оригинална тиква от пунто HGT, пилната колкото да се изгладят грапавините от отливката, тоест не го отчитам много като портване, отделно си сложих и мойта метална част от всмукателния колектор, защото на нея си бяха пробити отворите за газовите дюзи /другата която си дойде с главата беше леко пилната, но не беше монтирана/2. Валове от алфа 2,0 16V по думите на човека от който купих главата, дали са такива остава да вярвам, че са такива.До тука ясно + огромния минус, че качих главата без проверка на клапани и гумички и без челен шлайф на главата, тоест само се взе нова гарнитура на главата и се бухна на блока, резултат след мерене на компресия - 0,7-0,8 атмосфери разлика м/у 1-ви и 4-ти цилиндър, тоест незнам тая глава в случая дали ми помага или по скоро е в минус за мотора 3. Иридиеви свещи NGK BKR6EIX 4. Спортен изпускателен колектор supersprint, като след него цялата генерация си е оригиналната както си е излязва колата от завода, само го няма катализатора 5. Спортен филтър JR в оригиналната кутия на повече от 10 000км, защото си загубих препаратите за почистване и все още не е мит и омасляван.6. Олекотената шайба за коленовия вал я върнах на колегата, защото се оказа, че оригинално пунтото си е с алуминиева, просто нямаше смисъл да похарча едни 100лв.7. Допълнителна тежест в пунтото- 17-ки джанти с гуми 205/40/17 - може да са леки като за 17-ки, но със сигурност за по тежки от оригиналните 15-ки - Газов инжекцион с бутилка 35л- крайно гърне Remus - тоя кютук е сигурно 10 кила- кожен салон След морето ако остане някой лев, в което се съмнявам мисля да прежаля едни 80лв и да я кача на дино за да видя какви коне са останали в мотора , ако си извади заводските коне ще е добре, ако има и нещо отгоре вече трябва да викам УРА, предвид грешката с главата, която направих, но така е човек се екзалтира и стават грешки.Следващи неща, които съм замислил за бъдеще време са сваляне и пълно обслужване на главата от-до, и след това чип за да съм сигурен, че всичко е ОК, но това може да стане чак следващия сезон според зависи от много неща Тъ тайни и секретни неща по колата няма, ако можех да сваля 100-150кг от колата без да и се разваля салона и визията със сигурност щеше да върви доста добре, тогава можеше и на С20ХЕ да се скача
                          punto HGT

                          Коментар


                            Princo написа:
                            emzo написа:
                            Убу де, каталожно са ви 200 кила разликата.Ама и ти не се прави, че си стоков - друга глава, ТС валове, изпускател, олекотена шайба
                            Ааа Дидич ...
                            Айде налазихте ме, сега ще излезе, че мамя и колегите от СтЗ няма да искат да дойдат до София да замерим
                            punto HGT

                            Коментар


                              didich написа:
                              Princo написа:
                              emzo написа:
                              Убу де, каталожно са ви 200 кила разликата.Ама и ти не се прави, че си стоков - друга глава, ТС валове, изпускател, олекотена шайба
                              Ааа Дидич ...
                              Айде налазихте ме, сега ще излезе, че мамя и колегите от СтЗ няма да искат да дойдат до София да замерим
                              ц няма лъжа няма измама Каза си нещата и на място... Само дето не ми се иска да вярвам, че е 131кс ама като дойда дано да има някой стоковец като твоето та да го пробвам...100% или ще сме на равно или ще го взема...
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар


                                Ако стоковеца е в кондикция и без наливане на тежести в купето съм сигурен, че и мене ще ме вземе , правил съм два старта с купе 1,8 131к.с. и нещата бяха почти на кантар, сега незнам ако е правено нещо по купето пак няма да излезе сметката, за това най добре на асфалта и газ А ти незнам с какви жокери ще дойдеш, ама гледай да си поне със стоковата турбина , иначе няма смисъл да си хабим горивото :D
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X