Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

E46 318 Ci, Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Valiosport написа:
    Това че не се намират такива коли в изрядно техническо състояние е друг въпрос, колата е доста по-бърза както и да се пробвате разликата е огромна...
    Не знам дали прочете, но Фиата не е 190 коня
    FIAT Coupe 16VT

    Коментар


      Мдам при правени коли никой не може да каже кой ще е пръв на финала, остава само да се пробва, но тия БМВ-та не са така масови като 320i.
      punto HGT

      Коментар


        didich написа:
        Мдам при правени коли никой не може да каже кой ще е пръв на финала, остава само да се пробва, но тия БМВ-та не са така масови като 320i.
        Е то и Купе 16v Turbo не е често срещан автомобил, тук при нас няма нито едно такова в града...При стокови и напълно изправни автомобили BMW-то бие с много, вече ако си преправял никой не може да ти каже какъв ще е резултата...Возил съм се на Е30 с 2.8 мотор(присаждан май беше) и си върви ДОСТА стабилно, представям си как върви 3,5... Проблема е разхода на гориво на тази кола, иначе е страхотен автомобил
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          Фиата е понаправен и мисля, че ще е много на кантар работата с М-ките, та за това ми се ще да се убедя п.с. 3.5 М-повер е сигурно някакво спешъл изпълнение, защото за е36 знам, че са с 3.0 и 3.2 мотори ; е46 3.2; е92 - 4.0 V8
          FIAT Coupe 16VT

          Коментар


            Каква M-ка ти трябва e36/e46, за да поразпитам дали някой от собствениците ще се навие?
            ex - Broom Yellow Fiat Coupe 1.8 -> 2.0 16VT
            Speed Red Fiat Coupe 2.0 16VT R.I.P
            Jet Black E46 M3

            Коментар


              Въпроса е да намерите М-ка в изрядно техническо състояние, защото това са спортни коли и никой не си взима такава кола просто да се вози... Това е спортен автомобил и се предполага че се кара спортно и съответно по-голяма амортизация...Е46 по-може да намерите читаво М, защото са по-нови...
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                Довечера 20:30 сме на булгара, очертава се замерване с/у астра 1,9 CDTI, 150к.с. уж стокова digitalundgrd, докарай бързото купе да оплакнем очите
                punto HGT

                Коментар


                  injekciona написа:
                  Каква M-ка ти трябва e36/e46, за да поразпитам дали някой от собствениците ще се навие?
                  и 2-те стават Ако се навият да караме или на околовръсното или на Цариградско ОМВ Горубляне Може една от место и един летящ до 200 да речем.
                  FIAT Coupe 16VT

                  Коментар


                    Тая вечер доволно, поизхабих някой и друг литър бензин , нямаше куки, колите бяха 20-30, но от сърце 1. Два старта със сеат ибиза 1,8Т, 156к.с., по думите на шофьорчето сток, но пък съскаше доволно и звука му беше като на правена генерация, абе там всичките сме сток . Първия старт бяхме почти кантар, но той нещо неможа да тръгне като хората. На втория старт като всичко му дойде ОК ми сложи 2 коли, няма как 1,8 турбо с/у 1,8 атмосферно 2. Два старта с/у голф 4 1,8Т, 150к.с., човека беше с газова уредба като мен и возеше пасажер - и двата старта пунтото отпред с по 1-2 коли, тука си върнах на 1,8Т-то 3. Три старта с/у браво 2,0, 20V 147к.с., беше свалил крайното гърне и цепеше мрака, с джанти 16"-ки от купе турбо - нещо това браво вървеше по зле от 1,6 16V, няколко тира за пунтото, май плаче за ремонт.4. Два старта с/у шкода октавия 2,0 дизел, 150к.с. комби - 1-2 коли за шкодата, много ме изненада тоя дизел как хубаво върви.5. Три старта с/у опел астра GTC 1,9 дизел 150к.с. - 2 старта кантар и един старт за пунтото, че на старта тръгнах по добре и после неможе да ме догони.Интересна ми стана разликата м/у астрата и шкодата, с почти еднакви мотори като мощност, но пък октавията вървеше доста по добре - или астрата не върви добре или пък се чудя шкодата дали не е пипана, но пък момчето каза, че шкодата е служебна, едвали някой се е занимавам да я пипа ? странна работа Айде лека вечер.
                    punto HGT

                    Коментар


                      Didich, ного ми е чудно как биеш 1.8Т та дори и 150 коньовото да е, явно или колата не е в кондикция или шофьора си пази съединитела и кутията...И само за справка Октавия-та ако е 2.0 TDI е 140к.с само 1.9 има 150к.с но не го слагат в Октавия, другия вариант е да е 2.0 TDI 170к.с
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        Вали, при по новата октавия има мотор 2,0 TDI 150к.с., ето даже намерих едно клипче http://www.youtube.com/watch?v=rn0D9eXrrtE , само че тази снощи беше с ръчни скорости. Гледах и някакви каталожни данни и и дават 0-100 за 8,6 сек., точно толкова колкото дават и на пунтото, но пунтото в това състояние, което е в момента няма как да даде време 8,6сек до 100км/ч., виж на астрата и дават време 8,9сек-100км и с нея бях на кантар, по което съдя, че пунтото е около 9 сек до 100км/ч, нормално ако шкодата си дава заводските данни да ме дърпа леко Турбо голфа е по тежък от сеата, мисля че е по тежък и от А3, които са с идентични мотори, нормално по лекия сеат да ме дърпа, докато голфа като е 100-200 кг по тежък да го дръпна аз, пък и който е дошъл на гонки едва ли ще си пести съединителя или гумите, отделно писах, че в голфа имаше и пасажер, това са едни 70-80кг отгоре, тоя голф сигурно като тотал тежест може и 1500кг да е бил, аз съм да кажем 1200кг, а съм с 20к.с. по малко, голфа беше четириврат. Ако имам възможност да замеря с друг такъв ще пробваме пак, защото от кола до кола понякога разликата е огромна Малко статистикаГолф 4 1,8Т - 1200+кг, 0-100км/ч ~ 8,5сек.А3 1,8Т - 1100+кг, 0-100км/ч ~ 8,2сек.Сеат Ибиза 1,8Т - 1000+кг, 0-100км/ч ~ 7,9сек.Моторите са еднакви с тая разлика, че на сеата му дават 156к.с., от къде идват тия 6к.с. при еднакви мотори незнам
                        punto HGT

                        Коментар


                          На 202ра към 22:30 имаше 3-4 патрулки и наспряни 2-3 бмвта за проверки и тн, та само минах и заминах
                          FIAT Coupe 16VT

                          Коментар


                            digitalundgrd написа:
                            На 202ра към 22:30 имаше 3-4 патрулки и наспряни 2-3 бмвта за проверки и тн, та само минах и заминах
                            На булгара беше кеф за душата, никакви полицаи и можеше да се кара кой колкото душа и бензин му искат
                            punto HGT

                            Коментар


                              Знам им каталожните данни, та нали щях 1.8Т да си вземам само че 180 коньовата версия най-вече заради 6-те скорости и се радвам че не взех бензинов Моя в талона пише че е 1325кг. собствено тегло, само че не знам това с пълен резервоар ли е, на кантар не съм го мерил колко е ама 1250 ги има със сигурност Аз се пусках с GSI 16v и ме изряза като ударих 4-та от летящ старт се пускахме, само че не се осетих да вдигна стъклата И не ми бяха изтърбушени катализаторите и гърнетата, сега вървя една идея по-добре, преди гонката ще махна 17-ките отпред и ще се пуснем пак и ще споделя какъв е резултата
                              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                              Коментар


                                Ако изпадне стоково ARL-че бих замерил, мисля че ще е интересна гонка
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X