Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жена моли за помощ - Мареа Уикенд 1.9 дизел не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Жена моли за помощ - Мареа Уикенд 1.9 дизел не пали

    Уважаеми господа, една жена има нужда от помощ и от компетентен и честен съвет. Колата е след сервиз и непали. Става въпрос за Фиат Мареа Уикенд - дизел 1.9, 1999 година. От самото начало колата имаше проблем с парното, водата прегряваше, като се има предвид , че преди една година е сменяна водната помпа и радиатора. Това лято, в движение колата прегря. спря (имаше вода) и не искаше да запали. Закараха я в сервиз и правиха "ремонт" на двигателя за 500 лева. До зимните месеци се движеше горе-долу добре без проблеми. И когато започнаха по студените дни, Декември, един ден започна да прегрява като включихме парното, започна да ври водата във водната помпа и тогава на бензиностанция ни казаха да не включвам парното а да карам без включено парно. И до преди 3 седмици , преди голямата зима по време на проливен дъжд се скъса ремъка и покрай това акумулатора се изтощи , не можах да я запаля извиках един механик. Взеха я в близък сервиз, смениха пистовия ремък и ролки. След като я взех първия ден след половин часово каране, водата се дигна 90 градуса, трябваше да спра колата и разбира се пак попадна в същия сервиз. Там ми казаха, че трябва да се смени гарнитурата, разбира се, смениха я и когато отидох да взема колата, започна при паленето да се чува някакво тракане и да пали по трудно. Твърдяха, че колата е наред но аз видях след 5 минути работа, че водата в резервоара пак се нагрява и излиза пара и принудих майстора да види за какво става въпрос. Той ми каза да я оставя и започна да се чуди и вайка за какво става въпрос. По телефона някакъв който разбира от Фиат Мареа почна да му дава съвети, че сигурно става въпрос за тръбите към радиатора, дали са твърди или меки, тръбите се оказаха твърди. Започна да проверява дали проблема не е в датчика или термостата, оказа се,че не е и реши , че е от главата и ми каза да оставя колата. И след 5 дена престой в сервиза днеска взимам колата, при него запали трудно, като той я пусна по након за да я подкара и да тръгне, като твърдеше, че има малко дизел и колата се била "обезвъздушила". Взех колата, заредих дизел и колата я запалих, прибрах се в къщи, колата е в гараж. След три часа исках да изкарам колата, обаче колата не запали и започна да издава някакво тракане и боксуване, не мога да определя точно звука, не съм механик, и не знам изобщо за какво става въпрос. Може ли някой да ми помогне със съвет, защото не знам какво да правя. Нямам вече финансова възможност да плащам за сервиз и некомпетентна работа. Освен това, по тази част която е на снимката, забелязах, че е мокра и излиза някаква течност, не знам дали е дизел или какво е. Сетих се, че механика ми каза, като го попитах каква е била причината за загряването на водата, ми каза,че е имало, в този модел фиат, някаква втора водна помпа в която били запушени кабелите. Той бил я изчистил, но както разбрахте колата не пали. Моля за помощ.[/img]

    #2
    Колата след като запали нормално ли вървеше, пушеше ли повече от нормално, имаше ли мощност?Възможно е и стартер да се е повредил (малко вероятно) или да е незацепен правилно ангренажа. При всички положения пак трябва да се говори с майстора.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Колежке, от сега да ти кажа, че темата сигурно ще бъде пренасочена към раздел "Дизелови двигатели". Да не се изненадаш ако изчезне от тук.Това на снимката в центъра е горивния филтър (отдолу). През него и през тези тръби минава нафта. Категорично не трябва да капе оттам.Подозирам, че от някъде там смуче въздух и за това не иска да запали, а при майстора е запалила след бутане, което принудително е изкарало въздуха.Ако имаш възможност, пробвай я с бутане или по нанадолнище дали ще запали и направо му я карай да търси от къде влиза въздуха.
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Благодаря за отговорите!Проблема със майстора е такъв, че аз живея извън града и съм принудена да ползвам един майстор в местноста, но доста хора си правят колите при него.Не знам той колко разбира и какво да мисля за него.В отговор на въпросите, колата след като запали вървешв добре, имаше мощност, а докато карах за пушека не забелязах, но докато се опитвах да я запаля в гаража излизаше черен пушек.След като смуче въздух какво трябва да се направи?И имате ли представа колко струва ремонт на глава и наистина там ли е причината?

        Коментар


          #5
          Колежке сори ама, търси рапатрак и изкай тая кола от сервиза в който си се набила. Колегите от Варна ще те насочат къде да отидеш, че капацитета на тоя майстор явно стига точно до втората водна помпа, каквато всъщност автомобила ти няма. Много ме съмнява че някой е свалял ангренажа да гледа водната помпа, а после я е зацепил малко по системата "едно към гьотере", и не е ясно какво всъщност е станало от там насетне.пп Дано не съм лош пророк, ама по думите ти, нещата отиват на главоболие и криви клапани.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Аз доколкото разбрах, през 5-те дена престой майстора е ремонтирал главата? Не е евтин ремонта, но точна цифра не мога да кажа - 200-500 примерно.Ако проблема с непаленето идва от въздуха, трябва да се види от къде влиза този въздух (спукан маркуч, хлабава връзка там където казваш, че капе и т.н.) и да се отремонтира.Все пак, изчакай и други мнения на по-компетентните от мен колеги, понеже не разбирам много от дизели А тва с втората водна помпа и оплетените в нея кабели кърти, но може и грешно да си го разбрала, не коментирам
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Тази снимка ти ли я прави? Това увитото на единия маркуч, този който излиза от върха на горивния филтър, тиксо ли е? Ако е да защо е там, и защо маркуча не е сменен? Ако е спукан проблема със запалването, да не кажа 100%, е 90% оттам. Аз имам ТД 100 и при смяната на това маркучле бутнах акумулатора и чак след 100 метра дърпане запали. След като е скъсал пистов ремък трябва да има причина за това - какво ти казаха като причина за това. По въпроса с прегряването - какво стана оправи ли се след като си взе колата, нещо температурата да ти се стори да се качва подозрително бързо?ПС напиши точно модела на двигателя:TD75; TD 100; JTD 105; JTD 110
              Fiat Bravo 1.9 TD100

              Коментар


                #8
                В отговор на коментарите, ремонт на главата не е правил.Сега направих втора снимка на кабелите и наистина има залепено тиксо което се отвива.Наистина ми каза че е имало втора водна помпа.Питах го каква е причината за нагряването.Той каза че причината за нагряването е втората помпа.След като изминах няколко километра не видях да се нагрява.Не, температурата не се качва бързо, колкото до пистовия ремък, изкривена е била ролката, но повече не ми казаха.Имайте в предвид че съм жена и нищо не разбирам.Имам нужда от помощ за да я оправя тази кола, защото ми е много нужна.Колата е турбодизел, но незнам колко точно е двигателя- 100 или 110.Можете ли да ми кажете адрес на сервиз във Варна?

                Коментар


                  #9
                  Това, което си снимала е конзолата на горивният филтър и както е казал колегата преди мен, вероятността да не пали поради нещо спукано или не затегнато по пътя на горивото е много голяма.Не трябва да имаш теч там и той най-вероятно е от гориво.В случая проблема е не толкова самият теч а въздуха, който влиза на мястото на горивото в системата.А дизелова кола никак не обича въздух точно там и точно това прави като го намери - спира да пали.Намери някой мъж около теб и вижте от къде сълзи.Трябва да го спрете и после всичко останало.П.С: Местя и темата.
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Благодаря за съветите.За съжаление мъж който разбира от коли, около мен няма.Много моля, можете ли да ми дадете информация за сервиз във Варна, с хора които наистина си разбират от работата.

                    Коментар


                      #11
                      natalia666 написа:
                      ...Сега направих втора снимка на кабелите и наистина има залепено тиксо което се отвива.
                      Това с тиксото не е кабел а маркуч, по който минава гориво!Освен това за да спрете този теч не се искат особени умения, особено ако проблема се окаже той.Иначе за сервиз в района се надявам да се обади някой наблизо с препоръка
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        natalia666 написа:
                        Благодаря за съветите.За съжаление мъж който разбира от коли, около мен няма.Много моля, можете ли да ми дадете информация за сервиз във Варна, с хора които наистина си разбират от работата.
                        Здравей колежке! Имаш лично съобщение.
                        ex. Fiat Marea 1.6 16V
                        ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                        Lancia Kappa 2.0 VIS

                        Коментар


                          #13
                          Това не е тиксо.Този маркуч си има такава ивица за защита най-вероятно от протриване.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            natalia666 написа:
                            Благодаря за съветите.За съжаление мъж който разбира от коли, около мен няма.Много моля, можете ли да ми дадете информация за сервиз във Варна, с хора които наистина си разбират от работата.
                            Караш ТД100,това е модела. Потърси ivel ,тук във форум.Той ще те опъти . На мен си ми много далеч,а и не се знае дали може да дойде до тук колата.Успех!

                            Коментар


                              #15
                              аз лично с удоволствие бих помогнал,но съм много зает тези дни,а на всичкото отгоре и на едната си кола трябва да сменям съединител.иначе,да ще я насоча към сервиз.

                              Коментар

                              Working...
                              X