Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Локвички масло на 2-ра и 3-та дюза.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Локвички масло на 2-ра и 3-та дюза.

    Колата е Либра 1.9 105 коня. Забелязвам, до тези две дюзи има доста масълце. Забърсах го с парцал и мириса му е на масло, а не нафта. От гарнитурата на капака ли е?
    Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

    #2
    Огледай дали гарнитурата е омаслена и ще разбереш. Така през екрана няма как да се каже със сигурност от къде идва това масло. Снимай от няколко ъгъла за да видим.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      еми колега то масло при дюзите единствено от гарнитурата на капака на клапаните може да има,ели докато си наливал масло в двигателя да си олял
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #4
        Едва ли може да се олее чак там особено с тази голяма пластмасова кора на двигателя която имам. Гарнитурата е нищо пари и ще я сменя.
        Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

        Коментар


          #5
          Във връзка с омазания с масло двигател искам да питам. Някой мил ли си е JTD-то? Къде може да се пръска и къде не?
          Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

          Коментар


            #6
            Пръскай навсякъде смело и безотговорно

            Коментар


              #7
              Мареа ТД 100 като я карах я спуквах от миене и единствено пазех повечко алтернатора.Вярно JTD има повече електроника покрай дюзите ,но все пак всички букси са изолирани против влага.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                свирката ми спря да свири посред зима - отидох на мастер , за да не сгазя някой пиян освен ако не е и глух, мастера взе една сопа / отдолу е и трудно се стига с друг " уред " / и удари по клаксона и каза - я пробвай сега и тя взе че заработи. Дотук с буксете и изолацийте на италианските курви.Двигател се мие само ако ти блъвне яко масло, ако искаш да лъщи за кеф има едни препарати - пръскаш и се кефиш - 10 лева бройката на практикер.Ако миеш на автомивка може и с преспиване да стане.

                Коментар


                  #9
                  iwo19 написа:
                  свирката ми спря да свири посред зима - отидох на мастер , за да не сгазя някой пиян освен ако не е и глух, мастера взе една сопа / отдолу е и трудно се стига с друг " уред " / и удари по клаксона и каза - я пробвай сега и тя взе че заработи. Дотук с буксете и изолацийте на италианските курви.Двигател се мие само ако ти блъвне яко масло, ако искаш да лъщи за кеф има едни препарати - пръскаш и се кефиш - 10 лева бройката на практикер.Ако миеш на автомивка може и с преспиване да стане.
                  Не че нещо ама свирката ти е тръгнала от друго след удара, разглоби един клаксон и ако разбереш как работи ще си отговориш защо е тръгнал след удара.А миене на двигателя го правя всяка седмица и то не само на един автомобил, имам си обичай да мия всичко и започвам от двигателя. http://www.youtube.com/watch?v=OItG6...ewДосега не съм имал каквито и да било проблеми с кабели......

                  Коментар


                    #10
                    чукна по клемата на клаксона , колега

                    Коментар


                      #11
                      Няма значение къде е чукнал , клаксона ти е бил залепнал и от сътресението се е оправил.
                      Fiat Stilo MultiJet 120 PS
                      Multiwagon

                      Коментар


                        #12
                        З миенето единствено знам, че не трябва да се пръска сиренаа на алармата. А и като знам какво има в нея е напълно в реда на нещата да се пази.
                        Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

                        Коментар


                          #13
                          Тя и алармата си е направена да не влиза вода в нея. Друг е въпроса, че водоструика, пароструика.... имат голямо налягане и може да повдигнат уплътнението и да влезе вода. Защото има накрайници които пробиват радиаторите.....

                          Коментар


                            #14
                            От къде ли е бил теча. Гарнитурата трудно се познаваше, че е от гума. Вместо да се огъва се чупеше. При вакуум помпата даже се беше прекъснала. Изчистване хубаво на старата. Съвсем лекичко силикон на Рейнц и ще видим дали пак ще подлизва.
                            Lancia Lybra 1.9 JTD LX - италиянския мерцедес

                            Коментар

                            Working...
                            X