Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Искам да си купя Фиат Пунто (бензин)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Искам да си купя Фиат Пунто (бензин)

    Здравейте, искам да си взема малка градска кола, с икономичен двигател (газ не мисля да слагам). Като се има предвид, че съм фен на италианското, немски и японски малолитрашки не могат да ми допаднат. Насочил съм се към Пунто, защото смятам, че ще отговори най-точно на потребността ми и душичката Гледам да е след 2003година, до 4000лв. Спрял съм се на 3 обяви:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...f1=detailsЩе съм благодарен да ми поясните как стои въпросът и на обслужването на тези двигатели (не изключвам и 1.2 8V 60hp). При оглед на място на какво да обърна специално внимание (радиатор на парното на пример ) и т.н.

    #2
    Първата на мен не ми допада. Втората не е лоша, но ако трета е с 6 скорости-тя е моя фаворит.Обслужването и на трита мотора е евтино. Ангренажен комплект на 1,2 и на 1,4 е еднакъв- 1:1.Сервото е проблемно. Другите неща са евтини и сравнително здрави.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Alex_RT написа:
      Първата на мен не ми допада. Втората не е лоша, но ако трета е с 6 скорости-тя е моя фаворит.Обслужването и на трита мотора е евтино. Ангренажен комплект на 1,2 и на 1,4 е еднакъв- 1:1.Сервото е проблемно. Другите неща са евтини и сравнително здрави.
      За първата: заинтригува ме цената Втората: тя ми е фаворит, не заради нещо друго, а ми ме притеснява третата (95к.с) двигателя да не даде голям разход в града (въпреки, че Пазарджик е силно казано град :D ) Иначе третата не е с 6 скорости, а с 5. А да попитам още нещо... има ли вариант да се ’закачи’, за да се разберат реалните километри (както на дизеловите Алфи)?

      Коментар


        #4
        А защо не се ориентираш към Пунто дизел. 1.3Mjet според мен е супер градска количка.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          Избор накола

          Не чак километри а деиствителното състояние да не е пипано жиците при ECU ,бушоните при двигателя и долу под волана сервото се прави За толкова пари колкота отпускаш гледай да е по нова Гледах има на метан заводски или 1.3Mjet
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Може да се закачи, но пак няма гаранция да разбереш реалните км, Не го познавам модела, но е възможно да разбереш, че не са реални само ако км в Екуто не съвпаднат с таблото. Има и косвени методи за разбиране на км като примерно броя на сервизните интервали (дали тук изобщо има нещо-не зная)
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              Ами ако излезе, че километрите по еку и по табло не съвпадат, в полза на еку обаче. Взех я на 62000км. На около 110000км проверих, еку показа 65-70000?! В крайна сметка сега е на 130000 и съм правил само стартер като ремонт, така че, никога не знаеш - всичко е късмет.

              Коментар


                #8
                Re: Избор накола

                kal0yanch40 написа:
                А защо не се ориентираш към Пунто дизел. 1.3Mjet според мен е супер градска количка.
                kluchar написа:
                Не чак километри а деиствителното състояние да не е пипано жиците при ECU ,бушоните при двигателя и долу под волана сервото се прави За толкова пари колкота отпускаш гледай да е по нова Гледах има на метан заводски или 1.3Mjet
                Не ми се иска да е дизелова, защото в града (Пазарджик) няма да може да достига работна температура. А и както знаем всички в БГ нямаме горива, но бензина по се приема. Самият бензинов двигател, смятам че е по непринуден. Не мисля да слагам газ, още повече метан. за дълъг път си имам кола. А и в семейството има едни шофьорки ... Ако се досетите за още нещо, казвайте За сега ще се разходя до Благоевград да погледна http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...058&f1=details , но продължавам да търся

                Коментар


                  #9
                  Първия ми се вижда доста съмнителен на тази цена и сигурно за това е каран толкова малко 69 000 км. Втория според мен е най-добрия избор 2005 г. и за 9-ет годишен автомобил нормални бих казал реални километри. Третия е най - лошия избор, 4000 лв. за 12-ет годишна кола с 95 к.с. мощност за градско шофиране, мисля, че зимата ще ти докарва 10 л. бензин на 100 км. съсвсем спокойно.
                  sigpic

                  Коментар


                    #10
                    FIATIST ти препоръча неговия избор, ходи ли да я видиш
                    Play Golf ,but not drive golf!!!
                    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                    Коментар


                      #11
                      Alex_RT написа:
                      FIATIST ти препоръча неговия избор, ходи ли да я видиш
                      Не съм. Защо аз да ходя той трябва да иди и да е види. И ако му хареса после задължително в оторизирания сервиз за пълна диатностика и пълен технически преглед на автомобила, за да се види какво му има и какво му няма и после той решава!
                      sigpic

                      Коментар


                        #12
                        Поста ми беше адресиран до Lqnkata Ама това са рисковете на ’’прякото предаване’’ :D
                        Play Golf ,but not drive golf!!!
                        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                        Коментар


                          #13
                          Мисля, че вече окончателно съм се спрял на Фиат Пунто 1.2 80к.с. Какви парички да си приготвя за първоначално обслужване (ремъци, ролки, масла и т.н.)? Обърнаха ми внимание, че свещите били по-скъпички...

                          Коментар


                            #14
                            Ангренажен комплект е около 100 лева. Това е задължителното, въздушен филтър също смени, както и този на купето- общо около 30 лева. Визирам средна хубост марки. Масло- 5w40 или 10w40 вече по лично усмотрение - 40-60 лева. Климатик, гуми, акумулатор- ако има нужда и те ще глътнат някой лев
                            Play Golf ,but not drive golf!!!
                            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                            Коментар


                              #15
                              Ангренажен комплект е около 100 лева. Това е задължителното, въздушен филтър също смени, както и този на купето- общо около 30 лева. Визирам средна хубост марки. Масло- 5w40 или 10w40 вече по лично усмотрение - 40-60 лева. Климатик, гуми, акумулатор- ако има нужда и те ще глътнат някой лев
                              Play Golf ,but not drive golf!!!
                              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                              Коментар

                              Working...
                              X