Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с лаптоп, екран, видеокарта или.... ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с лаптоп, екран, видеокарта или.... ?

    Здравейте,лаптопчето ми, което вече мислех, че ще ме надживее нещо почна да сдава багажа.Модела е Benq Joybook R55-EGПроблемът е в образа. Така е още и при стартиране, така че се изключва вероятносттада е от драйвери, Уиндоус и т.н.За момента нямам време да го вържа към външен монитор да видя какъв ще е резултата.По спомен това му е CPU i VC:Intel Celeron M 420NVIDIA GeForce Go7400Дошло ли е времето за нов лаптоп, този ми служи вярно от 2007 насам.Ето и снимки:
    Прикачени файлове
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    #2
    Ще трябва да намериш време да го свържеш с монитор. По принцип подобна картинка съм виждал преди много време от една прегрята НВидия МХ200. Беше й спрял вентилатора. Мисля, че на 640х480 обаче работеше добре.
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #3
      Вързах го, работи перфектно на външен монитор.Смених и RAM-a, не се оправя.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        Да не би някой кабел към дисплея да прави проблем, да е прегорял, да се е откачил или разхлабил... Това ми идва на ум след като работи идеално на външен монитор.
        Fiat Palio Weekend 1.2 (73HP) 11.1999

        Коментар


          #5
          Пробвай настройките на картината. Струва ми се, че от 32бита е минал на 16бита. Или матрицата е заминала, което може да се реши, с нова(втора ръка) от същият, или подобен модел.
          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

          Коментар


            #6
            Дръж го повече време на външен монитор, на тия джойбуци им се "отлепя" нвидията и ако е от него и на външния монитор ще почне да прави мизерии.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Чиповете на nVidia са разделени на две - едната част управлява дисплея на лаптопа а другата работи за VGA режима за външен монитор. Може да работи с външен, но надали това те устройва? Днес имах абсолютно същия проблем с Acer, но той и на външния дисплей вече показваше вертикални черти. Единственото, което можех да направя е да констатирам часа и датата на смъртта!
              Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

              Коментар


                #8
                Forsaken написа:
                Чиповете на nVidia са разделени на две - едната част управлява дисплея на лаптопа а другата работи за VGA режима за външен монитор. Може да работи с външен, но надали това те устройва? Днес имах абсолютно същия проблем с Acer, но той и на външния дисплей вече показваше вертикални черти. Единственото, което можех да направя е да констатирам часа и датата на смъртта!
                Сори, колега, но това е голяма глупост ! Дисплея на лаптопа ползва DVI, а за външен дисплей има D-SUB, HDMI или някакъв друг стандарт, според това какво е решил производитела. Дори и двата (вграден и външен дисплей) да ползват един и същ стандарт, графиччният процесор си е един и същ. Това на кой монитор какви сигнали ще се подават, се определя от едни мултиплексори и "разни други подробности". Може да има дефект в DVI и да не работи нормално с вградения дисплей, а да си работи съвсем нормално с D-SUB и другите изходи. Като се изключи софтуерно дефектният изход, няма да има какво да тормози чипа и всичко ще си е О’К. Остава да се установи дали дефекта е в матрицата, лентовия кабел, прегряване, захранване или ... куп други неща. Такива диагностики не се правят по снимки в интернет.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Явно аз съм се изразил прекалено "за лаици" за да предизвикам гнева на колегата! Извинения! Но каквото и да си мислим в случая, е важен резултата от теста с външен монитор.
                  Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                  Коментар


                    #10
                    Проблем с HP Compaq 6730s

                    Здравейте колеги,

                    ново питане и от мен за един изстрадал лаптоп.


                    Модела е :Notebook HP Compaq 6730s V2 T3400 320GB 3GB ATI3430 - CEL.ro

                    Лаптопа е на сестра ми и го ползва от 2008г. Днес по някое време е забелязала хоризонтални черти по екрана, като в долния край около 3-4 см премигват и се показват иконите от горния край на екрана. Както се получаваше понякога на телевизорите едноо време като не са настроени на точния канал.

                    Аз го отворих и почистих, смених термопастата. Сега пробвах и двете плочки рам с разместване по слотовете и една по една. За мен е проблем с видеочипа, но пък артефактите не подсказват точно това. Проверих и кабела за матрицата, който не е точно лентов, докато беше разглобен го пуснах само с една плочка рам и размърдах кабела, на началния екран, но промяна никаква. Отбелязвам, че не е от драйверите, още с включването и в BIOS проблема си го има. Гледам тука за лаптоп на части в Олх и Битак.бг, ама всичко там е с бактисали дъна.

                    Вие какво мислите според картинките и описанието. Преди почистването Температурите бяха около 60-65 гр, а сега са с около 5-10 по-ниски и не мисля, че температурата е основния проблем. Видеото е на АТI.
                    Понеже не знам при какви условия точно е бактисал, само питах-залят ли е, натиснат и е екрана , капака свалян ли е при проявата на проблема, и дали нещо не е чистила диспля с някаква течност. Каза ми "НЕ", тя си го ползва на една табуретка с твърда основа от една стара охлаждаща подложка до леглото и гледа само онлайн ТВ на него, ама ся с тая картина, дори и да работи, без дисплей на практика няма да ѝ върши никаква работа. Вече ѝ предложих, ако иска да пробваме с външен монитор, мишка и клавиатура, ама твърдо отказва.

                    Ами това е в общи линии:
                    спроред вас в какво се дължи проблема?
                    хоризонтални черти и премигване в долната част на екрана.

                    Поздрави!

                    Click image for larger version

Name:	Хоризонтални черти по екрана.jpg
Views:	1
Size:	196,3 KB
ID:	2094982Click image for larger version

Name:	Премигване на екрана в долната част.jpg
Views:	1
Size:	247,6 KB
ID:	2094983
                    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                    Коментар


                      #11
                      Почти сигурно е,че е заминал чипа или е станало така нареченото разлепване а ремонта му не си струва а и вече не гаранция,че няма да се разлепи пак.Така,че го отпиши или оправи и продай ...

                      Най вероятно е заминално видеото в чипа понеже ати картата се ползва попринцип като се ползва за по тежки приложения и не се води основна за картина ,НО това е попринцип само.Ако е АТИ картата тя или е сменяема (стара ати карта 512мб е 140лв дето не се знае колко ще изкара а тая да не ти казвам колко пари е...) ако е запоена на дъното просто нищо неможе да направиш освен да я нагрееш с пистолет за горещ въздух и ако проработи добре направо продавай лаптопа и се спасявай.
                      Последна редакция от mitice; 11.09.2017, 23:02.
                      this

                      Коментар

                      Working...
                      X