Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Марка накладки - брава - каква?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    pi4_s_bravo написа:
    nsn написа:
    pi4_s_bravo написа:
    Абе толкова ли сме бедни,че не можем да си купим накладки от 60-70лв а купуваме боклуци от по 20-30лв дето едно че не спират, ядат дискове и се разпадат след 10-тина хиляди км. Толкова ли струва живота , 30-40лв икономисани за период от 1-2 години в зависимост от стила на каране?
    с тези коли за по 1000лв сам си отговори!!!!!!!
    Ми тогава който кара кола за 500лв да кара без спирачки- това оправдава ли го като те смачка някъде? Който няма пари да си поддържа колата съвестно по-добре да не кара- не сме/сте сами на пътя че да си карате както искате без спирачки ,с менте накладки и т.н . Не забравяйте,че дори само веднъж да ви спасят хубавите спирачки през цялото им ползване значи са си заслужили парите, дори един фар струва колкото комплект качествени накладки, а човешкия живот той колко ли струва?
    Колега и най-скапаните накладки ще издържат едно рязко спиране от 140-0км/ч все пак това е максимално допустимата скорост в тази страна,да неговорим за градски условия с 50км/чиначе спор няма че скъпите са малко по-добри но и те не ти осигуряват точното спиране за да спасиш един фар или човешки живот,ако нямаш никой в главата
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #17
      А спускания от някой планински връх броиш ли ги? Виждал ли си как се палят накладки ,как пропада спирачен педал от прегрели спирачки точно когато най-много ти трябват? И ако имаш толкова много акъл в главата и караш със скапани накладки застрахован ли си ,че някой няма да ти изскочи и да се размажете? Качествените накладки, гуми , окачване ВИНАГИ имат значение в практическо предимство при кофти ситуация. Не мисля повече да убеждавам никой в горните си твърдения , не смятам и че вие можете да ме убедите че накладките от 20лв и от 100лв са едни и същи и че контролирате цялото движение около вас и никога няма да се случват кофти ситуации с ваше участие. Имате глави на раменете, предполага се че и щом имате книжки сте пълнолетни и дето се казва имате нещо между ушите ,не само ей така да носите шапка на нея.
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #18
        По планински върхове не ходя с колата, само в града си я карам Ще взема някакъв Щайнхоф, после ще споделя, да речем след 20-тина дни
        кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
        кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

        Коментар


          #19
          pi4_s_bravo написа:
          А спускания от някой планински връх броиш ли ги? Виждал ли си как се палят накладки ,как пропада спирачен педал от прегрели спирачки точно когато най-много ти трябват? И ако имаш толкова много акъл в главата и караш със скапани накладки застрахован ли си ,че някой няма да ти изскочи и да се размажете? Качествените накладки, гуми , окачване ВИНАГИ имат значение в практическо предимство при кофти ситуация. Не мисля повече да убеждавам никой в горните си твърдения , не смятам и че вие можете да ме убедите че накладките от 20лв и от 100лв са едни и същи и че контролирате цялото движение около вас и никога няма да се случват кофти ситуации с ваше участие. Имате глави на раменете, предполага се че и щом имате книжки сте пълнолетни и дето се казва имате нещо между ушите ,не само ей така да носите шапка на нея.
          да си чувал че се спуска на скорост или разчиташ на хубави:накладки,гуми и окачване?според теб за 130000км само с фиата дали не са ми изкачали:хора,коли и животни?карам единствено с евтини накладки,гуми от водещите марки и окачване каквото дойде на момента
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #20
            Ти защо реши ,че не знам как се спуска кола- по Банско, Паничище , Боровец от курорта към Септември, по Родопите ходил ли си да видя как там ще се спускаш само на скорост без спирачки? И щом с евтините части се чувстваш сигурен проблема си е твой, дано не ти се налага да разбираш колко се заблуждаваш.
            Фиат Крома 1.9 16v+
            Фиат Браво 1.6 16v
            Фиат Мареа 1.6 16v

            Коментар


              #21
              pi4_s_bravo написа:
              Ти защо реши ,че не знам как се спуска кола- по Банско, Паничище , Боровец от курорта към Септември, по Родопите ходил ли си да видя как там ще се спускаш само на скорост без спирачки? И щом с евтините части се чувстваш сигурен проблема си е твой, дано не ти се налага да разбираш колко се заблуждаваш.
              По написаното от теб разбирам,че се чустваш сигурен само със скъпи работи/части,защо тогава си купи евтина кола(следователно тя е несигурна/опасна)?????
              Bravo 1.9d 97г

              Коментар


                #22
                а какво ще кажете за woking t днес ги гледах и се чудя от Косер ми ги дават за 65 лева като имам много голяма отстъпка

                Коментар


                  #23
                  за евтино и скъпо,чак не ми се пише.аз съм карал с накладки тръстинг,уж боклуци и издържат 20к,но никакви негативи за диска,също съединител мекарм на пунто ,смъкнат след 40к,беше като нов,причината за смъкването беше спукан салник,така,че понякога логиката е наобратно.

                  Коментар


                    #24
                    Смених накладките със стайнох, на цена без отстъпка бяха около 40 лв, ако не се бъркам. На старият тръстинг лявата, външна накладка, направо си беше разлепена, пълен боклук, при спиране не скърцаше, но при движение се търкаше в диска и се чуваше ужасно скърцотене през целия път, около 7-8 000 км издържаха Ще пиша дали стайнхофа скърца, уж ги ползвали за вграждане, ама ще видим тази работа след някой друг километър
                    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
                    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

                    Коментар


                      #25
                      ето и малко факти-на баща ми опела е на 190к,купи си го чисто нов и е на 4 години.обслужва се само в оторизирания сервиз на опел- автосвят -русе.оригиналните накладки издържаха 90к,а сега новите са на 100к и са на финала.тези накладки са оригинални и струват 70лв(говорим за предни).дисковете са перфектни с около 0,5мм износване.направете си сметка какви боклуци купуваме и на какви пари,като пример-феродо,текстар и т.н.в този ред на мисли ,винаги оригиналниоте накладки са най-добрия избор,ноооооооооо

                      Коментар


                        #26
                        Да напиша и аз нещо по темата като сменях на типото накладки питам в магазина за цени и продавача ми вика абе мани тези скъпи накладки на тая стара кола земи от евтините сички таксита карат с тях викам си добре кво разбирам аз от накладки .Взех си за 25 лева някакви си те дори не искараха и 5000 км по едно време колкото и да скачам на спирачките тая кола не спира както трябва свалих една от предните джанти отворих челюста и какво да видя накладката разлепена нацепена дори едно парче липсваше бяха надрали и чисто новите дискове полудях късмет съм имал голям че не се е случило нещо лошо .След това си купих това Феродо беше ми препоръчано от приятел и мога да кажа че е пъти по добро от ментаците то и цената му е доста добра мисля че дадох около 60/70 лева но при спирачките според мен компромис не трябва да има.
                        Прикачени файлове
                        Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                        Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                        Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                        Коментар


                          #27
                          Аз пък сложих есента Делфи, доволен съм спира добре, малко присвирват при ниска скорост малко преди да спре колата напълно, иначе свалих старите с които бях взел колата бяха Галфер, и смятайте че с тоз Галфер който беше на 50% изтъркани като я взех, карах 40 хил.км като ги сменях бяха естесвено на 0,5мм оставащо феродо, на ръба да почнат да дерат, но все пак спираха много добре и не свиреха изобщо!!

                          Коментар


                            #28
                            Делфито предни 50 лв, задни 45лв! не са от най-ниския ценови диапазон, и имаха холограмни лепенки на кутийката като бандерол, уж за качество, английско производство!!

                            Коментар


                              #29
                              Да попитам и аз. Някой да каже нещо за марката LPR, мисля че беше. Кутийката е нещо сиво със зелено. Предстои ми и аз да сменям предни та за това питам. Миналата година сменях задни лагер-главини и като ги свалих, се оказа, че накладките са заминали. Тогава от магазина ми препоръчаха тази марка и взех за отзад. За сега с тях не съм имал проблеми.
                              Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
                              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
                              Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

                              Коментар


                                #30
                                milenskia написа:
                                Аз пък сложих есента Делфи, доволен съм спира добре, малко присвирват при ниска скорост малко преди да спре колата напълно, иначе свалих старите с които бях взел колата бяха Галфер, и смятайте че с тоз Галфер който беше на 50% изтъркани като я взех, карах 40 хил.км като ги сменях бяха естесвено на 0,5мм оставащо феродо, на ръба да почнат да дерат, но все пак спираха много добре и не свиреха изобщо!!
                                Новото ми Браво е с Галфер отпред фабрично-просто са чудесни!На Бравата отпред съм сложил Lumag-за сега съм доволен.

                                Bravo 1.4T-jet 120 Primo red106
                                Brava1.4SX

                                Коментар

                                Working...
                                X