Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Марка накладки - брава - каква?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Марка накладки - брава - каква?

    Здравейте, колеги, миналата година сменях накладките на бравата, да съм минал не повече от 7000 км с тях, едната я чувам, че скърца открай време, видяха я сега майсторите и ми казаха, че била разлепена, утре ще ходя да си вземам колата, че беше и по други проблеми там, спира, обаче в движение си има едно тънко скърцане, което дразни много, особено при отворени прозорци, когато се обере спирачният педал малко скърцането изчезва. Докато спирам няма проблеми, спирачките работят идеално, не скърцат накладките, някакви Trusting бях купил, ако се не лъжа, до момента в който се разскърцаха от едната страна В момента гледам в Axm, някакви марки и се чудя какво да избера, предишните бяха от сорта на 33-34 лв, не си спомням точно, но са наистина на малко км, пък ми скърца така неприятно, когато карам с ниска скорост Това ми излизат, като марки, какво е за предпочитане и какво сте ползвали, като цени са близки, като изключим феродо - те са малко по-скъпи:XPAD STEINHOF RICCIFERODOГрешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
    кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

    #2
    TRW
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Колега,от изброените накладки най добри са FERRODO, но аз бих те посъветвал да си вземеш TEXTAR. Аз карам бравата с такива и на клиентите си слагам пак такива.Доста по скъпи са но си струва.С накладки от 33-35 лв винаги ще имаш някакви проблеми.
      brava 1.9.jtd 2001
      punto 1.2 sport 1994
      Максималната скорост с която можеш да излезеш от един завой е много близка до тази с която не можеш!

      Коментар


        #4
        Ако намериш Permafuse опитай.Мазни и много цапащи меки накладки спират много добре за сметка на пробега разбира се.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Точно TRW, сменени след 3000 км видях при майсторите, имат фиати, опечени, скърцащи, колкото си щеш Щайнхоф ми казаха от изброените да взема, като по-малко зло от всички, сменял съм PAGID, пак ужасно опечени и скърцащи, но пък на години, докато Trusting, хем са се изтрили, хем разлепили за няма и една смяна на маслото Някой нещо за Щайнхофа знае ли, на какви пари са другите?
          кара с удоволствие и гледа прибора за температура: LANCIA DELTA 1.6d 120ps, 2009.
          кара и проклина съдбата: BRAVA EL 1.6i 16v 103ps, 1996 - вече не!

          Коментар


            #6
            кола

            На Путото бяха Permafuseтака си дойде от Италия
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              VALIO_RACING написа:
              Точно TRW, сменени след 3000 км видях при майсторите, имат фиати, опечени, скърцащи, колкото си щеш Щайнхоф ми казаха от изброените да взема, като по-малко зло от всички, сменял съм PAGID, пак ужасно опечени и скърцащи, но пък на години, докато Trusting, хем са се изтрили, хем разлепили за няма и една смяна на маслото Някой нещо за Щайнхофа знае ли, на какви пари са другите?
              Незнам какъв търстинг си ползвал ама за първи път чувам да се е изтрил, знам за няколко случая дето едни накладки изтикват две семени на диска, ама това твоето за първи път го чувам. - Шегувам се, ама да знаеш че има доза истина в това.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Абе толкова ли сме бедни,че не можем да си купим накладки от 60-70лв а купуваме боклуци от по 20-30лв дето едно че не спират, ядат дискове и се разпадат след 10-тина хиляди км. Толкова ли струва живота , 30-40лв икономисани за период от 1-2 години в зависимост от стила на каране?
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  х2Това го напиши и в темата за ITN спирачни дискове !!!
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм с пълен комплект Щайнхоф. Накладки и дискове отпред и челюсти и барабани отзад. Никакви проблеми вече 10000км. Тази година на годишнич преглед ми казаха "ей ама на спирачки си я докарал". Единственото което не ми харесва е че много бързо ръждясват зимата и във влажно време. Първите няколко спирания изчегъртват докато изтрие повърхностите после грижи никакви.
                    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                    182A4.000 IAW49F
                    LPG - Lovato EasyFast
                    ----------------------------
                    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                    Коментар


                      #11
                      pi4_s_bravo написа:
                      Абе толкова ли сме бедни,че не можем да си купим накладки от 60-70лв а купуваме боклуци от по 20-30лв дето едно че не спират, ядат дискове и се разпадат след 10-тина хиляди км. Толкова ли струва живота , 30-40лв икономисани за период от 1-2 години в зависимост от стила на каране?
                      с тези коли за по 1000лв сам си отговори!!!!!!!
                      Bravo 1.9d 97г

                      Коментар


                        #12
                        Не ме разбирайте погрешно- все пак на някакви минимални изисквания отговарят и най-евтините накладки. Ясно е ,че колата ще спира НО разлика може да се усети като след тези сложиш за проба примерно АТЕ , после ТРВ , или Текстар и тогава ще усетите къде е тънката разлика. Да не говорим,че ако с евтините накладки спреш 3 пъти от 100 до 0км/ч ще се извият такива пушеци ,че може и да се запалят. Никоя фирма дето произвежда и продава накладки струващи 30лв тука ( от които 10лв взима продавача, 5лв вносителя , 5лв транспорт и 5лв опаковка ПРИМЕРНО , колко ли струва производството? ) няма как да вложи Ноу хау и качествени материали за да имаш стабилно спиране до към 500 градуса и коефициент на триене примерно над 0.35-0.4 . Евтините накладки нямат този коефициент, дори наличния такъв не го запазват при температури над 250-300 градуса и още куп такива дребни разлики водещи до фрапиращата разлика в поведението на скъпа и качествена накладка.
                        Фиат Крома 1.9 16v+
                        Фиат Браво 1.6 16v
                        Фиат Мареа 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          STEINHOF и другите подобни ефтинийки трябва със закон да ги забранят.
                          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                          Kawasaki ER-6n'2012

                          Коментар


                            #14
                            iakvvu написа:
                            STEINHOF и другите подобни ефтинийки трябва със закон да ги забранят.
                            Ако те засърби ду*арата, да знаеш, че Хитко и компания те псуват
                            nsn написа:
                            pi4_s_bravo написа:
                            Абе толкова ли сме бедни,че не можем да си купим накладки от 60-70лв а купуваме боклуци от по 20-30лв дето едно че не спират, ядат дискове и се разпадат след 10-тина хиляди км. Толкова ли струва живота , 30-40лв икономисани за период от 1-2 години в зависимост от стила на каране?
                            с тези коли за по 1000лв сам си отговори!!!!!!!
                            Да бе, ако видя някоя ладичка зад мен спирам бавно и плавно, че ако спра рязко ....Това, че е 1000лв, не значи, че не и трябват хубави гуми, здраво окачване и спирачки добри !
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              nsn написа:
                              pi4_s_bravo написа:
                              Абе толкова ли сме бедни,че не можем да си купим накладки от 60-70лв а купуваме боклуци от по 20-30лв дето едно че не спират, ядат дискове и се разпадат след 10-тина хиляди км. Толкова ли струва живота , 30-40лв икономисани за период от 1-2 години в зависимост от стила на каране?
                              с тези коли за по 1000лв сам си отговори!!!!!!!
                              Ми тогава който кара кола за 500лв да кара без спирачки- това оправдава ли го като те смачка някъде? Който няма пари да си поддържа колата съвестно по-добре да не кара- не сме/сте сами на пътя че да си карате както искате без спирачки ,с менте накладки и т.н . Не забравяйте,че дори само веднъж да ви спасят хубавите спирачки през цялото им ползване значи са си заслужили парите, дори един фар струва колкото комплект качествени накладки, а човешкия живот той колко ли струва?
                              Фиат Крома 1.9 16v+
                              Фиат Браво 1.6 16v
                              Фиат Мареа 1.6 16v

                              Коментар

                              Working...
                              X