Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоби, зони и всякакви простотии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Re: Паркиране

    kluchar написа:
    Точно това е целта /Да се вземат едни пари,които потъват незнайно къде/пръво за телефони , за коли, гориво, колчета по 120 лвблажна боя от 60 лв литъра и много рдуги ненужни неащ Ако търсите талони за паркиране няма и хоп след 10 минути скоба и дай сега едни пари тука
    Именно....сега като се замисля като го направиха зона пред нас заградиха с колчета тротоара, който е достатъчно широк и като спрат коли на никого не пречат! Стана нещо страшно, кола до кола! Пуснахме жалба целия блок и след 2 дена колчетата бяха махнати, че даже и от центъра за градска мобилност излязоха с решение, че може да се паркира там! Надали някой е бил глобен, даже сигурно са взели по 30лв на колче да ги махнат....2 дена по късно мина паяк и събра всички коли които бяха паркирани на въпросния тротоар. Сестра ми отиде да се разправя на наказателния паркинг и им казала, че няма да плати глоба и да и освободят колата! Полицая отговорил, че това ще е прецедент. Отидохме до ЦГМ и от там казаха, че нямат връзка с паяците и те не разбрали, че от ЦГМ са разрешили да се паркира на това място. Издадоха ни писмо с което да отидем да си вземем колата. Не платихме глоба, сестра ми си загуби цял ден да се разправя с тези олигофрени и около 5 съседа които нямат нерви да се занимават изгоряха с по 60лв. Но естествено това всичкото се прави за да им е по лесно на хората да спират в центъра и да няма баровци които да живеят там......не за да се перат пари и да се краде...
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    Коментар


      #47
      Както и да го измислят от общината ВИНАГИ ще има недоволни.
      Ами,че ще има винаги недоволни е вярно,но също е вярно,че няма нещо в България което първо да се прави да е от полза и удобно за всички,а след това чак да се мисли как да се глобяват нарушителите.
      Fiat Marea 1.8 16v HLX
      Hyundai Terracan 2.9 CRDI

      Коментар


        #48
        style34 написа:
        jenshen73 написа:
        Еми нали 2 коли са му със стикери, ама той е третата кола... Драмата е, че всеки пълнолетен трябвало да има ППС да можел да се придвижва, втф? За това има задръствания, задръстени паркинги, тротоари пълни с коли и "зелени" площи превърнати в импровизирани паркинги. Щото всеки трябвало да има кола. Пред блока където живея паркинга е пълен 24/7 - ще кажеш, че никой не ги кара тия коли. И на опаки на всяка логика - събота и неделя се опразва, що ли? Щото селяните се прибират по родните си места... А като дойде време за ГПТ - идват въпроси "как да мина преглед без платен данък, има ли вратичка и къде е тя"... мда...
        Ти що имаш кола тогава? Ти ли определяш на кой му е необходима и на кой не?
        Да ти призная ли нещо въпреки заядливия ти тон? Не искам да имам кола, дори не ми се налага жизнено да я имам. Когато обаче я купувах първата кола - пътувах по 32км всеки божи ден от едно населено място (където живеех) до друго населено място (където работех). Та колата при мен е заварено положение - бирник, срещу чиито сметки НИКОГА не съм ревал, но ги знам до болка колко са ми на година и повярвай ми - 3 месеца без кола са ми една прекрасна двуседмича почивка на ол инклузив. Без телевизор - мога, без кола - мога, без компютър - също мога, но това работя, налага ми се, но виж - без книги не мога. Та в твоя защита ТИ заядливи младежо какво ще кажеш?
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #49
          jenshen73 написа:
          Та в твоя защита ТИ заядливи младежо какво ще кажеш?
          Не бе, не се заяждам, питам си. Иначе аз нямам нужда да се защитавам, аз не карам никой да си продава колата. При теб е заварено положение, но можеш да я продадеш и да не й плащаш масрафа. При мен е необходимост, мечтая целият град да е във велоалеи и да ходим масово с велосипеди и на работа. Имам велосипед и си го карам. Блокът ми има паркинг с бариера, почти винаги намирам място и определено не бих живял на място, където ежедневното паркиране ще е нещо, на което отделям сериозни суми или време.
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #50
            Синята зона... тя значи:1. Ред при паркирането!2. Работни места .3. Приходи за общината - щото ако си мислите, че с тези данъци дето ги плащаме може да се правят и асфалтират улици, паркоместа - жестоко се лъжете.... Пък колко не са си регистрирали колите в общината, пък колко не са си платили данъците - няма да коментирам...4. Стимулиране ползване на обществен транспорт - по-малко изгорели газове, работа за служителите там...Не казвам, че няма злоупотреби при късане на билетчета, не казвам, че асфалтирането е качествено, ама там асфалтаджиите са все с вишу...
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #51
              Път

              Всичко това е само пожелания а в деиствителност не е така Общината не печели толкова колкото трябва а много по малко Ред няма при паркирането щото няма места и сега Така направиха че офисите се изместват извън идеален център магазините също а сега като направят и ремонта по центъра ще стане още по непригоден за коли Заведенията също да Витошка няма какво да правиш щото няма добри магазини и достъпни заведения наемите там паднаха доста цената за паркиране е доста в Гърция е 1 лв в Македония е 50 ст на часПо морето какво е скубят пари и транспорт никакъв не е изгодно да ходиш с кола в Созопол Несебър В Бургас е друго там центъра е малко по тесен и може да се иде от единия край до другия
              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

              Коментар


                #52
                Re: Път

                kluchar написа:
                В Бургас е друго там центъра е малко по тесен и може да се иде от единия край до другия
                В Бургас си имаме и изцяло нови климатизирани редовни автобуси...п.п. за реда говоря, че няма коли по тротоарите, щото паяка дебне... майките спокойно си бутат количките...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #53
                  Живея зад новата поща в Бургас,точно края на синята зона,центъра на града По цял ден е пълно с коли,всички работещи в центъра се опитват да се намушкат тука.Улиците са малки,тесни,еднопосочни и в тях пак се паркират коли.Страх ме е ако я изкарам бравата през деня дали няма да трябва да паркирам в друг съседен квартал.Честно да ви кажа,преди синята зона винаги имаше къде да се паркира.
                  Fiat Brava98 1.6 16 v LPG ГИ
                  Fiat Stilo 1.6 LPG tartarini 2004

                  Коментар


                    #54
                    Една добра новина/Паяците незаконни /

                    Една добра новина/Паяците незаконни /http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4159689Но какво ще последва от това сега трябва да се чака да се види щото може дата да извъртят нещата че да ги оставят
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #55
                      А при нас все още няма зелени няма сини зони, дано не се усетят да направят, имаше преди години паяк, но след като скъсаха жиците на тролея на няколко пъти ги махнаха, иначе за паркиране в центъра си е гадно, но винаги можеш да намериш къде стига да познаваш града, а бе нали сме си дълбока провинция...
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #56
                        Синя зона

                        От зоните намя ефект нито колите са намалели нито въздуха е по чист Тези коли само са си изместили мястото за паркиране в широк центърЩо точно пред болници има зони що не идад да сложат пред някой мол
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #57
                          С парите от зоните се покриват загубите на градския транспорт в София.А тези загуби се дължат на некадърно управление както на транспорта, така и на целия град като цяло, на кражби и безхаберие. Колко шофьори в тази фирма познавате, дето да не карат дизелови коли?Намаляването на вредните емисии...Извинете, от кога паркираните коли генерират вредни емисии?Редът в паркирането- пак няма ред.Проблемът само се премести и от равномерно разпределен в центъра, стана изключително концентриран по границите на зоните.Софиянците от село...Аз съм роден в центъра на София, на бул.Прага, срещу бившата баня "Мадара". Баща ми е роден също в центъра, няколко улици по-надолу-там, където сега е община "Възраждане"-в коопеация, строена от моя дядо. Така е било едно време- хората са си купували земя и са си строили блокчета върху нея. Не е общинска, никой не им я е дал.Купили са си я! От къде на къде аз ще плащам кражбите и бездарното управление на градския транспорт в София, след като не го ползвам? Двата пъти в последната година, в които майка ми се качи на т.нар. "транспорт", стана жертва на джебчии. Първият път остана без телефон. При втория и срязаха чантата в блъсканицата и задигнаха всичките и документи. В софийския транспорт пътуват основно държавните служители-защото имат карти,циганите-които се возят без билети и пенсионерите. Тук-там ако някоя частна фирма си е дала карти на служителите, но те не са много такива.Приходите от зоните също не помагат-транспортът си е пак толкова нередовен, мръсен и в ужасно техническо състояние. Екосистемите на автобусите са първото, което е премахнато. Така,че...това с екологията е просто поредното страшно лицемерие от страна на общината. При това положение общината ми казва: "Дай сега тука едни 100 лева за първа кола и 300 за втора, за да мога аз да си покривам загубите в транспорта.Бъди солидарен!" Солидарен съм. Плащам си местните данъци и такси.За 40 квадрата в центъра такса смет ми е на стойност три пъти повече, отколкото за два пъти по-голям апартамент в Младост или Люлин. Плащам си и данъците на държавата, която от тях дава огромна субсидия за транспорт на същата тази община. Повече от това не искам и не мога да бъда солидарен, защото това означава да понасям негативите от лошото управление на една услуга, която не използвам, не я използвам от години и нямам намерение да използвам, поне докато качеството и не бъде решително подобрено. И да, съгласен съм да плащам 100 лева на общината за паркиране, ако ми осигуряваше паркомясто.Гарантирано! Плащам си мястото Х и знам, че в който и час на денонощието да се прибера, мястото ми ще е свободно.Изобщо не ме интересува как общината управлява фирмите си. Не ме интересува и кой от къде е дошъл, нито къде смята да ходи. И не съм съгласен да плащам за услуги, които не използвам, независимо дали ги предоставя Общината или фирмата на бай Пешо."Работните места"...това е толкова безумно, адски, извънземно тъпо и невярно, че въобще няма да го коментирам. Нарича се "изкуствена заетост"- незаконно добиваш средства, с които плащаш на група хора, за да не работят. Това явление не трябва да съществува. Това е заетост, която не генерира растеж в икономиката, а генерира загуби, защото се храни с насила иззет от същата икономика ресурс.

                          Коментар


                            #58
                            NikMar написа:
                            А при нас все още няма зелени няма сини зони, дано не се усетят да направят, имаше преди години паяк, но след като скъсаха жиците на тролея на няколко пъти ги махнаха, иначе за паркиране в центъра си е гадно, но винаги можеш да намериш къде стига да познаваш града, а бе нали сме си дълбока провинция...
                            Пък кви дупки иматееее Yellow_Flash_Colorz_PDT_10 Yellow_Flash_Colorz_PDT_40 Yellow_Flash_Colorz_PDT_24 Yellow_Flash_Colorz_PDT_38
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #59
                              Salvador написа:
                              С парите от зоните се покриват загубите на градския транспорт в София.А тези загуби се дължат на некадърно управление както на транспорта, така и на целия град като цяло, на кражби и безхаберие. Колко шофьори в тази фирма познавате, дето да не карат дизелови коли?Намаляването на вредните емисии...Извинете, от кога паркираните коли генерират вредни емисии?Редът в паркирането- пак няма ред.Проблемът само се премести и от равномерно разпределен в центъра, стана изключително концентриран по границите на зоните.Софиянците от село...Аз съм роден в центъра на София, на бул.Прага, срещу бившата баня "Мадара". Баща ми е роден също в центъра, няколко улици по-надолу-там, където сега е община "Възраждане"-в коопеация, строена от моя дядо. Така е било едно време- хората са си купували земя и са си строили блокчета върху нея. Не е общинска, никой не им я е дал.Купили са си я! От къде на къде аз ще плащам кражбите и бездарното управление на градския транспорт в София, след като не го ползвам? Двата пъти в последната година, в които майка ми се качи на т.нар. "транспорт", стана жертва на джебчии. Първият път остана без телефон. При втория и срязаха чантата в блъсканицата и задигнаха всичките и документи. В софийския транспорт пътуват основно държавните служители-защото имат карти,циганите-които се возят без билети и пенсионерите. Тук-там ако някоя частна фирма си е дала карти на служителите, но те не са много такива.Приходите от зоните също не помагат-транспортът си е пак толкова нередовен, мръсен и в ужасно техническо състояние. Екосистемите на автобусите са първото, което е премахнато. Така,че...това с екологията е просто поредното страшно лицемерие от страна на общината. При това положение общината ми казва: "Дай сега тука едни 100 лева за първа кола и 300 за втора, за да мога аз да си покривам загубите в транспорта.Бъди солидарен!" Солидарен съм. Плащам си местните данъци и такси.За 40 квадрата в центъра такса смет ми е на стойност три пъти повече, отколкото за два пъти по-голям апартамент в Младост или Люлин. Плащам си и данъците на държавата, която от тях дава огромна субсидия за транспорт на същата тази община. Повече от това не искам и не мога да бъда солидарен, защото това означава да понасям негативите от лошото управление на една услуга, която не използвам, не я използвам от години и нямам намерение да използвам, поне докато качеството и не бъде решително подобрено. И да, съгласен съм да плащам 100 лева на общината за паркиране, ако ми осигуряваше паркомясто.Гарантирано! Плащам си мястото Х и знам, че в който и час на денонощието да се прибера, мястото ми ще е свободно.Изобщо не ме интересува как общината управлява фирмите си. Не ме интересува и кой от къде е дошъл, нито къде смята да ходи. И не съм съгласен да плащам за услуги, които не използвам, независимо дали ги предоставя Общината или фирмата на бай Пешо."Работните места"...това е толкова безумно, адски, извънземно тъпо и невярно, че въобще няма да го коментирам. Нарича се "изкуствена заетост"- незаконно добиваш средства, с които плащаш на група хора, за да не работят. Това явление не трябва да съществува. Това е заетост, която не генерира растеж в икономиката, а генерира загуби, защото се храни с насила иззет от същата икономика ресурс.
                              Аз градове от селски тип нямам пред вид!!!
                              Fiat Punto 1.1-Синята птица
                              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                              Коментар


                                #60
                                При нас пък зоната е толкова голяма,че обхвана целият широк център и много хора,където живеят си плащат като попове ... В същото време вдигат,който си искат,глобяват както си искат,а ние си плащаме едни от най-скъпите данъци в България ...
                                Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                                Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                                Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X