Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоби, зони и всякакви простотии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    И според мен е безобразие да плащаш, ако живееш в зона. Поне 2 коли трябва да е безплатно. Откъде накъде ще си сменям бащината къща, да кажем, заради кефа на разни чиновници. Иначе не мога да отрека, че от самата зона ефектът е очевиден. Винаги, когато съм слизал до центъра за нещо съм си намирал лесно и удобно място, за разлика от преди.В цялата работа ме дразни единствено, че увеличиха времето за действие на зоната от 18:30 на 19 ч. Ей тоя стремеж да правиш дребни мръсотии не го разбирам, честно! Кой офис, министерство, учреждение работи след 18 часа, че да оправдаят това безобразие?! Ама нали всички, театри, опери, концерти са от 19 часа, за 10 мин. трябва да платя 2 лева данък култура допълнително!Поне да бяха казали, че от 18:30 до 19 ч. събраните пари ще отиват за поддръжката на културните институции!
    браво 1,6/90 - 09 г.

    Коментар


      #32
      slonikon написа:
      И според мен е безобразие да плащаш, ако живееш в зона. Поне 2 коли трябва да е безплатно. Откъде накъде ще си сменям бащината къща, да кажем, заради кефа на разни чиновници. Иначе не мога да отрека, че от самата зона ефектът е очевиден. Винаги, когато съм слизал до центъра за нещо съм си намирал лесно и удобно място, за разлика от преди.В цялата работа ме дразни единствено, че увеличиха времето за действие на зоната от 18:30 на 19 ч. Ей тоя стремеж да правиш дребни мръсотии не го разбирам, честно! Кой офис, министерство, учреждение работи след 18 часа, че да оправдаят това безобразие?! Ама нали всички, театри, опери, концерти са от 19 часа, за 10 мин. трябва да платя 2 лева данък култура допълнително!Поне да бяха казали, че от 18:30 до 19 ч. събраните пари ще отиват за поддръжката на културните институции!
      Еми нали 2 коли са му със стикери, ама той е третата кола... Драмата е, че всеки пълнолетен трябвало да има ППС да можел да се придвижва, втф? За това има задръствания, задръстени паркинги, тротоари пълни с коли и "зелени" площи превърнати в импровизирани паркинги. Щото всеки трябвало да има кола. Пред блока където живея паркинга е пълен 24/7 - ще кажеш, че никой не ги кара тия коли. И на опаки на всяка логика - събота и неделя се опразва, що ли? Щото селяните се прибират по родните си места... А като дойде време за ГПТ - идват въпроси "как да мина преглед без платен данък, има ли вратичка и къде е тя"... мда...
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #33
        :D ....да си припомним как беше преди......една кола, един апартамент , една вила, жителство , работа за всички, работника взима два пъти повече от инженера, портокали, банани, кока кола, шуменско само за нова година........ място за паркиране колкото искаш, чакане за кола по 6-7 години...... циганите по гетата а не в центъра.............бързо се забравя...........само 25 години......ни делят от развитото соц. общество.....и т. н. п.п. Само припомням........ .......Животъът е хубав, но е скъп......и всяко удоволствие се заплаща.......нали това искахме......Демокрация а не Диктатура!!п.п. На всички пожелавам Здраве и Късмет !!!

        Коментар


          #34
          jenshen73 написа:
          Еми нали 2 коли са му със стикери, ама той е третата кола... Драмата е, че всеки пълнолетен трябвало да има ППС да можел да се придвижва, втф? За това има задръствания, задръстени паркинги, тротоари пълни с коли и "зелени" площи превърнати в импровизирани паркинги. Щото всеки трябвало да има кола. Пред блока където живея паркинга е пълен 24/7 - ще кажеш, че никой не ги кара тия коли. И на опаки на всяка логика - събота и неделя се опразва, що ли? Щото селяните се прибират по родните си места... А като дойде време за ГПТ - идват въпроси "как да мина преглед без платен данък, има ли вратичка и къде е тя"... мда...
          Ти що имаш кола тогава? Ти ли определяш на кой му е необходима и на кой не?
          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

          Коментар


            #35
            gts.best написа:
            :D ....да си припомним как беше преди......една кола, един апартамент , една вила, жителство , работа за всички, работника взима два пъти повече от инженера, портокали, банани, кока кола, шуменско само за нова година........ място за паркиране колкото искаш, чакане за кола по 6-7 години...... циганите по гетата а не в центъра.............бързо се забравя...........само 25 години......ни делят от развитото соц. общество.....и т. н. п.п. Само припомням........ .......Животъът е хубав, но е скъп......и всяко удоволствие се заплаща.......нали това искахме......Демокрация а не Диктатура!!п.п. На всички пожелавам Здраве и Късмет !!!
            Все се чудя - какво означават тия многоточия дето много хора ги използват, че и не с по 3, ами с повече точки? Запецнала "." на клавиатурата, неграмотност или някакво закодирано тролско послание с опорни точки?
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #36
              style34 написа:
              jenshen73 написа:
              Еми нали 2 коли са му със стикери, ама той е третата кола... Драмата е, че всеки пълнолетен трябвало да има ППС да можел да се придвижва, втф? За това има задръствания, задръстени паркинги, тротоари пълни с коли и "зелени" площи превърнати в импровизирани паркинги. Щото всеки трябвало да има кола. Пред блока където живея паркинга е пълен 24/7 - ще кажеш, че никой не ги кара тия коли. И на опаки на всяка логика - събота и неделя се опразва, що ли? Щото селяните се прибират по родните си места... А като дойде време за ГПТ - идват въпроси "как да мина преглед без платен данък, има ли вратичка и къде е тя"... мда...
              Ти що имаш кола тогава? Ти ли определяш на кой му е необходима и на кой не?
              Женшена си е много прав. В моя блок има баба и дядо с две коли-това нормално ли е. Едната почти не се кара. И двамата не могат да паркират и заемат за по 2 коли място. Има и едни други (мъж и жена без деца), които имат 4 коли. Естествено 2 от тях стоят като паметници. А за прегледа и аз съм се наслушал на такива неща " Мога ли да мина без да платя данък". Ами това е несериозно. И аз искам да карам кола над 150 коня, ама като няма да мога да и платя данъка, карам 80 коня. И идеята на Явор не е много приложима. Погледни цените на къщите около Сф ( дори и на 60-70 км от Сф) и тези вътре в града. Ще видите, че къщата не е двойно по евтина от апартанемта
              ФИАТ- Пътят е само формалност
              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
              -----------------------------------------------------
              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

              Коментар


                #37
                То и при нас има едни паметници, дето не ги мърдат по 6-7 месеца, много ме дразнят, но в крайна сметка няма как да кажеш на някой - ти нямаш нужда от кола, продавай я.
                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                Коментар


                  #38
                  jenshen73 написа:
                  Еми нали 2 коли са му със стикери, ама той е третата кола... Драмата е, че всеки пълнолетен трябвало да има ППС да можел да се придвижва, втф? За това има задръствания, задръстени паркинги, тротоари пълни с коли и "зелени" площи превърнати в импровизирани паркинги. Щото всеки трябвало да има кола. Пред блока където живея паркинга е пълен 24/7 - ще кажеш, че никой не ги кара тия коли. И на опаки на всяка логика - събота и неделя се опразва, що ли? Щото селяните се прибират по родните си места... А като дойде време за ГПТ - идват въпроси "как да мина преглед без платен данък, има ли вратичка и къде е тя"... мда...
                  Драмата е, че някакви олигофрени са решили, че трябва да ти събират пари за щяло и нещяло без да получаваш нищо в замяна и отново закона не е равен за всички! Съгласен съм да има зона в центъра, ако се помогне да се облекчи трафика и да се намали замърсяването, но защо изведнъж всички които живеем в тази зона трябва да си плащаме за привилегията да си паркираме колите пред блока? Защо не го направят за всички да е така? Ще ви видим тогава дали няма да мрънкате и вие! Аз може да не искам да си карам колата всеки ден, но нямам избор, защото не мога да я държа паркирана! Не мисля, че имаш право да ми казваш дали да си купя кола или не, както аз нямам право да ти казвам дали да си купиш компютър и да пишеш по форуми! За данъка - същата история! Половината джипове са регистрирани като товарни за да не плащат голям данък и а и да плащаха - пак щяхме да си трошим колите по разбитите пътища, защото трябва да се краде и да се обяснява какви сме бедни! А тези дето обясняват как си плащат всички данъци и колко са честни сигурно не теглят филми и музичка от интернетчето за без пари...ама това вече е съвсем друга тема!
                  Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                  Коментар


                    #39
                    rebel написа:
                    jenshen73 написа:
                    Еми нали 2 коли са му със стикери, ама той е третата кола... Драмата е, че всеки пълнолетен трябвало да има ППС да можел да се придвижва, втф? За това има задръствания, задръстени паркинги, тротоари пълни с коли и "зелени" площи превърнати в импровизирани паркинги. Щото всеки трябвало да има кола. Пред блока където живея паркинга е пълен 24/7 - ще кажеш, че никой не ги кара тия коли. И на опаки на всяка логика - събота и неделя се опразва, що ли? Щото селяните се прибират по родните си места... А като дойде време за ГПТ - идват въпроси "как да мина преглед без платен данък, има ли вратичка и къде е тя"... мда...
                    Драмата е, че някакви олигофрени са решили, че трябва да ти събират пари за щяло и нещяло без да получаваш нищо в замяна и отново закона не е равен за всички! Съгласен съм да има зона в центъра, ако се помогне да се облекчи трафика и да се намали замърсяването, но защо изведнъж всички които живеем в тази зона трябва да си плащаме за привилегията да си паркираме колите пред блока? Защо не го направят за всички да е така? Ще ви видим тогава дали няма да мрънкате и вие! Аз може да не искам да си карам колата всеки ден, но нямам избор, защото не мога да я държа паркирана! Не мисля, че имаш право да ми казваш дали да си купя кола или не, както аз нямам право да ти казвам дали да си купиш компютър и да пишеш по форуми! За данъка - същата история! Половината джипове са регистрирани като товарни за да не плащат голям данък и а и да плащаха - пак щяхме да си трошим колите по разбитите пътища, защото трябва да се краде и да се обяснява какви сме бедни! А тези дето обясняват как си плащат всички данъци и колко са честни сигурно не теглят филми и музичка от интернетчето за без пари...ама това вече е съвсем друга тема!
                    Това за зелената зона, донякъде мога да те разбера, да ти вляза в положнието и да се съглася. Но само до някъде. Веднага ще ти дам пример. Преди две години офиса ми беше на ул.Шипка. Както знаеш там има само синя/зелена зона. Единия вариант е отивам с колата и плащам. Другия е с градски транспорт и плащам по-малко. Аз предпочетох втория . Вярно удобството е по-малко, но ако искам да съм с кола давам повече пари. Във всички западно-европейски градове (големи) за да щякаш по центъра плащаш парична такса. Идеята е да се намали трафика в широкия център за да става по - лесно движението. Е тези сини/ зелени зони, донякъде симулират точно това. Въпроса не е само да си купиш кола. А дали ще можеш да я потдържаш и даи плащаш всички разходи. Дали ще си купиш кола или не аз ( или някой друг) не можем да ти забраним. Но започнеш ли да се отнасяш немърливо с нея. Да стои на едно място понеже няма преглед заради неплатен данък- тогава вече пречиш на останалите хора. И това не е само за колите. Отнася се и за сгради, съоръжения и т.н. Въпроса за всяко нещо опира до амортизацията и можеш ли да го потдържаш здраво, за да не застрашава живота на другите. При теб може да се направи такава аналогия. Казваш, че си караш колата, защото не можеш да я държиш паркирана. Ами преценяваш +/- и или купуваш или караш на някой друг от семейството. Щом си се хванал на хорото играеш и не се оплакваш. А за данъците/ сметки и др. Това е задължение. Не би трябвало да се изтъква, че се плащат...още повече да минеш метър за тях. Това е мнението ми споделям го без лоши чувства. Дали ще го приемеш или не си е твоя работа. Със здраве
                    ФИАТ- Пътят е само формалност
                    ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                    -----------------------------------------------------
                    FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                    Коментар


                      #40
                      Ахахах...на мен колата си ми е в движение и си имам всички застраховки, прегледи и документи, но представи си ситуация в която офиса ти е на около 10-15 минути пеша. С кола ли ще ходиш на работа?
                      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                      Коментар


                        #41
                        Хахаха. Представям си го - сега съм така. Като цяло си ходя пеша, ама карам и взимам жената. Така, че колата все се кара. Какво да ти кажа...Фиат не мога да му устоя да не го покатеря
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар


                          #42
                          rebel написа:
                          но защо изведнъж всички които живеем в тази зона трябва да си плащаме за привилегията да си паркираме колите пред блока?
                          Пак обяснявам - ЗАЩОТО сме големи тарикати и маса хора, които работят в центъра ще намерят начин да се пишат, че живеят на центъра и ще паркират безплатно. ЗАЩОТО такива като теб с 3-5-10 коли на АПАРТАМЕНТ отново ще заемат масово местата и пак места няма да има, каквото не е идеята.
                          rebel написа:
                          Защо не го направят за всички да е така?
                          Защото в по-отдалечените квартали НЯМА проблем с липсата на места за паркиране.Кое не ти е ясно?И какво всъщност искаш и за какво мрънкаш? Има наредба - точка. И да мрънкаш и да обжалваш резултат няма да има. Пък ако пребориш системата аз най-много ще ти се радвам. Но това във форума няма как да се случи. Ако искаш да ти съчувстваме, че нямате къде да си държите третата кола на центъра на София - пак сори, поне аз няма да ти съчувствам.
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #43
                            Драмата в цялата работа е ,че всичко се прави не за да е удобно за гражданите,а за да се вземат едни пари,които потъват незнайно къде и нищо друго не ги интересува.Незнам защо се напада колегата,той казва,че иска да си плати за третата кола,но не му дават и на всичкото отгоре глобен,чакайте ама какво е виновен той и защо трябва да се мести или да си продава колата,понеже тиквите от общината не са доизмислили нещата така,че да няма проблеми?
                            Fiat Marea 1.8 16v HLX
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDI

                            Коментар


                              #44
                              Както и да го измислят от общината ВИНАГИ ще има недоволни.
                              The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                              Коментар


                                #45
                                Паркиране

                                Точно това е целта /Да се вземат едни пари,които потъват незнайно къде/пръво за телефони , за коли, гориво, колчета по 120 лвблажна боя от 60 лв литъра и много рдуги ненужни неащ Ако търсите талони за паркиране няма и хоп след 10 минути скоба и дай сега едни пари тука
                                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                                Коментар

                                Working...
                                X