Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоби, зони и всякакви простотии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Най лесното е, с парите на апартамента ви в зелената зона си купувате две селски къщи на 10тина км от София и не стига че не плащате за паркиране, ами живеете отделно. И ако искаш, имай сеемнайсе коли и и ги настилай по двата си декара двор от край до край!Че и пари за бензин за няколко години ще ви останат. Па едва ли живеете там където работите. Ти сигурно от центъра ходиш в някой край на София на работа. Казвам всичко това за да илюстрирам абсурда на въпросите. Знаеш условията в които живееш, но не ти харесват. Ами намираш решение.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #17
      ele написа:
      Не мога да вдяна - живееш в зелена зона, знаеш, че живееш в зелена зона, знаеш, че си в нарушение и претендираш, че не могат да ти налагат глоби ли??? Ми мръдни си колата, като не искаш да те глобяват - чакаш някой специално .твоята да подмине, щото имаш 3 коли и не можеш да регистрираш 3тата??? Или да се оплачеш колко си дискриминиран?? разбирам да не си знаел и да са те глобили - а ти знаеш и мрънкаш.Никой не ти пречи, обжалвай си. Пък писмено може да пискаш да ти кажат за какво се използват парите. Колкото до колите - не знам защо го споменаваш, ама като си го споменал - ми богат си
      Колежке, от кога се счита,че си богат, след като притежаваш няколко автомобила? Както колегата е описал живеят няколко поколения в един апартамент. Не е ли нормално всеки един пълнолетен човек да притежава кола, за да се придвижва? Това,че общините са алчни за пари и се чудят как да скубят хората не означава,че ние трябва да се примиряваме с този факт.п.с. Живея в синя зона. От едната страна е паркинг на блока и не е синя зона. Е вярвай ми през делничен ден е ад. Не мога да намеря място къде да си паркирам колата, защото пришълци от други градове и квартали искат да слезнат в центъра с колата, но не са готови да платят 1лв. на час. Защо не спират в синята зона,ами търсят места,където може да не се плаща? Стига се до абсурда аз да плащам синя зона, защото няма къде да си паркирам колата пред мястото,където живея.
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #18
        Не знам що така скочи - значи - живееш в зелена зона, знаеш, че паркирането не е безплатно, паркираш си колата, одрусват те за скоба и след това се оплакваш, че видите ли, писна ми да давам по 30 лева. Ако смяташ, че са ти взели парите неправомерно - обжалвай - какво ти пречи не разбрах. Не разбрах и какво ти пречи да запиташ общината как се разпределят парите от глобите. И да - мнението ти звучи като оплакване, а не като въпрос, на който търсиш отговор. Ако очакваш някакво съчувствие - кажи.dudulia - живееш в зелена зона на столицата, колите ти са на обща стойност 20 бона, пък били те и на 3 поколения, имаш пари да си плащаш глобите от 30 лева - ъъъ - това не ми звучи като беден човечец. Сори.
        Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

        Коментар


          #19
          Yavor написа:
          Най лесното е, с парите на апартамента ви в зелената зона си купувате две селски къщи на 10тина км от София и не стига че не плащате за паркиране, ами живеете отделно. И ако искаш, имай сеемнайсе коли и и ги настилай по двата си декара двор от край до край!Че и пари за бензин за няколко години ще ви останат. Па едва ли живеете там където работите. Ти сигурно от центъра ходиш в някой край на София на работа. Казвам всичко това за да илюстрирам абсурда на въпросите. Знаеш условията в които живееш, но не ти харесват. Ами намираш решение.
          Винаги съм се чудил защо хората в София толкова мрънкат, а просто не направят това което си казал...?! Аз докато бях там на практика живеех извън града...след околовръстното...и си ми беше най-добре...да можеше и да си плащам сини кафеви и оранжеви зони и да съм горд, че живея в центъра на София...и кел файда...спокойствието което ми даваше подножието на Витоша...и гледката...еее....Като искаш да живееш в центъра...да имаш 3 коли...и гордо да казваш, че е така...ще се съобразяваш с правилата там...на повечето места в цивилизования свят...централните части на градовете одавна не са място за живеене освен за разни хупер богати чичковци които са си купили два три мезонета и се ширят доволно....ама...имаш плащаш...като нямаш...решението на Yavor е доста добро и го подкрепям...А не мислиш ли, че идеята да направят всичко това със тези зони и т.н. е точно за да накарат хората да искат да поосвободят центъра...и той да стане мааалко по-спокойно място...??Иначе колегите са ти го казали...обжалване винаги може да се пусне...в писмен вид подаваш, вземаш си входяш номер и чакаш...Към общината или пряко към шефа на тези мобилните там ...Център за градска мобилност ли беше как беше....пускаш още едно писмо с обратна разписка или подаваш и искаш входящ номер с искане на отчет къде и за какво се използват паричките ти...със сигурност са длъжни да ти отговорят...ако не те устройва отговора и не е законен според теб...адвокат...дело...и т.н.
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #20
            Аз наистина не виждам какъв е проблемът на автора. Това са условията за паркиране в тези зони. Те важат за всички, не само за теб. Ти си готов да си купиш стикер и за третата кола. Ами ако всички централни гъзари имат по 5 коли, тогава ще мрънкаш, че си купил стикери, но няма къде да паркираш, нали така?То много ясно, че ако няма ограничение, 100 човека ще изкарат по един фалшив договор за наем, че живеят в твоя апартамент и ето ти целогодишен билет за паркиране.
            dudulia написа:
            Е вярвай ми през делничен ден е ад. Не мога да намеря място къде да си паркирам колата, защото пришълци от други градове и квартали искат да слезнат в центъра с колата, но не са готови да платят 1лв. на час. Защо не спират в синята зона,ами търсят места,където може да не се плаща? Стига се до абсурда аз да плащам синя зона, защото няма къде да си паркирам колата пред мястото,където живея.
            Вярваме ти ама... какво от това? Пришълци от други квартали??? Живееш на центъра - понасяш негативите на това. Пред "твоя" блок еднакво право имаш да спираш ти и който и да е друг от Дружба, Смядово или Обзор, нали се сещаш? Когато си го купиш, си го ограждаш и си ти.И тези дето спират там може би не спират за 1 час, а работят там. Всеки ден 9-10 часа по 2 лева... А то е и забранено повече от 2 часа уж.И тях не ги оправдавам де. Вече си има метро и аз лично ако работя на центъра не бих си и помислил за кола.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #21
              Хахахах.....в този форум май няма да се научите да четете....за 5ти път, колите не са ми 3, а е една! Не мога да си купя стикер, защото на апартамент можеш да си купиш само два независимо дали колите са на един или на различни собственици! Темата не е за това дали съм беден или богат, така че моля това да не се обсъжда и да не си мерим кой е по космат! Да се преместя от жилището в което живея, защото някой е решил да ми събира пари за щяло и нещяло ми се струва абсурдно!Офиса ми е на 10мин пеша от вкъщи, но откакто има зелена зона ми се налага да ходя с кола на работа, защото не мога да си я държа пред нас! Може и съчувствие да съм търсил, защото мислех, че не само на мен ми е писнало от подобни тъпотии и от това, че в тази държава не е важно хората да живеят добре и по дълго, ами се цели да умрат на по 50 години от инфаркт, за да не се налага да им се дава по 150лв пенсия...
              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

              Коментар


                #22
                Щом не ти се налага да караш колата за работа, защо не я паркираш на някой паркинг в покрайнините на София?Щом си на зелената зона, най-вероятно имаш метро на близо. Защо не оставиш колата си на някое метро пак в покрайнините и като ти трябва да си я взимаш с метрото?
                FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                ...and justice for all

                Коментар


                  #23
                  Ами няколко пъти съм я оставял на паркинги пред други блокове извън зоната и като цяло хората се дразнят, резултата беше срязана гума и надран капак. Приятелката ми живее в младост - същата работа! Там даже няма и как да я паркираш, защото винаги пречиш и винаги си в нарушение! Тротоара на Александър Малинов при ХИТ е около 1,50 широк и по средата има през 3 метра лампи. Майка с дете като мине трябва да сваля количката на улицата, за да може да мине.....
                  Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                  Коментар


                    #24
                    rebel написа:
                    Хахахах.....в този форум май няма да се научите да четете....за 5ти път, колите не са ми 3, а е една!
                    Не не, май ти не можеш да четеш. Да, ти имаш една, но в апартамента имате 3. Ако напишеш на мен и още 15 човека, приятелчета фалшиви договори за наем, трябва ли общината според теб да ни издаде и на нас целогодишни талони???А колко струва платения паркинг под НДК? Онзи паркинг до съдебната палата и той май работи. Какъв ти е проблемът? Щом не ти трябва ежедневно кво пречи? А ако си оставиш колата на паркинга на някоя метростанция, не на блок ще ти е без пари и пак не е проблем.А не те ли дразни, че плащаш по-висок данък и такса смет от тези в Люлин? Откъде на къде?
                    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                    Коментар


                      #25
                      style34 написа:
                      Аз наистина не виждам какъв е проблемът на автора. Това са условията за паркиране в тези зони. Те важат за всички, не само за теб. Ти си готов да си купиш стикер и за третата кола. Ами ако всички централни гъзари имат по 5 коли, тогава ще мрънкаш, че си купил стикери, но няма къде да паркираш, нали така?
                      Всъщност не важат за всички, ако беше така трябваше да има зона и в Младост и в Дружба и в Обеля и в Бояна и в Драгалевци. В София не си гъзар ако живееш в центъра - по скоро баба ти и дядо ти са работили здрави и са ходили с наведени глави за да им дадат право да си купят въпросния апартамент! Аз съм сигурен, че ако зоната важи за всички ще запищите като ощипани и ще си промените мнението на секундата в който си видите жълтите обувки на фиатките! Иначе истинските гъзари в центъра си плащат и си изкарват стикер за инвалид....ако на някой му е направило впечатление знаците за инвалид вече имат и табела с номер на автомобил под тях...но сигурно и това е нормално след като си си платил и си гъзар....
                      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                      Коментар


                        #26
                        ЛОКАЛНО ПЛАТЕНО ПАРКИРАНЕ НА ППС НА ЖИВУЩИТЕ В ЖИЛИЩНИ ИМОТИ, ПОПАДАЩИ В ЗОНИТЕ ЗА ПОЧАСОВО ПЛАТЕНО ПАРКИРАНЕКои лица имат право на локално платено паркиране: физически лица, ползватели на ППС, които са собственици на жилищни имоти ползвателите на ППС, които са роднини по права линия на собствениците на жилищните имоти физически лица, ползватели на ППС, които са наематели на жилищни имотиНа какви условия трябва да отговаряте, за да получите право на локално платено паркиране: жилищният имот да попада в зона за почасово платено паркиране имотът да е обособен като жилищен лицето да е с постоянен адрес, идентичен с адреса на имота да ползва автомобил по силата на собственост, лизинг или наемНеобходими документи за кандидатстване за получаване на винетен стикер, удостоверяващ право на локално платено паркиране: заявление по образец - ТУК(*.doc) лична карта - за справка регистрационен талон на автомобила нотариален акт или друг документ, удостоверяващ собственост на жилищния имот или договор за наем - за справка лицата, които ползват ППС по силата на право различно от правото на собственост представят документ, удостоверяващ валидно правно основание за ползване на автомобила -договор за лизинг или договор за наем документ, удостоверяващ пряка роднинска връзка със собственика на жилището - за лицата, които са роднини по пряка линия на собственика на жилищния имотКъде може да подадете своите заявление и документи: офис ,,Възраждане
                        Manowar - Татко
                        Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                        Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                        Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                        Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                        Коментар


                          #27
                          rebel написа:
                          Ами няколко пъти съм я оставял на паркинги пред други блокове извън зоната и като цяло хората се дразнят, резултата беше срязана гума и надран капак. Приятелката ми живее в младост - същата работа! Там даже няма и как да я паркираш, защото винаги пречиш и винаги си в нарушение! Тротоара на Александър Малинов при ХИТ е около 1,50 широк и по средата има през 3 метра лампи. Майка с дете като мине трябва да сваля количката на улицата, за да може да мине.....
                          Метростанция Младст 3 или на магазин Метро? На магазин Метро по-добре да е по-близко до входа на магазина защото е по осветено.Имаше и някакъв абонаментен за паркингите на метростанциите, но не съм запознат.
                          FIAT Nuova Punto 1.2 8V
                          FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
                          ...and justice for all

                          Коментар


                            #28
                            rebel написа:
                            Всъщност не важат за всички, ако беше така трябваше да има зона и в Младост и в Дружба и в Обеля и в Бояна и в Драгалевци.
                            Хахаха, виж сега, в центъра има зони, защото място няма. Това е логиката. Аз лично не бих живял в центъра. Имах позната, която ме караше до там с колата преди и на четвъртата обиколка в кръг, за да паркира слизах, защото се изнервях. За да отидеш някъде извън центъра в час пик отиват едни 30-40 минути. С кеф бих го продал и бих си взел два пъти по-голям апартамент за същите пари.Само че моята позната като кажеше, че живее на Витошка, все едно казваше Пето авеню. А като не искаш да се местиш, което също е разбираемо - се съобразяваш. Или намираш начин - сам го каза - инвалиден стикер. Така е в Булгаристан.
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              #29
                              Еми точно това е проблема....всеки си казва "Булгаристан" и така. Да ама не трябва да е така! Трябва да си има ясни правила които да важат и да се спазват от всички! Тези правила трябва да са ясни, логични и да са в полза на гражданите, а не на мутрите, турците и циганите! Няма как в една нормална държава да ти кажат "слагаме зони за да се облекчи трафика на коли" в следващия момент положението с колите да си остане същото, тези с паяците да обикалят като акули за да ти съберат парите! Защо като има зона няма парко места в тази зона? Защо хората трябва да прескачат колите за да минат по тротоара и плочките са толкова разбити, че като е валяло и стъпиш на някоя, водата ти стига до топките? Имам приятелка която живее в Англия, веднъж била паркирала неправилно. Хората с паяка бяха разпитали на кой е колата и я бяха намерили, за да и кажат, че ако до 15 мин не премести колата ще се наложи да я вдигнат и да и наложат глоба! Не става вече с тоя "Булгаристан" да се оправдаваме само!
                              Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                              Коментар


                                #30
                                Това вече е друга тема, но то не е оправдание. Просто така стоят нещата. И те няма и не могат да се оправят. И все по-зле ще става. Който мисли обратното е наивник, какъвто и аз бях преди. Приеми го - важни в тая държава и живеят добре са цигани, мутри, мутреси и тук там някои педали. Тъжно, но факт.
                                The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                                Коментар

                                Working...
                                X