Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоби, зони и всякакви простотии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоби, зони и всякакви простотии

    Взе да ми писва от тези скоби....и тази сутрин съм 30лв назад! Да не говорим за платените стикери за други коли и за закупените талони.... нали нямат право да ги събират тези пари уж? Имам ли някакво право да обжалвам платената вече глоба? Може ли да се види някъде отчет къде отиват всички тези пари? Това са поне 500 000 на месец и то само от София...
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

    #2
    Re: Скоби, зони и всякакви простотии

    rebel написа:
    Взе да ми писва от тези скоби....и тази сутрин съм 30лв назад! Да не говорим за платените стикери за други коли и за закупените талони.... нали нямат право да ги събират тези пари уж? Имам ли някакво право да обжалвам платената вече глоба? Може ли да се види някъде отчет къде отиват всички тези пари? Това са поне 500 000 на месец и то само от София...
    можеш да обжалваш скобата и ако спечелиш можеш да заведеш и друго дело за връщането на парите...

    Коментар


      #3
      Ами тя скобата си е сложена правилно.....в 8.30 часа пред блока ми (зелена зона)! Доколкото разбирам незаконното в случая е органа който събира парите! Ако човек няма в себе си 30лв какво става?
      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

      Коментар


        #4
        rebel написа:
        Ами тя скобата си е сложена правилно.....в 8.30 часа пред блока ми (зелена зона)! Доколкото разбирам незаконното в случая е органа който събира парите! Ако човек няма в себе си 30лв какво става?
        доколкото аз знам, център за градска мобилност има право да извършва тези дейности...Иначе ако не платиш, идва паяк и колата на паркинг и още 60 за паяка и такса за паркинга и така... но докато не си потърсиш правата по законен начин, ще си останеш само с оплакванията тук...

        Коментар


          #5
          кола

          Още едно самоуправство на общината Никъде не пише че като не си платиш паринга трябва да ти вдигат колата или да слагат скоби а и София не е обявен за паркинг та да се събират пари нито е оградено нито се пазят колите[/b]
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Re: кола

            http://www.dnes.bg/slideshow.php?mre...6675&pid=61308

            Коментар


              #7
              Re: кола

              kluchar написа:
              Още едно самоуправство на общината Никъде не пише че като не си платиш паринга трябва да ти вдигат колата или да слагат скоби а и София не е обявен за паркинг та да се събират пари нито е оградено нито се пазят колите[/b]
              например в ЗДвП пише, че общината може да иска пари и може да слага скоби,...

              Коментар


                #8
                При положение, че живееш в такава зона, защо не вземеш един винетен стикер и си решаваш проблема. Мен на поредната скоба служителите ме информираха, че такъв стикер се издава и срещу договор за наем. На хората взе да им става неудобно да се виждаме толкова често и си ме посъветваха съвсем човешки, защото виждат, че колата не е със софийска регистрация. На мен също ми е интересно какво се случва ако нямаш да заплатиш 30лв. + по 2лв. на час престой със скобата. Или оставиш колата до 19ч. без да им се обадиш да дойдат да си свалят скобата защото знам, че ако не пречиш на движението нямат основание и право да ти вдигат колата. И къде тези неща са регламентирани. Ще следя темата с интерес.
                Manowar - Татко
                Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
                Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
                Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
                Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

                Коментар


                  #9
                  кола

                  /общината може да иска пари / може и така да е но ако има да плащаш нещо към общината тя не ти слага белезници и веднага не те залючва а ти праща съобение че дължиш тези пари а колата заключва Какво е станало по различно от преди като нямаше и сега като има зони пак има коли пак въздуха си е мръсен Общината не е забогатяла
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    Re: кола

                    kluchar написа:
                    /общината може да иска пари / може и така да е но ако има да плащаш нещо към общината тя не ти слага белезници и веднага не те залючва а ти праща съобение че дължиш тези пари а колата заключва Какво е станало по различно от преди като нямаше и сега като има зони пак има коли пак въздуха си е мръсен Общината не е забогатяла
                    ако беше отделил повече време за четене, щеше да пишеш по-малко такива неща... ама

                    Коментар


                      #11
                      fihi написа:
                      При положение, че живееш в такава зона, защо не вземеш един винетен стикер и си решаваш проблема. Мен на поредната скоба служителите ме информираха, че такъв стикер се издава и срещу договор за наем. На хората взе да им става неудобно да се виждаме толкова често и си ме посъветваха съвсем човешки, защото виждат, че колата не е със софийска регистрация. На мен също ми е интересно какво се случва ако нямаш да заплатиш 30лв. + по 2лв. на час престой със скобата. Или оставиш колата до 19ч. без да им се обадиш да дойдат да си свалят скобата защото знам, че ако не пречиш на движението нямат основание и право да ти вдигат колата. И къде тези неща са регламентирани. Ще следя темата с интерес.
                      Веднага ще разясня - имаме една кола със стикер от 100лв, още една със стикер от 350лв, а 3та и да искаш не можеш да регистрираш! Искаха ми нотариален акт за апартамента (копие и оригинал), акт за раждане и документи на колата! За тези който ще кажат, че съм много богат - живея с родители и сме 5 души в апартамента, затова имаме 3 коли на обща стойност около 20 000лв. И мен ме посъветваха да съм си купел стикер или да си слагам талони за по 30 мин всяка сутрин! Единия даже ми обясняваше, че се бил преместил в Хаджи Димитър заради зоната Напълно съгласен съм с Ключар! Скобата е 30лв, ако колата седи цял ден в зоната става 40-50лв глобата, накрая ако я репатрират около 120лв излиза ако искаш да си вземеш колата! В България не са много хората които носят толкова пари в себе си и могат да си позволят да ги дадат на вятъра за простотии! Мен сега за 30лв ме заболя сърцето какво остава за повече! Поне да се знаеше, че отиват за нещо хубаво тези пари - ОК, но пак се обират! За събират пари от хората от близо 4-5 години и дотук се купиха 3 нови трамвая! Ако са събрали само за толкова аз трамвай да стана!
                      Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                      Коментар


                        #12
                        зони

                        75 %от печалбата отиват в няколко фирми другото е за общината
                        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                        Коментар


                          #13
                          Не мога да вдяна - живееш в зелена зона, знаеш, че живееш в зелена зона, знаеш, че си в нарушение и претендираш, че не могат да ти налагат глоби ли??? Ми мръдни си колата, като не искаш да те глобяват - чакаш някой специално твоята да подмине, щото имаш 3 коли и не можеш да регистрираш 3тата??? Или да се оплачеш колко си дискриминиран?? разбирам да не си знаел и да са те глобили - а ти знаеш и мрънкаш.Никой не ти пречи, обжалвай си. Пък писмено може да пискаш да ти кажат за какво се използват парите. Колкото до колите - не знам защо го споменаваш, ама като си го споменал - ми богат си
                          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                          Коментар


                            #14
                            ele написа:
                            Не мога да вдяна - живееш в зелена зона, знаеш, че живееш в зелена зона, знаеш, че си в нарушение и претендираш, че не могат да ти налагат глоби ли??? Ми мръдни си колата, като не искаш да те глобяват - чакаш някой специално твоята да подмине, щото имаш 3 коли и не можеш да регистрираш 3тата??? Или да се оплачеш колко си дискриминиран?? разбирам да не си знаел и да са те глобили - а ти знаеш и мрънкаш.Никой не ти пречи, обжалвай си. Пък писмено може да пискаш да ти кажат за какво се използват парите. Колкото до колите - не знам защо го споменаваш, ама като си го споменал - ми богат си
                            Колите съм ги споменал защото колега попита защо не съм си взел стикер и обясних защо не мога и ако се опиташ малко да вникнеш в прочетеното ще установиш, че не "пискам" че съм извършил нарушение, а, че органа който ме е глобил и ми е събрал глобата няма право да го прави! Като няма какво да кажеш - по добре замълчи, ***Модерирано***!По-леко с изказванията!Модераторски екип на fiat-bg.org
                            Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                            Коментар


                              #15
                              rebel написа:
                              ele написа:
                              Не мога да вдяна - живееш в зелена зона, знаеш, че живееш в зелена зона, знаеш, че си в нарушение и претендираш, че не могат да ти налагат глоби ли??? Ми мръдни си колата, като не искаш да те глобяват - чакаш някой специално твоята да подмине, щото имаш 3 коли и не можеш да регистрираш 3тата??? Или да се оплачеш колко си дискриминиран?? разбирам да не си знаел и да са те глобили - а ти знаеш и мрънкаш.Никой не ти пречи, обжалвай си. Пък писмено може да пискаш да ти кажат за какво се използват парите. Колкото до колите - не знам защо го споменаваш, ама като си го споменал - ми богат си
                              Колите съм ги споменал защото колега попита защо не съм си взел стикер и обясних защо не мога и ако се опиташ малко да вникнеш в прочетеното ще установиш, че не "пискам" че съм извършил нарушение, а, че органа който ме е глобил и ми е събрал глобата няма право да го прави! Като няма какво да кажеш - по добре замълчи, ***Модерирано***!По-леко с изказванията!Модераторски екип на fiat-bg.org
                              пак мяза на "пискане"... ако органа няма право да те санкционира, тогава няма нарушение по правилата на органа...

                              Коментар

                              Working...
                              X