Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати 21 до 30 от 130

Тема: Скоби, зони и всякакви простотии

Фиат фанатик Аватарът на rebel
    Регистр. на
    06.04.2010
    Хахахах.....в този форум май няма да се научите да четете....за 5ти път, колите не са ми 3, а е една! Не мога да си купя стикер, защото на апартамент можеш да си купиш само два независимо дали колите са на един или на различни собственици! Темата не е за това дали съм беден или богат, така че моля това да не се обсъжда и да не си мерим кой е по космат! Да се преместя от жилището в което живея, защото някой е решил да ми събира пари за щяло и нещяло ми се струва абсурдно!Офиса ми е на 10мин пеша от вкъщи, но откакто има зелена зона ми се налага да ходя с кола на работа, защото не мога да си я държа пред нас! Може и съчувствие да съм търсил, защото мислех, че не само на мен ми е писнало от подобни тъпотии и от това, че в тази държава не е важно хората да живеят добре и по дълго, ами се цели да умрат на по 50 години от инфаркт, за да не се налага да им се дава по 150лв пенсия...
    Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

Щом не ти се налага да караш колата за работа, защо не я паркираш на някой паркинг в покрайнините на София?Щом си на зелената зона, най-вероятно имаш метро на близо. Защо не оставиш колата си на някое метро пак в покрайнините и като ти трябва да си я взимаш с метрото?
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

Регистр. на
    06.04.2010
    Ами няколко пъти съм я оставял на паркинги пред други блокове извън зоната и като цяло хората се дразнят, резултата беше срязана гума и надран капак. Приятелката ми живее в младост - същата работа! Там даже няма и как да я паркираш, защото винаги пречиш и винаги си в нарушение! Тротоара на Александър Малинов при ХИТ е около 1,50 широк и по средата има през 3 метра лампи. Майка с дете като мине трябва да сваля количката на улицата, за да може да мине.....

Фиат идол Аватарът на style34
    Регистр. на
    11.12.2007
    Цитат rebel написа:
    Хахахах.....в този форум май няма да се научите да четете....за 5ти път, колите не са ми 3, а е една!
    Не не, май ти не можеш да четеш. Да, ти имаш една, но в апартамента имате 3. Ако напишеш на мен и още 15 човека, приятелчета фалшиви договори за наем, трябва ли общината според теб да ни издаде и на нас целогодишни талони???А колко струва платения паркинг под НДК? Онзи паркинг до съдебната палата и той май работи. Какъв ти е проблемът? Щом не ти трябва ежедневно кво пречи? А ако си оставиш колата на паркинга на някоя метростанция, не на блок ще ти е без пари и пак не е проблем.А не те ли дразни, че плащаш по-висок данък и такса смет от тези в Люлин? Откъде на къде?
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

Регистр. на
    06.04.2010
    Цитат style34 написа:
    Аз наистина не виждам какъв е проблемът на автора. Това са условията за паркиране в тези зони. Те важат за всички, не само за теб. Ти си готов да си купиш стикер и за третата кола. Ами ако всички централни гъзари имат по 5 коли, тогава ще мрънкаш, че си купил стикери, но няма къде да паркираш, нали така?
    Всъщност не важат за всички, ако беше така трябваше да има зона и в Младост и в Дружба и в Обеля и в Бояна и в Драгалевци. В София не си гъзар ако живееш в центъра - по скоро баба ти и дядо ти са работили здрави и са ходили с наведени глави за да им дадат право да си купят въпросния апартамент! Аз съм сигурен, че ако зоната важи за всички ще запищите като ощипани и ще си промените мнението на секундата в който си видите жълтите обувки на фиатките! Иначе истинските гъзари в центъра си плащат и си изкарват стикер за инвалид....ако на някой му е направило впечатление знаците за инвалид вече имат и табела с номер на автомобил под тях...но сигурно и това е нормално след като си си платил и си гъзар....

Фиат идол Аватарът на fihi
    Регистр. на
    14.12.2009
    ЛОКАЛНО ПЛАТЕНО ПАРКИРАНЕ НА ППС НА ЖИВУЩИТЕ В ЖИЛИЩНИ ИМОТИ, ПОПАДАЩИ В ЗОНИТЕ ЗА ПОЧАСОВО ПЛАТЕНО ПАРКИРАНЕКои лица имат право на локално платено паркиране: физически лица, ползватели на ППС, които са собственици на жилищни имоти ползвателите на ППС, които са роднини по права линия на собствениците на жилищните имоти физически лица, ползватели на ППС, които са наематели на жилищни имотиНа какви условия трябва да отговаряте, за да получите право на локално платено паркиране: жилищният имот да попада в зона за почасово платено паркиране имотът да е обособен като жилищен лицето да е с постоянен адрес, идентичен с адреса на имота да ползва автомобил по силата на собственост, лизинг или наемНеобходими документи за кандидатстване за получаване на винетен стикер, удостоверяващ право на локално платено паркиране: заявление по образец - ТУК(*.doc) лична карта - за справка регистрационен талон на автомобила нотариален акт или друг документ, удостоверяващ собственост на жилищния имот или договор за наем - за справка лицата, които ползват ППС по силата на право различно от правото на собственост представят документ, удостоверяващ валидно правно основание за ползване на автомобила -договор за лизинг или договор за наем документ, удостоверяващ пряка роднинска връзка със собственика на жилището - за лицата, които са роднини по пряка линия на собственика на жилищния имотКъде може да подадете своите заявление и документи: офис ,,Възраждане
    Manowar - Татко
    Еx Fiat Brava 1,6 16v 103hp ELX '97 LPG - Брависима
    Ex Fiat Marea Weekend 2.0 20v 147hp HLX '97 CNG - Марчето
    Ex Lancia Thesis 3.2 V6 230hp '06 LPG - Теси
    Fiat Multipla 1,6 16v 103hp Bipower '00 - Боко

Цитат rebel написа:
    Ами няколко пъти съм я оставял на паркинги пред други блокове извън зоната и като цяло хората се дразнят, резултата беше срязана гума и надран капак. Приятелката ми живее в младост - същата работа! Там даже няма и как да я паркираш, защото винаги пречиш и винаги си в нарушение! Тротоара на Александър Малинов при ХИТ е около 1,50 широк и по средата има през 3 метра лампи. Майка с дете като мине трябва да сваля количката на улицата, за да може да мине.....
    Метростанция Младст 3 или на магазин Метро? На магазин Метро по-добре да е по-близко до входа на магазина защото е по осветено.Имаше и някакъв абонаментен за паркингите на метростанциите, но не съм запознат.
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

Регистр. на
    11.12.2007
    Цитат rebel написа:
    Всъщност не важат за всички, ако беше така трябваше да има зона и в Младост и в Дружба и в Обеля и в Бояна и в Драгалевци.
    Хахаха, виж сега, в центъра има зони, защото място няма. Това е логиката. Аз лично не бих живял в центъра. Имах позната, която ме караше до там с колата преди и на четвъртата обиколка в кръг, за да паркира слизах, защото се изнервях. За да отидеш някъде извън центъра в час пик отиват едни 30-40 минути. С кеф бих го продал и бих си взел два пъти по-голям апартамент за същите пари.Само че моята позната като кажеше, че живее на Витошка, все едно казваше Пето авеню. А като не искаш да се местиш, което също е разбираемо - се съобразяваш. Или намираш начин - сам го каза - инвалиден стикер. Така е в Булгаристан.
    The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

Регистр. на
    06.04.2010
    Еми точно това е проблема....всеки си казва "Булгаристан" и така. Да ама не трябва да е така! Трябва да си има ясни правила които да важат и да се спазват от всички! Тези правила трябва да са ясни, логични и да са в полза на гражданите, а не на мутрите, турците и циганите! Няма как в една нормална държава да ти кажат "слагаме зони за да се облекчи трафика на коли" в следващия момент положението с колите да си остане същото, тези с паяците да обикалят като акули за да ти съберат парите! Защо като има зона няма парко места в тази зона? Защо хората трябва да прескачат колите за да минат по тротоара и плочките са толкова разбити, че като е валяло и стъпиш на някоя, водата ти стига до топките? Имам приятелка която живее в Англия, веднъж била паркирала неправилно. Хората с паяка бяха разпитали на кой е колата и я бяха намерили, за да и кажат, че ако до 15 мин не премести колата ще се наложи да я вдигнат и да и наложат глоба! Не става вече с тоя "Булгаристан" да се оправдаваме само!

Регистр. на
    11.12.2007
    Това вече е друга тема, но то не е оправдание. Просто така стоят нещата. И те няма и не могат да се оправят. И все по-зле ще става. Който мисли обратното е наивник, какъвто и аз бях преди. Приеми го - важни в тая държава и живеят добре са цигани, мутри, мутреси и тук там някои педали. Тъжно, но факт.

Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Тема: Скоби, зони и всякакви простотии

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •