Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213
Резултати 121 до 126 от 126

Тема: Скоби, зони и всякакви простотии

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат NikMar написа: Преглед на мнението
    Как ще докажеш гледайки камерата, че болтовете на джантата не са ти затегнати както трябва, той може гайковърта да не го е сложил на необходимте нютони?
    Елементарно е - никога не се използва само гайковерт за затягане на болтове, особено на джанти!
    FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    Само да кажа, че в нормалните сервизи, първо болта се прекарва на ръка с вложката (за да не се прецака резбата), след това с гайговерта се затяга на 1ва степен, според типа гайковерт това са 70 до макс 100 Nm. От там нататък се затяга с динамометричен ключ според предписанието на завода производител до момента на стягане. Много лесно може да се види на камерите дали някой си вади динамометричния ключ от количката, настройва го и обхожда болтовете. Ако това не се прави - то изобщо не ходи в такъв сервиз.
    Масовката е с гайковерта на 200-350 Nm и ако случайно ти се наложи да смениш гума сам, ти трябва 1 метър лост. Аз в такива сервизи / гумаджнийници не ходя и съм ги заклеймил. Мнението ми е, че такива трябва да се затварят веднага поради нехайство, некомпетентност, мързел или липса на инструменти.
    Дай ми един сервиз, който ще ми затегне гумите с описаното от производителя усилие.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Дай ми един сервиз, който ще ми затегне гумите с описаното от производителя усилие.
    Пиши ми на лично и ще ти отговоря

Фиат фанатик
    Регистр. на
    31.03.2012
    Цитат BO написа: Преглед на мнението
    Иначе оторизирания със сигурност би следвало да ти го направи - ако не, спокойно може да съзираш марката и най-малко ще има бая сериозна проверка

Фиат фанатик
    Регистр. на
    11.11.2010
    Сега чета и паспортче за всяка колица ще има. Ми много добре, дърти бараки с паспортче.
    Нищо, поне ще намалеят задръстванията, то ако е направено както трябва, а не като ГТП, 60 % от автопарка няма да може да си вземе паспортчето...

Фиат идол Аватарът на BO
    Регистр. на
    20.12.2004
    Цитат tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    Иначе оторизирания със сигурност би следвало да ти го направи - ако не, спокойно може да съзираш марката и най-малко ще има бая сериозна проверка
    Първо, че едно е "би следвало", а съвсем друго, че го правят. Реален пример на Тойотата ми в оторизиран сервиз - сменям дискове и накладки. Към комплекта има и една смазка. Хората от оторизирания сервиз така се бяха постарали със смазката, че решили да ми намажат и шпилките на гайките, които държат гумата. Ха познай в сервизното ръководство какво пише.
    Второ - ти само в оторизирани сервизи ли ходиш, за да си сменяш гумите?
    За това те попитах - кажи един сервиз за гуми (нали за това си говорим), в който ще извадят литературата и ще прочетат конкретно на Приуса ми с каква сила да ми затегнат гайките. Обещавам да отида лично и да потвърдя дали го правят, защото и без това предна лява гума ми спада с около 0.3 бара на месец. В оторизирания на Тойота (ТМ Ауто) не го правят, както споменах, като добавка и към смазката.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

Страница 13 от 13 ПърваПърва ... 3111213

Тема: Скоби, зони и всякакви простотии

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •