Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Croma 2.4 - свирене на ремък при претоварване на алтенатора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    italcar написа:
    Да, тази помпа е от най-големите консуматори, но тя не участва при паленето. Пробвах палене без нея (изключих и захранването) и резултата е същия. Явно подгревни свещи и стартер са си достатъчно големи консуматори при студен старт.
    Не свиренето на ремъка трябва трябва да ти е критерия а напрежението на алтернатора. За да отдаде електрическа енергия му трябва механична, когато го натовариш "спирачният" момент на ролката също нараства, триенето между нея и ремъка вече не е достатъчно започва да приплъзва и свири. Алтернатора вече не получава достатъчно механична енергия която да обърне в електрическа, напрежението спада до това на акумулатора и той започва да помага...Пак ще кажа за едно измерване с амперклещи, веднага ще те ориентира къде да търсиш проблема. Ако когато напрежението спада, той отдава 80А (примерно), значи проблема е в него, защото трябва да може да отдава над 100 и да държи над 13,5-8V. Ако обаче измериш над 100, то значи нещо в колата го натоварва повече отколкото той може да генерира. Тогава оглеждаш мощните консуматори... би трябвало да имаш подгряване на антифриза нали, да не се окаже дефектирало и постоянно включено (защото си мисля че трябва да се включва под определена температура и НАД определени обороти на двигателя)... електрически нагревател на парното... ПП: Всичко това го говоря "на теория", един майстор би трябвало да е наясно и в детайлите кое колко и защо...
    Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

    Коментар


      #32
      Нагряване на антифриза, ако изобщо има в този съвременен автомобил, се включва под определена температура и над определени обороти. Темепратурата е 75-80 градуса, а обротите са 650. На практика - винаги. Но предвид годината на производство и изискванията на екологичните Евро-норми - едва ли има такъв подгрев. Още при Браво/а JTD 100 този подгрев е премахнат и е заменен от топлообменник за изгорелите газове.

      Коментар


        #33
        Привет, колеги. Ще се опитам да съживя малко темата. Не знам каква е и дали е имало положителна развръзка с проблема, описан от колегата, но при мен ситуацията е същата, та дори и по-зле. След свирене на ремъка, основно при студен двигател, градира и в свирене постоянно, без значение от това кога, как, при какви условия и т.н. Към днешна дата вече имам светеща лампа (акумулатор) на таблото и почти нулево свирене. Присвири леко при захождане, за да паркирам колата след описаната по-горе ситуация. Измерено - алтернатора не зарежда. Ремъка не е скъсан, на мястото си е. Та въпросът ми е, наистина ли смяната му е толкова неописуемо тежка ? В английски форум четох за две модификации алтернатори на Крома - при едната алтернатора се сменя с откачане на двигателя, а при другата със счупени пръсти ? Дали да рециклирам или да търся нов, както и къде бихте ме посъветвали да извърша процедурата ? Поздрави.
        Последна редакция от dolarcho; 31.08.2019, 14:21.

        Коментар


          #34
          Колега dolarcho , виж механизма за свободен ход на алтернатора /фрайлауф шайбата/. При мен като запалех в началото зареждаше и след няколко секунди спираше и светваше лампата за незареждане. След смянатана тази ремъчна шайба, почна да зарежда. На моята ремъка не е свирил! Алтернатора майстора го изкара отгоре, като разглоби някой неща и спомена многократно роднините на италианските инжинери. . Кромата ми е MJet 1.9, 8V, 120 к.с.
          Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
          Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
          Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

          Коментар

          Working...
          X