Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Croma 2.4 - трудно палене при определена температура на ДВГ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Надявам се да намериш решение и да го споделиш. Ще е супер полезно. Успех!
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    Коментар


      #17
      Мерси! Разбира се, че ще споделя решението. Дано да го намеря.Не разбрах, ти с какъв акумулатор си и какъв беше този, с който си имал подобни проблеми?
      Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
      ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

      Коментар


        #18
        italcar написа:
        chaveto написа:
        Прочетете ги когато не искат да палят и ще видите от къде е проблема.
        Благодаря за идеята, не се бях сетил Сега сериозно... виждаш в горните ми постове, че съм се захванал да търся виновника чрез диагностика (макар и да е трудно да се хване правилния момент, когато се проявява проблема). Ако искаш да си полезен дай идеи какво точно да следя при диагностиката
        И какво точно си дал освен едно гориво което е 0.
        Налягането беше достатъчно високо ама не помня колко
        Човек колкото и да има желание за помощ... го убивате.Ще ти дам още един жокер. Двигателя може да работи без доста неща, не е нужно да купуваш/сменяш температурен датчик, достатъчно е да го изключиш и да опиташ да запалиш

        Коментар


          #19
          chaveto написа:
          Двигателя може да работи без доста неща, не е нужно да купуваш/сменяш температурен датчик, достатъчно е да го изключиш и да опиташ да запалиш
          Пробвал съм го - пали нормално от гледна точка на въртене. Но, разбира се, работи в сервизен режим - сума ти време държи подгрева на свещите (все едно, че паля на -50 градуса), след като запали пуска веднага вентилаторите на радиатора на макс (все едно двигателя е прегрял над 100 градуса), а сигурно има и други изчекнати интервенции. И какъв извод да направя от това?Приеми, че съм лаик и ако желаеш - кажи кои параметри би наблюдавал ти и кои техни стойности биха те озадачили?
          Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
          ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

          Коментар


            #20
            Колега гледам написал си от 140 до 180 оборота на стартер ! Малко ми се виждат трябва да са над 200 евентуално може стартерът да не е съвсем добре!Успех!

            Коментар


              #21
              Резултати от тази сутринТемператури преди завъртане на стартера:Температура на двигателя - 31 градусаТемпература на въздуха при дебитомера - 14 градусаТемпература на въздуха в колектора - 34 градусаТемпература на горивото - 14 градусаВреме на въртене на стартера до запалване - 5 секундиЛогвам налягане в рейла и обороти на двигателя - вижте прикачената картинкаОтчетени обороти по време на въртенето: 160-184 об/минНалягане в рейла по време на въртенето: между 500 и 365 бара
              Прикачени файлове
              Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
              ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

              Коментар


                #22
                Чета из нета, че оборотите трябва да са над 200, даже за Ауди 2,5 трябвало да са 250. Колко е достоверна информацията, нямам идея. Мисля, че Emzo ще е запознат.
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  #23
                  А какво показва при студен двигател, когато пали от раз. Да не се окаже често срещания датчик колянов вал / ако от там мери оборотите/ , който при промяна в темпер. си мени характеристиките и от там компа се лъже , че са му малко оборотите на развъртане.
                  Не ми е проблем, че в България евтиното е некачествено. Проблем ми е, че и скъпото в повечето случаи е такова!!!

                  Коментар


                    #24
                    Когато пали от раз, последната стойност на оборотите преди запалването пак е под 200 оборота (до колкото може да се снеме такава стойност). Струва ми се, че сте прави в последните разсъждения по темата, т.е. вероятно компютъра очаква по-високи обороти в тази ситуация. Дали обаче проблема е в грешно показание от датчика на коляновия вал или в недостатъчно добро развъртане от стартера ... кой може да каже?!? Относно датчика на коляновия вал, до момента си мислех, че се брои за проблемен, когато при опит за запалване показва 0 (стрелката не отлепя), както и при гаснене в движение. Доста често този датчик е виновник за проблеми с паленето, но не знам защо до момента не се съмнявах много в него. За стартера нямам идея как се диагностицира, но поне на мен ми се струва, че звука е като на нормално работещ стартер (до сега не съм имал проблеми със стартер на моя кола).След много търсене и четене на теми със сходни оплаквания, не намирах еднозначен отговор на проблема. Най-накрая попаднах на доста прясна тема в английския алфа форум, в която нещата страшно много се доближават до моя случай (освен това е multijet мотор) и за момента изглежда, че разрешението е в нов стартер... но все още не е 100% сигурно, че има разрешение след едноседмично наблюдение. Човека до момента не е сменял датчик КВ Интересно и правдоподобно звучи обяснението на майстора, който е взел решението за смяна на стартера.Някаква идея какво би могло да му е на стартера? Ремонтират ли ги надеждно и на какви цени? От това, което виждам - цена на нов стартер и то неизвестна марка е поне 250 лв.
                    Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
                    ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

                    Коментар


                      #25
                      На мен пък ми е интересно защо налягането в рейла е високо от началото и с времето започва да пада и някъде малко над 300 двигателя запалва.Оборотите може да са една идея по високо, но те не са проблем според мен.

                      Коментар


                        #26
                        Може и регулатора да му прави мизерий.Най вероятно точно от това не пали веднага,а когато достигне исканото налягане запалва,знам ли.Със сигурност знам,че оборотите на стартера трябва да са над 200 обаче.
                        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                        Коментар


                          #27
                          FGRC написа:
                          Може и регулатора да му прави мизерий.Най вероятно точно от това не пали веднага,а когато достигне исканото налягане запалва,знам ли.Със сигурност знам,че оборотите на стартера трябва да са над 200 обаче.
                          Е тука някъде е истината но дори и под 200 ще си запали. Обаче остава въпроса с високото налягане в рейла А може да е комплексно, понеже оборотите са по ниски и затова е такова поведението на регулатора, знам ли.

                          Коментар


                            #28
                            За мен регулатора си работи добре.Още със завъртането осигурява налягането.Това че в първия момент е малко по-високо не трябва да притеснява никой. Оборотите на мотора на стартер за мен също са по-ниски от нормалното,но както пали със тези обороти на студено така трябва да запали и на топло.Ако имаше някакъв проблем от това студения старт щеше да още по-труден или дори невъзможен.Дори и при тези обороти на мотора той се върти със 3 оборота във секунда от което следва че ако има синхронизация със наличното налягане мотора трябва да запали на секундата.Или има някакъв проблем със синхронизацията или нещо става със условията за взрив.Не виждам да си споделил имали пушек от аспуха в мометите докато въртиш и не пали.Може би в този случай отговора на този въпросще реши загатката.Ако няма пушек(като гледам от графиката времето е около 5 секунди) значи няма впръскване.Щом няма впръскване аз лично бих почнал със двата датчика за синхронизция(колянов вал и разпределителен вал).Ако има пушек първото нещо което ще направя е да затапя ЕГР-а и да почна със проверките от начало.Това последното не е шега.На скоро накарах едно Стило да запали по тази логика.Успех!

                            Коментар


                              #29
                              Специалиста е казал всичко перфектно.1. Затапва се ЕГР-а за проба. Задължително, дори и да няма визуални пушеци докато се пробва да се пали.2. Графиката на регулатора е перфектна.3. Най-вероятно при зацепването не са използвани инструментите за застопоряване на валовете и това е последствието. Проверка на зацепването.п.п. Логни по същия начин и обороти заедно с общото количество на впръскано гориво.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                Благодаря на всички за изказаните мнения!Не съм гледал за пушек от ауспуха в моментите на дълго въртене, но съм наблюдавал общото количество гориво (Total fuel quantity) и то е нула. Ще направя и лог, както и ще гледам за пушек.Имам някои въпроси към вас, т.к. е очевадно, че разбирате повече от мен:1. Какво е отношението на ЕГР-а към процеса на запалване? Гледал съм процента на отваряне на ЕГР-а по време на запалване и винаги си е минималния, т.е. 3.99%. Не знам обаче дали това трябва да ни говори нещо. До момента ЕГР-а не е отварян и нямам идея какво му е състоянието. Планирах по някое време скоро да направя комплексното упражнение по затапване на ЕГР и елиминиране на ДПФ-а.2. Защо се съмнявате в проблем със синхронизацията (че дори и правилността на зацепване на ремъците), при положение, че имам перфектно запалване във всички останали сценарии, освен в температурен диапазон 30-40 градуса? Освен това смея да твърдя, че двигателя си работи перфектно след запалване при всички обстоятелства, което едва ли би било при неправилно зацепени ремъци. Без да съм наясно с детайлите, продължвам да твърдя интуитивно, че температурната зависимост е ключова, т.е. или нещо което трябва да се случи не се случва както трябва при тези температури или някое показание на датчик е изчекнато при тези температури и лъже компютъра.3. Има ли начин чрез диагностика да се види как е синхронизацията или единствения начин е замяна на двата датчика (колянов вал и разпределителен вал)?
                                Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
                                ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

                                Коментар

                                Working...
                                X