Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Виосок разход Fiat Stilo 2005 1.9jtd

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Така момчета ясно, че това може да е и простотия на борда, но защо разхода е толкова висок? Kaкво да търся какво може да е?
    Fiat Stilo 1.9 JTD
    "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

    Коментар


      #17
      При моето Стило без газ по нанадолнище никога не показва 0,винаги показва 2.2-2.5.Трябва ли да показва 0,защото при някои коли показва 0.
      STILO-2003-115 HP-JTD Power
      Преди ФИАТ БРАВА TD 75-98г.

      Коментар


        #18
        Ей за това говорех, почна се ....На Стило НЕ показва по-ниско от 2.0/100
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #19
          Окей, ясно четох колега от друг форум пък и тук писал със същия проблем е решен след много мъки и какви ли не смени и какво ли не.. Накрая се оказа от дебитомера.. Дебитомер свалих от друг автомобил от моргата сложих го същия член.. След като прочетох взех от друго стило същия дебитомер за проба ами пак същото.. Ясно не показва под 2.0.. Друг интересен факт е, че при пускане на наклон на скорост без газ примерно падне на 3.3 - 4 при освобождаване от скорост разхода бавно се покачва на 4.5-5-5.5 ... и доооста след пускането по инерция на свободна скорост разхода бавно почва да пада към 2.. но рядко го стига.. След първата диагностика ми казаха че имам загуба на налягане от турбото.. Проверих всички маркучи и нищо диша си от някъде и незнам от къде.. Кулера неможах да го пробвам.. Забелязах че във всички тръби и маркучи имаше ужасно много сажди ... около 2-3 мм налеп .. Също в смукателния колектор имаше доста.. Точно където е клапата беше адски много и го изчистих до съвършенство... С това губене на налягане от къде може да идва и какво да ми говори толкова мръсотия по системата???
          Fiat Stilo 1.9 JTD
          "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

          Коментар


            #20
            В движение ли установиха, че имаш загуба на налягане?
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #21
              Така ми каза пича, който прави диагностиката, а и колата е мудна.. Не върви така както трябва..П.С: Сменил съм и термостата, защото моя беше заминал и съм сложил от Renault 5!
              Fiat Stilo 1.9 JTD
              "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

              Коментар


                #22
                А бе в крайна сметка колко ти харчи колата по колонка?Да кажеш - минах 666 км. и долях 50 литра. Ей това е важно.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #23
                  emzo написа:
                  В движение ли установиха, че имаш загуба на налягане?
                  gencho411 написа:
                  Така ми каза пича, който прави диагностиката, а и колата е мудна.. Не върви така както трябва..П.С: Сменил съм и термостата, защото моя беше заминал и съм сложил от Renault 5!
                  Не ми отговори на въпроса
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #24
                    emzo написа:
                    emzo написа:
                    В движение ли установиха, че имаш загуба на налягане?
                    gencho411 написа:
                    Така ми каза пича, който прави диагностиката, а и колата е мудна.. Не върви така както трябва..П.С: Сменил съм и термостата, защото моя беше заминал и съм сложил от Renault 5!
                    Не ми отговори на въпроса
                    Не бях разбрал въпроса.. Не на място при работещ двигател!
                    Fiat Stilo 1.9 JTD
                    "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

                    Коментар


                      #25
                      При толкова сажди и мудност, работата мирише на незатварящ ЕГР.Вземи го изолирай поне за всеки случай.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #26
                        gencho411 написа:
                        Не бях разбрал въпроса.. Не на място при работещ двигател!
                        Ето там е 1ия проблем !Изрежи си ламаринка и затапи ЕГР-а, ако е останал леко отворен (много вероятно) колата става лагава и липсва мощност.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #27
                          +1 за ЕГР
                          FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                          Коментар


                            #28
                            По принцип там където е пробито винаги се омаслява. Затова измиваш мотора и всичко останало и гледаш от къде ще стане мазно.

                            Коментар


                              #29
                              Днес ще разглобя отново всички тръби и маркучи на турбото за изчистване, ще разглобя всмукателния колектор и него да изчистя перфектно и ще затапя, но първо ще го изчистя и ще видя затваря ли не затваря ли.. егр и ще пиша довечера
                              Fiat Stilo 1.9 JTD
                              "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

                              Коментар


                                #30
                                chaveto написа:
                                По принцип там където е пробито винаги се омаслява. Затова измиваш мотора и всичко останало и гледаш от къде ще стане мазно.
                                Мотора е мит и няма абсолютно никакви течове и омаслявания.. Чист е като момина сълзица
                                Fiat Stilo 1.9 JTD
                                "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя."

                                Коментар

                                Working...
                                X