Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скърцане от педала на съединитела!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скърцане от педала на съединитела!

    Къде ли не смазвах-скърца.Забелязвам че скърцането идва от оста където се свързва с педала,звукът се издава дори при опрян крак на педала.Скърцането е докато се обере луфта преди да заработи помпата.На педала има една пластмасова втулка и се чудя там ли е проблема,че е много досадно.Колата е стило 1.9 115.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    Там ти е проблема. Предполагам педала е същият като на Пунто - натъпкваш хубаво грес в горният край където опира пръта от помпата и това е, настъпва тишина.
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    Коментар


      #3
      а,твърд ли е педала

      Коментар


        #4
        ivel написа:
        а,твърд ли е педала
        O твърд е,за смяна на съединител съм но на пролет!Проблема е,че скърцането не е при самото натискане а при обиране на някакъв луфт около см може би!
        Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

        Коментар


          #5
          Смених съединител и гадното скърцане продължава.Някой знае ли как се маха оста на помпата към педала?Нарочил съм,че там е проблема но не мога да бръкна с нищо.
          Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

          Коментар


            #6
            Гледам има някакви втулки и ябълки ремонтни данеби да е от там
            Прикачени файлове
            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

            Коментар


              #7
              При мене е същия ужас, скърцам си от 2008 г., залягах долу при педалите, но там е ад, няма нито бъркане, нито може някъде нещо да се намаже или смаже, продължавам да си скърцам и това е
              punto HGT

              Коментар


                #8
                didich написа:
                При мене е същия ужас, скърцам си от 2008 г., залягах долу при педалите, но там е ад, няма нито бъркане, нито може някъде нещо да се намаже или смаже, продължавам да си скърцам и това е
                Трябва да се намери някакво решение на проблема.Никой от колегите ли не е сменял горна помпа да помогне малко.На мареята съм я сменял но там нещата са по прости и педала е съвсем различен.
                Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                Коментар


                  #9
                  Колега, проблема идва точно от пластмаската на оста, която си споменал в началото. Варианта е смяна на комплекта на педала, но си е цифра до колкото знам. И аз го имам това скърцане на Пунтото. При мен се проявява, когато е топло времето.
                  Пунто 1.9D 2002г.

                  Коментар


                    #10
                    Mapu0o написа:
                    Колега, проблема идва точно от пластмаската на оста, която си споменал в началото. Варианта е смяна на комплекта на педала, но си е цифра до колкото знам. И аз го имам това скърцане на Пунтото. При мен се проявява, когато е топло времето.
                    И при мен при топло време е по изразено.комплекта не е скъп около 10лв е в този сайт-не съм гледал в авто магазините но разликата няма да е фрапираща.Важното сега е ако ина колега който е сменял помпата или е разглобявал дя сподели.Аз така или иначе ще го разколача педала но да не се лутам много кое как е.
                    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                    Коментар


                      #11
                      Проблема е решен.Вече не издържах и смъкнах целият педал.За целта ви трябва да сте доста поврътливи в кръста.Първото нещо е да махнете машинката на съед-откача се буксата и завъртате,е не помня на ляво ли беше на дясно и тя излиза.След това имате пространство и натискате педала нагоре,малко по грубо да излезе ябълката на оста напомпата.Педала се държи и движи на една пластмасова втулка която в края към спирачката има прорез и е закопчана с една ламаринка която изпълнева ролята на зегерка.Там малко трудно стават нещата но с едната отверка надигате единият край да премине края на оста,а с другата натискате ушите да излезе от канала.Издърпвате оста от лявата страна на педала и той пада на пода.В този момент ще изпадне и пружината която е навътре и почти не се вижда.Нема нищо страшно-пъхате пружинката в оста която е закрепена на педала и поставяте върху нея другата част която е с два остри ръба-те си имат гнездо навътре където опират в купето.На педала има две втулки смазвате ги,смазвате оста и сте готови за монтаж.От вътрешната страна на педала,там където влиза ябълката на помпата обилно натъпквате с грес.Пъхате пужината в гнездото,заедно с педала и вече по обратният ред монтирате.Може би малко сложно изглежда но като го разглобите всичко ще ви се изясни.Успех на голегите с скърцащите педали,но мен страшно ме дразнеше.
                      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                      Коментар


                        #12
                        Далече си ми да почерпя и да оправиш и моя, но ще трябва и аз да се "гъзя"
                        punto HGT

                        Коментар


                          #13
                          Решението съм го дал още Февруари месец. Може и без разглобяване, през процепа на педала от към спирачката се тъпче с грес с помощта на плоска отверка докато не поема повече. Така пластмасовите части, на които опира ябълката на помпата са гресирани и скърцане няма.
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар

                          Working...
                          X