Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пунто 1.7тд - бавно загрява

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пунто 1.7тд - бавно загрява

    Здравейте колеги. От няколко дни съм горд собственик на 1.7тд За 1вите 100км пълно пълно изхарчи - 9/100нафта..За 2рите 100км пълно пълно изхарчи - 7/100нафта..от Овча купел 2 , до Попа едвам вдигна 90 градуса.Тъй като до сега съм карал само френски дизели, по скоро HDI-та знам че те загряват до 70’ и спират там. 90’ пежата вдигат само лятото в лютеницата.Прави ми впечатление че когато стрелката на пунтото е едвам отлепила , водния радиатор е топличък .. което би следвало термостата да е проблема ? Дали е той виновника или просто така си загрява гадината малка ?Тръдно ли се сменя ?Каква марка да взема и как стои въпроса с цената?Извън темата , джанти на 6.5j ЕТ -40 с гуми 185/55/15 ще опират ли на пунто ?
    КОГА?

    #2
    95% съм сигурен че е термостат, имах същия проблем - само че зимата, като дойде жега термостата пък запече на затворено положение и едвам се прибрах :D смянай доде е време но да знаеш че е около 90на лв грубо разгледай в axm-auto имаме отстъпка за форума
    Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
    Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
    Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
    Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
    Убий скороста - Спаси дете!

    Коментар


      #3
      Ще се наложи да уточниш кода на двигателя защото са два модела.Ама и този термостат има интересна средна цена от 100 лв.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        номера на мотора е 176А500001435697купе - ZFA17600000143304колко С’ му е нормалната работна температура при нормално работещ термостат и за колко време трябва да я развие ?без климатик е колата.В евро07 са 97лв и 112лв .. което ме събуди повече от кафето
        КОГА?

        Коментар


          #5
          еми колега... кинти си треат, то се сменява целия "кюп" иначе нормална р. темп тря да му е по средата, даже на моето (1,7 без турбо) държеше по-ниско като не я "шпора" ,да речем че средата са 90 градуса - моето работеше на 75-80 може би... като идеш да го земеш, казваш годината и тея номера или през интернет ако е... копуваш, слагаш - и те така
          Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
          Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
          Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
          Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
          Убий скороста - Спаси дете!

          Коментар


            #6
            интересно ми е като го взема , да видя какъв е тоя термостат за 100лв ... не че са проблем , просто ми се струват някакси множко за термостат
            КОГА?

            Коментар


              #7
              Еми има малко алуминий,заради това е така цената :D .Демек не купуваш само термоелемент, ами целия корпус ,с капсулования термо-елемент.
              Fiat palio 1.7td

              Коментар


                #8
                добре че немаше "баакро" иначе ... а може ли да се изтърбуши стария термостат някакси ?
                КОГА?

                Коментар

                Working...
                X