Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Регулиране на свещи? Има ли такова животно?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Регулиране на свещи? Има ли такова животно?

    Здравейте колеги,преди няколко дни смених свещи и от тогава работи на 3 цилиндъра до като е студена, после се оправя. Прегледах кабелите, изглеждат да са ОК, остават свещите. NGK едноелектродни, уж католожно за този мотор. 2.0 I Turbo 147.Един колега ми спомена, че трябва да се регулират свещите, че имало значение посоката или разтоянието на електрода.... Някой случайно да знае нещо по въпроса?

    #2
    Хм, нови свещи и... проблем.Ами върни старите свещи. Ако няма проблем, отиваш с новите при магазинера и искаш подмяна. Логично е. Защо трябва да гледаш кабели и т.н.
    Стило-1,6-16v - 103 Hp 2003 (ГАЗ-БЕНЗИН)
    Типо 1,4 mono 1993 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX
    Уно 1,4 карбуратор 1984 (ГАЗ-БЕНЗИН) - EX

    Коментар


      #3
      Проблема при Зетата ли е?Аз като проверявам свещи си ги меря с луфтомер.Наистина производитела на автомобила препоръчва разстояние на електрода ,но все пак върни старите и ако проблема ти се появи отново може да си издънил/скъсал/ някой кабел при дърпането му.В Пежо форума си описал малко по-подробно за проблема.
      rally33 написа:
      Смених свещи преди седмица и вместо да работи по-добре, колата почна да работи на 3 цилиндъра като е студена, и чак като загрее на четири! Мислих за кабели, но един колега вдигна капака една вечер и каза, че ако съм за кабели, ще се виждат искри в тъмницата. Същия каза, че свещите трябва да се центроват (регулират) особено при 2.0I Turbo.Някой правил ли е такова нещо? Идеята май е в позицията на електрода!?!
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Да при ZETA е проблема. Един фен ми обясни, че при турбо колите, имало някакви настройки на свещите.

        Коментар


          #5
          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...931&highlight=

          Коментар

          Working...
          X