Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дукато 2.5TD двигателя се форсира сам. Моля помогнете!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дукато 2.5TD двигателя се форсира сам. Моля помогнете!

    Здравейте! Карам фиат дукато 2.5ТДИ-116 коня 97ма година. Преди няколко дни двигателят ми се форсира на максимални обороти и за около 20 секунди изхвърли цялото масло през турбината. Издърпахме го при майстора и той ми каза,че това е турбина. Свалихме турбината занесохме я при майстора на турбини и той на пръв поглед каза,че проблема не е в турбината, и че турбината е засмукала маслото принудително,но ще ми потеърди при нейното разглабяне. Днес ми се обади и ми потвърди,че турбината е имала леки износвания,но не е причината за изхвърляне на маслото. През това време ние няколко пъти палихме двигатела без турбината и не чувахме никакви странични шумове. При майстора,който закарах буса вдига рамене и казва,че незнае каква е причината да изхвърли маслото. МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТИ ИЛИ ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ КЪДЕ ДА ТЪРСЯ ПРИЧИНАТА И НАЙ-ВАЖНО КАК.

    #2
    смени майстора който ремонтира турбото
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      то просто няма от къде да дойде маслото и да влезе в цилиндрите,освен от турбото

      Коментар


        #4
        майстора започна да ми говори че ако имам проблем с двигателя картерното налягане ми качва маслото и турбото го изхвърля.А буса ми палеше на -15 без проблем масло съм доливал по 1л на 10000км.(Най лесно е да го разглоби тариката и да ми откъсне главата с пари). Може ли да се измери картерното налягане?.

        Коментар


          #5
          не се заигравайте излишно.тези мотори държат по много километри-да кажем над 800 000

          Коментар


            #6
            Колега, по-горе колегата nsn ти го каза най-правилно кво да направиш,и малко повече опиши случката със форсирването на мотора.Преди това не сте ли забелязали да се губи масло,или да пуши синкав дим отзад при работата на мотора,защото вариянтите са два като си описал,или турбото е изпуснало маслото, или имаш повишено изпарение от маслото,което обикновенно на всички коли с мъркуч от карцера го връщат в вмукателния колектор,и при определено натрупване на масло,може да се получи тоя ефект, но това е по-рядко от колкото с случайте с турбините ,да направят тоя номер.Eто линк на подобни случай с турбини.http://www.youtube.com/watch?v=M-pxsViKF88 И както се вижда на клипа ,колега с фиат палио :D ,слиза да помогне на водача с BMW-то, да угаси мотора. :D
            Fiat palio 1.7td

            Коментар


              #7
              като изгледах клипа моето беше същото но за около 20секунди опитах да го угася от ключа но не стана, и угасна сам след това го запалих за няколко секунди и го угасих нормално проверих маслото беше на върха на пръчката.А предния ден забелязах че не вървеше добре не можеше да се форсира и изкарваше доста дим като изпарения и при подаване на газ виждах и синьо. Преди да се случи проблема го уставих да работи на място около 30 минути докато зареждах на борсата(имам магазин за плодове и зеленчуци) и след като потеглих се изфорсира.Издърпахме го с важе до майстора и свалихме турбото заедно с колетърните тръби защото е на гадно място и наляхме едно отработено масло от тогава го палим няколко пъти естественно трещи яко за да го местим но си работи.

              Коментар


                #8
                Само информативно, как се гаси двигателя в този случай? С натискане на спирачката и пускане на съединителя? Или и така не става и го оставяш да се пренесе в далечните ловни полета?

                Коментар


                  #9
                  todorakiggg написа:
                  Само информативно, как се гаси двигателя в този случай? С натискане на спирачката и пускане на съединителя? Или и така не става и го оставяш да се пренесе в далечните ловни полета?
                  Ако е ръчна предавателна кутия добре ,но ако е автомат какво правим?Или се опитвате да спрете притока на въздух или запушвате ауспуха да удушите мотора.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Ако е с ръчна, аз знам 5-та и спирачка докато го угасне. Като пускаш съединителя.Ако е автомат, незнам :D
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #11
                      dianpelovski написа:
                      като изгледах клипа моето беше същото но за около 20секунди опитах да го угася от ключа но не стана, и угасна сам след това го запалих за няколко секунди и го угасих нормално проверих маслото беше на върха на пръчката.А предния ден забелязах че не вървеше добре не можеше да се форсира и изкарваше доста дим като изпарения и при подаване на газ виждах и синьо. Преди да се случи проблема го уставих да работи на място около 30 минути докато зареждах на борсата(имам магазин за плодове и зеленчуци) и след като потеглих се изфорсира.Издърпахме го с важе до майстора и свалихме турбото заедно с колетърните тръби защото е на гадно място и наляхме едно отработено масло от тогава го палим няколко пъти естественно трещи яко за да го местим но си работи.
                      точно описания случай diesel runaway - за ново турбо си, но и за инспекция на мотора. Или по-скоро за ремонтиране на турбо
                      FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                      Коментар


                        #12
                        todorakiggg написа:
                        Само информативно, как се гаси двигателя в този случай? С натискане на спирачката и пускане на съединителя? Или и така не става и го оставяш да се пренесе в далечните ловни полета?
                        Новите коли си имат Throttle Body, което е клапан, регулиращ въздуха преди смукателния колектор и като завъртиш ключа на позиция 0 - този клапан затваря и не допуска влизане на въздух в смукателния колектор, което от своя страна гаси мотора. При по-старите трябва да я гасиш като включиш на висока предавка и на спирачка. При автоматиците - СО2 пожарогасител във кутията на въздушния филтър. Но все пак този проблем си има предистория - трябва да ти гори масло колата и нормално е да се провери от къде е това горене на масло.
                        FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                        Коментар

                        Working...
                        X