Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване до Париж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    И аз да поспамя на тема проверки ...По маршрута през Словения съм минавал с ълна кола и багажник на тавана без да ме накарат да сляза от колата дори - никакви проверки.През Унгария съм минавал вече незная колко точно пъти, но никога не съм разтоварвал. Само редовно ме карат да отворя багажника и почукват по газовата бутилка, питат за цигари и алкохол. Аз отговарям че не пуша.Даже като продавах Фиата, новия собственик е открил едно шише с ракия, което не зная от колко години го возя под задната седалка.Та за минимум 20 минавания от България до Германия и обратно по различни маршрути никога не съм разтоварвал каквото и да е било, никогане съм бил проверяван (освен документи) и винаги съм отговарял точно, кратко и ясно на митничарските въпроси. Явно не изглеждам съмнителен на митничарите.
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #32
      Аз казвам това, понеже сме тарашени 2 пъти като единият път основно, а другият просто свален багаж. Аз изглеждам съмнителен защото имам някой добри белези по лицето и винаги съм с къса коса и явно приличам на "пустиняк". Нека ме спират де и без това няма да има нищо :P П.С. Дано колегата не го карат да сваля багаж и да се разправя (макар че с жена и дъщеря с куче никой няма да го закача според мен)
      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

      Коментар


        #33
        Нямах никакви проблеми с проверки и тарашене.Само обикновени въпроси за цигари и алкохол.Но нямах и нищо съмнително.Един голям сак,сам в колата.
        Octavia RS
        Evo 10-служебната играчка.

        Коментар


          #34
          ...

          Да питам още нещо, пък ако щете ми се смейте:Какви са пътните условия при преминаването на Алпите в Словения и Австрия през май месец? Необходимо ли е да съм със зимни гуми или мога да карам с летните?
          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

          Коментар


            #35
            До 15 април бяха зимните,и в двете държави да не забравиш да си вземеш винетки още на влизане!

            Коментар


              #36
              Аз септември месец ходих до Словения и на нито една граница ( в това число и сръбската) не ме накараха дори да сляза от колата, камо ли да отварям багажник или пък да ми ровят багажа.
              Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
              Ex.Opel Astra

              Коментар


                #37
                път

                Имаше сайт където показва времето и условията в тунелите на алпите има някой затворени за 2-3 месеца други са отворени само вечер
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #38
                  Re: ...

                  karloson написа:
                  Да питам още нещо, пък ако щете ми се смейте:Какви са пътните условия при преминаването на Алпите в Словения и Австрия през май месец? Необходимо ли е да съм със зимни гуми или мога да карам с летните?
                  Пътната настилка е суха - http://www.buchbar.at/Webcams-A10-Ta...ahn.528.0.html http://www.webcams.travel/webcam/124...тересни подробности по маршрута - http://goo.gl/fViyTl
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #39
                    Не знам на база на какво определят кого да тарашат митничарите но е факт като съм ходил до Словения с типото с Бг номера или Словенци или Хървати винаги са ме тарашили вади вика всичко от колата чак предния капак съм отварял.А като съм минавал с мареата по същия маршрут тя е със Словенски номера дори съм бил отгоре на покрива с кутия с багаж никога не са ме тарашили само отварям стъклото подавам документите питат нещо за деклариране нямам и гас на буталата.Май май нещо ни имат за пишман гастарбайтери и трафиканти на алкохол и цигари
                    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

                    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
                    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

                    Коментар


                      #40
                      ...

                      Колеги, в събота тръгваме. Маршрута е Сърбия-Хърватска-Словения-Австрия-Германия-Франция(Париж).Ще преспим по пътя вероятно около Загреб. Жената иска да тръгваме още на 2ри(петък), че да спираме и да рзглеждаме по пътя Загреб, Любляна, Залцбург, ама на мен много не ми се иска да се проточва пътя 3 дена. Ще видим де...Ще си взема един стек цигари, пък каквото сабя покаже.Гориво ще заредя в Австрия, после ще се наложи във Франция и отново в Австрия на връщане.Приготвил съм дребни пари в евро за таксите по пътищата.Днес дъщерята ще ходи при ветеринаря да попълни всичко необходимо в паспорта на кучето.Оборудвах се с разни дреболии като разклонител за гнездото на запалката, бързоварче на 12В, инвертор 12В-220В; купих две нови батерии за фотоапарата.Ще се радвам на всякакви последни полезни съвети преди тръгването!
                      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                      Коментар


                        #41
                        Не си забравяйте туристически застаховки за вас и членска карта в СБА с покритие в Европа - ако имате такива.Подбери си така часа на тръгване, за да не ти се налага да чакаш излишно на границата със Сърбия. Смяната на българските митничари май беше от 7-8 часа, а веднага след това започва при сърбите.Пътят от Димитровград до Ниш е в ремонт. Може би ще е по-добре предварително да избереш обходен маршрут или поне да си готов с такъв. Актуална информация - http://www.amss.org.rs/index.php?opt...Itemid=181От Ниш като се включиш на магистралата няма какво да се притесняваш и аз мисля, че е по-добре да се кара през Белград, а не по околовръстното му.
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #42
                          Аз , визирайки строежа на магистралата от българската граница до Ниш , бих избрал маршрутът Плевен - Ботевград - Мездра - Враца - Монтана - Грамада - ГКПП- Връшка Чука - Заечар - Парачин ( както пише Стефанаки ).През декември си приказвах час и половина с едни италианци , чакайки да пуснат движението.Съгласявам се с него и за преминаването през Белград . Там съветвам да се гледат табели с направление ,,Шид’’.
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #43
                            Благодаря за информацията! Ще тръгваме от София, така че ще прегледам пак за евентуален маршрут и влизане в Сърбия. Плановете са да се тръгне около 5.00 сутринта, та се надявам да не хванем смяната.Жена ми днес ще прави застраховките; нямам карта за СБА; имам Каско и застрахователите казаха, че не е необходимо да ми издават нещо друго - само да си нося полицата (дано не се налага да я ползвам, де)...Утре ще ходя да сменя маслото на колата, защото ми свети за смяна след 2100км, но ми предстои да мина към 5000. Купил съм резервни крушки, имам аптечка, триъгълник, жилетка, пожарогасител...
                            Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                            Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                            Коментар


                              #44
                              Според мен е по-добре да се тръгне от София в 04:00. Така най-късно в 05:00 ще си минал границата. До 06:00 ще си преминал и през ремонтирания участък, преди да са започнали някакви дейности и до 07:30 ще си на путарината около Ниш, да си вземаш талончето. Следващите малко над два часа по магистралата са едни от най-скучните и най-ненатоварените по целия път и може тогава да си доспиш, ако някой може да те замести.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                #45
                                ...

                                Отидох, видях, върнах се...сега ще разказвам1-ви ден - 3 май 2014гНашето пътуване започна от София на 03 май (събота) в 4.30 сутринта. По план трябваше да тръгнем в 4.00ч, но с две жени половин час закъснение е нещо напълно нормално. На границата със Сърбия никакви проблеми. Дори не видяха, че имаме куче (то пък едно куче - кило и половина). Един сънен сръбски митничар само ни попита къде отиваме, и като му казахме ,,Франция, Париж
                                Прикачени файлове
                                Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                                Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                                Коментар

                                Working...
                                X