Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване до Париж

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Точно тази карта за музеите съм калкулирал в сметките - 2 бр. за нас дъртите, а дъщерята ще влиза където може без пари, където трябва - ще се доплаща.За магистралните такси е ясно, че ще има някое евро разлика докато тръгнем, но не е фатално.Относно преспиването - първо мислехме да дремем в колата (докато смятахме да сме само двамата с жената), но сега, като ще водим и щерката, започнах да се оглеждам за места за преспиване - някъде в Словения.Един вариант е това: http://www.bit-center.net/Не намерих инфо за мотели край пътя, та ако можете да препоръчате нещо, приемам оферти
    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

    Коментар


      #17
      Евтин вариант - Hostel Mama’s House (Franca Barleta 22, 4207 Cerklje na Gorenjskem). Аз лично не съм преспивал там, но познати са оставали доволни.Аз съм спал в Hotel Marinšek в Naklo и мога да го препоръчам, но е малко скъпичък (добре,че бях в командировка и фирмата плащаше). В района около Naklo има доста възможности за преспиване и е горе-долу по средата м/у Плевен и Париж.
      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

      Коментар


        #18
        Колега слагай цена на гориво 1.65- 1,7 евро за литър, че ако ти се наложи да минеш през италия горивата са скочили много. Внимавай като минаваш границата със Сърбия, защото искат много под масата и се заяждат. Пример: Минавам на границата и на митницата един седи гледа колата гледа и документите и вика, носиш ли кафе, я дай 1 кило тука да не сваля всичко. Аз обаче нямах нищо в колата и казах сваляй всичко не ми пука и така се отказа. Внимавай на границата с цигарите и алкохола, повече от 2 кила ракия не дават и от 2 кутий цигари отворени с взета по една цигара от всяка кутия (но ако ги скриеш на много места по колата хубаво и не разпарчетосват ще минеш, иначе глобите много солени).НЕ СМЕНЯЙ ПАРИ В Хърватска, много лъжат с техните куни, в Сърбия ако решиш търси в някой бензиностанция гише на банка иначе и там много цакат. В хърватска карай при ограничения иначе полицаите правят много гаден номер: Караш 120 км/ч примерно и минава до теб цивилна кола (в случая беше шкода октавия) и ти сочи да даваш газ да се бегате..... тръгваш и те остават на зад и те снимат с камера как караш със примерно 160 и след 5-6 км те изпреварват и от задните седалки изскача една срелка.... следва плащане на ръка от порядъка на 100+ евро. Това мога да кажа аз от мойте преживявания по този участък след 6 пъти прекосяване... като цяло пътят е много хубав и 140 не се усещат въобще като през словения и хърватска е хубаво да се мине вечер (по спокоен трафик). Успех с пътуването
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #19
          Няма да минавам през Италия, а за горивото съм сложил някаква усреднена цена. Най-вероятно ще заредя в Австрия или Словения, после ще се наложи да налея във Франция и на връщане пак в Австрия. Колата ми дава среден разход 4.4 до 4.8л/100км, но го смятам за всеки случай 5л. От България ще си заредя "безплатно" гориво - все пак работя в земеделска фирма и нафта се намира, така че за около 1200км ще спестя от гориво. Благодаря за съветите и за препоръчаните места за нощувка! Ще ги разгледам и ще имам предвид. Говорих с една позната, която работи в туристическа фирма и тя ми каза, че около Загреб има достатъчно места за преспиване на прилични цени и че няма смисъл да резервирам предварително. Относно цигарите и прочее - ще си нося само за себе си максимум един стек. Алкохоли и кафета няма да влача, нито някакви други стоки, които да привлекат вниманието на митничарите. А ако някой иска да прави гонки, ще го пусна да си ги прави сам - не съм по тая част и не се връзвам на такива провокацииА, сетих се за още една подробност - дъщерята ще си влачи с нея и кученцето, едно малко чихуахуа. Има си европейски паспорт, ваксини и прочее. Ще трябва ли още нещо за него. Ще питам и ветеринаря, де, но ако някой има препоръки по този въпрос, приемам гиОт сайта на Министерство на външните работи:"В съответствие с Международна конвенция за митнически облекчения в туризма и сръбските законови норми като личен багаж на територията на Република Сърбия могат да бъдат внесени:Един парфюм, една тоалетна вода, един литър алкохолен концентрат, до 200 цигари или 50 пури или 250 грама тютюн /общо от всички тютюневи изделия до 250 грама/;Лекарства, в количества за лична употреба /за лекарствата, които пътниците имат в себе си не е необходимо да се носи рецепта - това не се отнася до упойващи или лекарства с възможна двойна употреба/."Не ми стана ясно - до 200 цигари на човек или общо 200 цигари?Някой в МВнР хич не е наясно какво пише, защото по-надолу чета:"По-важните промени включват задължително движение на автомобилите с четири зимни гуми, монтирани на задвижващите колела, което се отнася за периода 1 ноември - 1 април. "Добре, че ще пътувам през май, иначе шях да се чудя как да сложа четири зимни гуми на двете си задвижващи колела))
          Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
          Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

          Коментар


            #20
            За кучето искат ЗАДЪЛЖИТЕЛНО документите на кучето всички паспорти който имаш и тн, или поне има едни кайшки за кучета който се закачват на закопчалката за задните колани имай го в навпредвид за да не те цакат с излишни пари. Колега да ти кажа едно, не се поддавай на скапаните митничари ако искат пари и ако питат носиш ли пари, кажи не, плащам с карта че иначе ще си намерят винаги нещо за да глътнат. Това за кучето може и да не го пипе никаде, но ти го казвам от човек който е минавал границата и си плати някаква глоба. Можеш ли колега да ми намериш от Сърбия за България колко цигари могат да се пренесат. че има много спекулаций и ми е малко объркано понеже на мен ми предстои след 2 месеца да се прибирам за България. Мерси
            Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
            Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
            Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

            Коментар


              #21
              ЗдрастиКато тръгнеш от България едва на Хърватско-Словенската граница може да те ровят из багажа...иначе по един стек цигари на човек няма проблем и въобще никои не се заяжда никъде,подаваш личните карти и чао.

              Коментар


                #22
                Пише, че в страни от ЕС могат да се внасят до 800 къса цигари от трети страни или от други страни членки на ЕС.Тук: http://info.mitnica.com/index.php?p=zabrani пък пише друго, но както винаги - няма нито дата, нито позоваване на закон или наредба...Ще потърся по-подробно инфоСъгласно ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДАНЪК ВЪРХУ ДОБАВЕНАТА СТОЙНОСТ4) (Изм. - ДВ, бр. 6 от 2010 г., в сила от 22.01.2010 г.) Количествените прагове за тютюневи изделия по чл. 58, ал. 7 от закона са:1. цигари - 200 броя за въздушните пътници и 40 броя за останалите пътници;2. пури - 50 броя за въздушните пътници и 10 броя за останалите пътници;3. пурети - 100 броя за въздушните пътници и 20 броя за останалите пътници;4. тютюн за пушене - 250 грама за въздушните пътници и 50 грама за останалите пътнициЗначи - при минаване на сухопътна граница - пеш или с кола - 2 кутии; със самолет - 10 кутииВ една статия се казваше, че това ограничение е за внасяне на тютюневи изделия от трети страни извън ЕС, но нито в Закона, нито в Правилника намерих такова разграничение.От друга страна пък ето тук са ограниченията на Европейската комисия: http://ec.europa.eu/taxation_customs...ex_en.htmП.П. В Закона за ДДС чл.58 има следната алинея: (12) (Нова - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.12.2008 г.) Паричните и количествените прагове се прилагат и в случаите, когато пътуването между държави членки включва преминаване транзит през територията на трета страна или започва от трета територия. Прелитане без кацане не се смята за транзит. (13) (Нова - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.12.2008 г.) Алинея 12 не се прилага, когато пътникът може да докаже, че транспортираните в багажа стоки са обложени в държавата членка, където са придобити, и не са обект на възстановяване на данък върху добавената стойност.Демек - ако си купил цигарите в Австрия и имаш документ за това, ограничението е според европейското законодателство...май
                Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                Коментар


                  #23
                  И аз това щях да ти напиша - никакви стекове - максимум до 2 кутии на човек.

                  Коментар


                    #24
                    Значи можем да носим 6 кутии, а още 3-4 ще трябва да скрия някъде
                    Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                    Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                    Коментар


                      #25
                      Аз ще си скрия един или 2 стека някъде по колата, но ме притеснява какви са глобите ако ме "набарат" защото ще пътувам с приятелката и двамата млади и все си мисля, че ще ни тършуват... но от друга стана юли месец в големият трафик ще има много повече народ и може да минем метър.
                      Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                      Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                      Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                      Коментар


                        #26
                        Стига сте плашили колегата с тези цигари !Никой , никъде и никого не проверява.
                        FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                        FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                        Коментар


                          #27
                          h

                          Румен_Хинчев написа:
                          Стига сте плашили колегата с тези цигари !Никой , никъде и никого не проверява.
                          Как така не проверява. , това са глупости.... Ако решат ще го накарат да свалии цялата кола.....
                          Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                          Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                          Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                          Коментар


                            #28
                            Я по-полека с квалификациите .Споделям моят опит .
                            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                            Коментар


                              #29
                              Тарашат и още как! В Унгария ме накараха да извадя всичкия багаж от колата и багажника.

                              Коментар


                                #30
                                .

                                Румен_Хинчев написа:
                                Я по-полека с квалификациите .Споделям моят опит .
                                Колега какви квалификаций, казвам самата истина. Да съм те определил теб на "..." или "...", далеч съм от това да те засягам и тн. просто като каза че не проверяват, незнам може би си минавал повече пъти и от мен, но аз до сега колкото и пъти да съм минавал винаги са оглеждали обстойно колата и 2 пъти дори са сваляли и разглобявали. Все пак ако съм те обидил, не съм го искал ИЗВИНЯВАЙ. Та по върпоса, наскоро нали хванаха един с калашник и тн. та може да са засилили контрола по границата.
                                Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                                Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                                Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                                Коментар

                                Working...
                                X