Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предни чистачки не работят

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предни чистачки не работят

    Фиат Пунто 1.1(55к) - 95г.Днес забелязах, че предните ми чистачки не работят? Не е бушон, защото задната работи. Хвърля течност отпред и отзад. Преди 1 седмица нямах проблеми, хвана студ,лед,сняг и отказаха? Къде да търся проблема? Да не се е откачило нещо...

    #2
    Кое не работи? Пръскалките или чистачките? Бъди по-конкретен колега!
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      Alex_RT написа:
      Кое не работи? Пръскалките или чистачките? Бъди по-конкретен колега!
      Предните чистачки не работят. Както и да ги пусна(бързо,бавно) не помръдват.

      Коментар


        #4
        Провери си всички бушони, не знам как е при пунто, но може да са на различен токов кръг пръскалките и чистачките.Ако не е там проблема,то провери дали достига напрежение до моторчето на самите чистачки. Ако няма напрежение се насочи към реле или към лоста, който ги превключва.Ако има напрежение вероятно е изгоряло моторче на чистачките.Може и просто някъде да имаш хлабав контакт или лоша връзка.
        Play Golf ,but not drive golf!!!
        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

        Коментар


          #5
          А може и четки на моторчето.Я му шибни един чук или юмрук и може да тръгнат.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Сега свалих целия меганизъм, вътре където седи имаше много боклуци.. сякаш моторчето ми мирише на изгоряло....как се замерва? Целия механизъм ли се сменя или само моторя? Иначе издава някакъв звук като цъкане?

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=106394Ето ти инфо, същата работа и при теб. Провери коничната предавка
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Мойте ми направиха същия номер преди 2 месеца както си работеха спряха...... свалих механизма взех моторчето....имаше яко шума и всекви др боклуци.. почистих и слагах ГРЕС ..и те проработиха но започнаха да вият.. после взех моторчето и махнах има ендо лагерче ..купих ново 90стотиники и всичко се оправи.. и сега си бачкат без проблем инече за ремонт ми искаха 80лв....... 50лв за моторче и 30 лв за труд ...дано ги оправиш ... АЗ СЪМ СЪС АБСОЛЮТНО СЪЩОТО ПУНТО

                Коментар


                  #9
                  gari_niko написа:
                  Мойте ми направиха същия номер преди 2 месеца както си работеха спряха...... свалих механизма взех моторчето....имаше яко шума и всекви др боклуци.. почистих и слагах ГРЕС ..и те проработиха но започнаха да вият.. после взех моторчето и махнах има ендо лагерче ..купих ново 90стотиники и всичко се оправи.. и сега си бачкат без проблем инече за ремонт ми искаха 80лв....... 50лв за моторче и 30 лв за труд ...дано ги оправиш ... АЗ СЪМ СЪС АБСОЛЮТНО СЪЩОТО ПУНТО
                  https://www.youtube.com/watch?v=6Cx4dqhf_wMСега отново го пробвах и тръгна, моторчето работи! Много бавно се върти и се вижда на клипчето къде спира и се мъчи... Ще се наложи да го отворя и да го почистя....Вътре на зъбчета ли е,как е? Дано не е заминало зъбче

                  Коментар


                    #10
                    Охооо щом се мъчи така си за лагерче..колега..и слагай яко ГРЕС да смажеш.. става дума в моторчето..не на рамото...Мойта издаваше същия звукк..точно такъв беше моя проблем.. за щастие го опраих с 90 стотинки.. НОВО ЛАГЕРЧЕ

                    Коментар


                      #11
                      Снощи го отворих, цялото беше черно и миришеше на изгоряло, явно му е дошло времето. Днес взех целия механизъм за 15лв и всичко заспа :D

                      Коментар


                        #12
                        civnaov1918 написа:
                        Снощи го отворих, цялото беше черно и миришеше на изгоряло, явно му е дошло времето. Днес взех целия механизъм за 15лв и всичко заспа :D
                        Браво... важното е че проблема е отстранен .. с малко пари

                        Коментар

                        Working...
                        X