Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    CarSpending.com: Сайт за следене на разходите по МПС-то

    Здравейте колеги, искам да ви представя една система, която разработвам от вече година самостоятелно като хоби. Не искам да провокирам модераторите да смятат, че тази тема е спам или реклама (до някъде знам, че така излиза). Както след малко ще разкажа - това е напълно безплатна система, която разработвам в свободното си време, имаща за цел да помага на всички шофьори!Цитат от друг форум (Honda), където съм писал по-подробно за системата:
    Става дума за сайт за следене на разходите по МПС-то, напълно интернационализиран, но и българизиран. С това сайтче можете да записвате какво давате за гориво и поддръжка на автомобила или мотоциклета, като системата изкарва доста статистики за харчовете и разхода на гориво (между пълни зареждания - дори между тях да има частични - пак го смята правилно) според различни условия като гуми, стил на шофиране, градско/извънградско. Целта на системате да позволи на потребителите да правят следното:- Записване на разходи в лесна за използване онлайн сервизна книжка за грижовния собственик- Енциклопедия от статистики за всяка марка/модел МПС + възможност за сравнение на разход и най-чести ремонти между различни модели- Да дава възможност на хората да обменят информация за местата които посещават - купили сте кола от кофти автокъща, заредили сте лошо гориво от някоя бензиностанция, направили сте ремонт, при който са си оставили ръцете или точно обратното - някой си е свършил работата както трябва? Можете да отбележите на карта къде е въпросния обект + да оставите коментар и рейтинг - скоро ще може всеки да намери информация за всички сервизи/бензиностанции/магазини/автокъщи/автомивки/тн, използвани някога от потребителите- Да ви напомня, когато предстои да правите обслужване, да подновявате застраховка и другиПостоянно качвам нови работи и месец след месец става все по-завършено, обширно и тн. За сега всъщност могат да се правят записки за гориво, ремонти, обслужвания, покупки и тн, скоро тези функционалности ще се разширят и ще има още много.И така ако съм грабнал интереса ви, можете да видите профила ми тук:http://www.carspending.com/bg/profiles/CarSpendingТова е профилът на автомобила ми - можете да видите какви записки има, какво може да се прави:http://www.carspending.com/bg/profil...veСамият сайт, разбира се е:http://www.carspending.com/Ако някой от вас ползва SpritMonitor.de, знае за какво става дума - аз бях техен потребител, но имаше прекалено много неща, които не ми харесваха и реших, че мога да направя по-добре (в дългосрочен план). Подчертавам, че системата е напълно безплатна и винаги ще бъде. Целта е да се натрупа систематизирана информация, която да помага на хората. Между другото не след дълго ще направя импортер за spritmonitor, за хората, които го ползват.
    Ако все пак решите да използвате системата и намерите бъг или искате нещо добавено - можете или да използвате оранжевия бутон "FEEDBACK" от ляво на екрана или да ми пишете тук в темата. Ако имате въпроси, ще се радвам да съдействам на всеки. Когато добавя нещо ново, ще пиша в темата, в случай, че на някой не му е безразлично.Благодаря на всички, които са прочели дори част от изписаното и се надявам да не съм подразнил никой

    #2
    Поздрави и успех на сайта. Хвърлих един поглед, харесва ми.

    Коментар


      #3
      и на мен ми хареса, поздрави

      Коментар


        #4
        Аз се регнах дори Дано да се разработи.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Радвам се, че ви харесва. До края на месеца ще има куп нови неща, включително се надявам да пусна няколко подобрения този уиикенд. Ще се разработва толкова, колкото помагат потребителите - не с писане на код, а с участие

          Коментар


            #6
            Докато правя големите неща, качих и някои по-малки подобрения.- В таблицата със зарежданията има иконки, над които като минете с мишката излиза изминатия път градско / извънградско (ако сте попълвали) - може да се наложи да натиснета CTRL+R 1-2 пъти, за да се изчисти кеша на CSS преди да заработи- Можете да триете МПС-тата си вече- Настройките за сигурност на МПС-то са отделени от добавянето/редактирането му.- Оправени са други бъгове и малки неща в темплейтите

            Коментар


              #7
              Добър сайт, харесва ми!!!Поздравления за ентусиазма и добрата идея!

              Коментар


                #8
                И аз съм се регнал там, и ми харесва идеята.Имам само една забележка:Карам на метан. Свършва ми метана и продължавам известни километри на бензин до следващото зареждане на метан. След това като въвеждам зарежданията, няма как да обознача интервала, в който не съм карал на метан и ми обърква сметките за среден разход.Реших проблема за себе си, като спрях да въвеждам километража, а само изминатото разстояние, но помисли как да се оправи този пропуск. Според мен най-лесно ще е като вместо едно показание на километража и изминато разстояние се въвежда начално показание (при зареждане) и крайно показание (при следващо зареждане или при свършване).

                Коментар


                  #9
                  Сметките не се объркват когато караш на метан колега. Просто ти дава средния разход на 100км на метан (той може да ти е типично 7кг/100км, а като караш малко на бензин, малко на метан, да ти става 4кг/100 метан и 3л/100 бензин). Ако зареждаш бензин до горе, ще ти смята отделно и метана и бензина и ще ти изкара среден да кажем 5/100 метан, 2/100 бензин, но тъй като едва ли зареждаш до горе бензин при това положение, просто ще виждаш в системата, че отиват повече пари за 100км пробег. Това, което предлагаш като вариант е много трудно да се направи, защото архитектурата на системата е мислена да поддържа всякакви горива, а и малко хора ще се занимават да отбелязват от колко км до колко км са карали на какво гориво. Да не говорим, че фабричните метанови/газови коли имат голяма бутилка/бутилки за газ и малък 10-15л резервоар бензин и там лесно се правят пълни зареждания.

                  Коментар


                    #10
                    Може ли аз да попитам кога ще е готов импорта на данни от други подобни сайтове?
                    FIAT Marea Weekend HLX 2.0 20V (147 hp)
                    LPG System BRC Just

                    Коментар


                      #11
                      Импорта - до края на годината. По-точен срок не мога да дам, защото не е малко работа, а има и куп други неща, които чакат да бъдат направени.

                      Коментар


                        #12
                        Veseliq написа:
                        Сметките не се объркват когато караш на метан колега. Просто ти дава средния разход на 100км на метан (той може да ти е типично 7кг/100км, а като караш малко на бензин, малко на метан, да ти става 4кг/100 метан и 3л/100 бензин). Ако зареждаш бензин до горе, ще ти смята отделно и метана и бензина и ще ти изкара среден да кажем 5/100 метан, 2/100 бензин, но тъй като едва ли зареждаш до горе бензин при това положение, просто ще виждаш в системата, че отиват повече пари за 100км пробег. Това, което предлагаш като вариант е много трудно да се направи, защото архитектурата на системата е мислена да поддържа всякакви горива, а и малко хора ще се занимават да отбелязват от колко км до колко км са карали на какво гориво. Да не говорим, че фабричните метанови/газови коли имат голяма бутилка/бутилки за газ и малък 10-15л резервоар бензин и там лесно се правят пълни зареждания.
                        Ако помислиш малко, ще видиш, че не си прав. Като зареждам бензин догоре, но не карам на бензин - кво ще ми смята?Аз от както съм купил колата, почти не съм зареждал бензин.Купих я с половин резервоар бензин, и досега съм зареждал 2 пъти по 20 лв, които нито помня кога са били, нито съм ги описал в системата. И не искам да ги вписвам, искам да си ми смята само метана. На бензин не карам, освен в изключителни случаи.Това, което по-горе съм описал, е в резултат на следната реална случка:Пътувам от Враца към Севлиево, като първоначалната идея беше да стигна до там на метан. Да, но поради разни причини си удължихме малко пътя, и метана свърши на 30-40 км преди Севлиево.Стигнах до там на бензин, и после вече сметките се объркаха. Не съм зареждал бензин междувременно, но като вкарам новия километраж на метана, дава грешен разход - слага и тия километри, които съм карал на бензин към метана.Като вкарвам директно изминатото разстояние по дневния километраж (нулирам при всяко зареждане на метан) - ОК, но ако вкарам показанията на общия километраж става грешка в сметките.Ако нямам карано на бензин - няма проблем, но като ми свърши метана предсрочно и се наложи да карам 10-20-30 км на бензин, системата ти се обърква.Не ти го казвам, за да споря с теб, а да направиш подобрения. Ако ли пък нещо не съм разбрал - дай подробни инструкции.А това, което предлагам, изобщо не е трудно да се направи.Като вкарам километража, програмата ти сама смята изминатото разстояние от предишното зареждане.т.е. взима данни от предното зареждане за километража и от току що въведеното и дава разликата.Не виждам никаква трудност, вместо да се обръща към предходното зареждане, да се обръща към нововъведено още едно число и така да си смята разликата.

                        Коментар


                          #13
                          Колега, не се засягай и ти, цялото ми желание е да направя системата удобна за всички, не да се заяждам - за това и детайлно обяснявам. Много съм го мислил с още няколко човека и стигнахме до това заключение, може да не съм прав, но и не бъркам.Ако да кажем ти си искал да изминеш 150км на метан, но си изминал 120км на метан и 30км на бензин и за този път си изгорил 2л бензин и 8кг метан, това би означавало за системата, че разхода ти е 8кг/150км метан и 2л/150км бензин. Само че тъй като не правиш зареждания до горе на бензин, няма да ти сметне разхода на бензин. След като много рядко караш на бензин, статистическото отклонение ще е много малко.В момента можеш да направиш следното, като ти излезе такава ситуация, не въвеждай километража на колата, а само изминатия път с даденото гориво. Тогава разхода ще го сметне правилно по твоите разбирания. Като имам време ще подобря системата, така че да отговаря по-добре на изискванията ти (да вписваш и километража, заедно с изминатия път в такива ситуации).

                          Коментар


                            #14
                            Регистрирах се обаче ... нъцки Вашият подпис не е валиден!Картинката http://images.carspending.com/sigimg/718/user/fiat-bravo-1-6sx_big.png" е прекалено голяма.Размерът и от 63 px височина и 500 широчина, надхвърля позволеният размер от 70 px височина и 468 широчина

                            Коментар


                              #15
                              Явно е, че ограничението на картинки в този форум не позволява по-големи. Но скоро ще има по-малки картинки, а именно 300x50 и 125x25

                              Коментар

                              Working...
                              X