Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Труден старт на Фиат браво 2, дизел 1.9 150 к.с.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Труден старт на Фиат браво 2, дизел 1.9 150 к.с.

    Труден старт,като това е само при първо стартиране на двигателя.Следващите стартирания в момента който завърта двигателя и пали.Колата е Фиат браво 2, дизел 1.9 150 к.с.Ще ходя до Енчо но не ми остава време,чухме се,има някакви предложения но колата трябва да е студена,а това е време.Та питането ми е просто за насока,а някой може и да познае.Благодаря на всички, които пишат.
    Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
    Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

    #2
    На първо време може да дърпа от някъде въздух.Провери си маркучетата за обратната нафта.Провери си също двата куплунга за вход,изход гориво към горивния филтър защото има едни о-пръстени и може и от тан да дърпа въздух.И най вече трябваше да започна с диагностика но това са само ориентировъчни насоки за проверка за които не се изисква Харвард.Успех
    198mjet Bravo

    Коментар


      #3
      И моето Браво е в същото положение,тъкмо да запали и все едно се дави
      Понякога се налага да въртя по четири пет пъти и в момента като запали става страшен облак зад колата,Става въпрос за Браво 1.9 120коня

      Коментар


        #4
        Генко,има много голямо значение какъв цвят(черен,сив,бял) е облака.Най добре е като начало една диагностика от разбиращ специалист.Там си показва в 90/100 от случаите какво я мъчи колата.Ако и това не помогне се търсят мнения на изпатили колеги или добър дизелджия.Ако не е затапен егра можеш да му сложиш една пластина и да видиш дали ще има ефект.Чисто профилактично, ще ти запише грешка но не е болка за умиране.Ти си в София,потърси помощ на сбирките на форума
        198mjet Bravo

        Коментар


          #5
          И при мен става облак бЯл на цвят,чак ме хваща срам.След това вече няма ядове.Другата седмица ще я закарам до Енчо,но ще отида по рано,за да може да е студена,като дойде.
          Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
          Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

          Коментар


            #6
            Здравеи колега,има ли някакво развитие при теб с трудното палене

            Коментар


              #7
              Дай на контакт 2-3 пъти за по 4-5 секунди. Ако след това запали лесно... системата смуче въздух от някъде. Най-често около нафтовия филтър или обратната нафта.

              Коментар


                #8
                1) Проверка на налягането в рейла преди първоначално палене и по време на първоначално паляне.
                2) Проверка на дюзи

                Налягането в рейла трябва да се задържа поне около 200-300 bar. при престой. Някоя от дюзите е възможно да не затваря добре и да изпуска налягането докато колата е в покой. Съответно при студен старт трябва да въртиш повече докато ГНП набере достатъчно налягане. По спомени е около 400bar. Добре познат проблем при CR моторите - последно борихме същия проблем с Avensis D4-D на мой колега. След рециклиране на дюзи и ревизия на ГНП колата заспа.

                Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                Коментар


                  #9
                  Сега ще обясня по подробно точно как се държи колата и какво съм правил по нея
                  Ставам сутрин отивам пали от раз, минавам десет километра гася и след пет минути паля я с зор,започва да върти много мудно все едно акумулатора умира после се съвзема и завърта както трябва но тъкмо да запали и все едно нещо я дави и пак продължаваме а въртенето на стартер докато запаля и от ауспуха става димна черна завеса,на следващия ден още с първото палене се получава тоя проблем,а в някои от случаите докато въртя на стартер стрелката на температурата отведнъж отива в червено и после си се връща в нормални граници
                  Проверил съм дюзите,гнп отремонтирано защото един клапан пускаше нафта когато иска и гаснеше колата в движение, свещите са ок,обслужвам си я наи редовно и не мисля горивния филтър да е запушен защото и със старите беше по същия начин паленето
                  Наи добре ще е да учеля момента и да и направя клипче за да видите точно за какво говоря,а само да добавя че така си я купих с надеждата че като сменя свещите ще се оправи

                  Коментар


                    #10
                    genko1982 написа: Преглед на мнението
                    Сега ще обясня по подробно точно как се държи колата и какво съм правил по нея
                    Ставам сутрин отивам пали от раз, минавам десет километра гася и след пет минути паля я с зор,започва да върти много мудно все едно акумулатора умира после се съвзема и завърта както трябва но тъкмо да запали и все едно нещо я дави и пак продължаваме а въртенето на стартер докато запаля и от ауспуха става димна черна завеса,на следващия ден още с първото палене се получава тоя проблем,а в някои от случаите докато въртя на стартер стрелката на температурата отведнъж отива в червено и после си се връща в нормални граници
                    Проверил съм дюзите,гнп отремонтирано защото един клапан пускаше нафта когато иска и гаснеше колата в движение, свещите са ок,обслужвам си я наи редовно и не мисля горивния филтър да е запушен защото и със старите беше по същия начин паленето
                    Наи добре ще е да учеля момента и да и направя клипче за да видите точно за какво говоря,а само да добавя че така си я купих с надеждата че като сменя свещите ще се оправи
                    Само предположение, но да не се окаже датчика за температура на водата? Пробвал ли си да запалиш без него?

                    Коментар


                      #11
                      Не,така не съм опитвал,става въпрос за датчика на термостата или има друг,направих клип сутринта но нещо не мога да го кача

                      Коментар


                        #12
                        genko1982 написа: Преглед на мнението
                        Не,така не съм опитвал,става въпрос за датчика на термостата или има друг,направих клип сутринта но нещо не мога да го кача

                        Качи го в Youtube и пусни линка тук.
                        Иначе, не съм на 100% сигурен, но би трябвало да е този на термостата, да.

                        Коментар


                          #13
                          https://www.google.com/url?sa=t&sour...TgsjXuvmr2uIou
                          Ето клипче,сега даде грешка и на свещите но като се замерят всички работят
                          Пробвах с откачен датчик на температурата и нямаше промяна
                          Последна редакция от genko1982; 12.09.2019, 16:38.

                          Коментар


                            #14
                            genko1982 написа: Преглед на мнението
                            https://www.google.com/url?sa=t&sour...TgsjXuvmr2uIou
                            Ето клипче,сега даде грешка и на свещите но като се замерят всички работят
                            Пробвах с откачен датчик на температурата и нямаше промяна
                            Забелязах, че ти свети лампата на мотора, закачал ли си я на диагностика за да провериш каква е грешката?

                            Коментар


                              #15
                              Грешката е от преди време когато имах проблеми и с помпата
                              Ниско наляагане на горивото

                              Коментар

                              Working...
                              X