Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се регулират фаровете на Крома1,9 multijet?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се регулират фаровете на Крома1,9 multijet?

    Здравейте колеги,
    Как се регулират фаровете на Крома1,9 multijet?
    Пробвам с копчето в ляво под таблото,но нищо не се случва.Дали има някаква повреда или аз не правя нещо както трябва?
    Ланча Капа 2,0 VIS
    Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

    #2
    Да с бутона в ляво на таблото се регулира! Три позиции са, "нулата"- най-далечно осветява, а другите са за по-близо! Ако не работи моторчето на фаровете, тогава имаш проблем. Някой да застане отпред и да гледа дали се движат! Успех!
    link

    Коментар


      #3
      Работят.Просто реагират по-бавно.Трябва да се задържи бутона малко повече и се движат.
      Ланча Капа 2,0 VIS
      Фиат Крома 1,9 multijet 185 к.с. ремап

      Коментар


        #4
        Ако не ти осветява добре на позиция нула, то значи фаровете са се разместили/увиснали ,а това може да окаже влияние.
        link

        Коментар


          #5
          Фаровете НЕ СЕ регулират от копчето в купето!!!

          Фаровете се регулират на стенд (или на стена, за който знае какво прави), от врътките на самите фарове. Положението на копчето вътре в купето трябва да е на НУЛА.

          От това копче се "регулират" фаровете единствено когато колата се натовари повече от нормално (седнат 2-3 човека отзад или напълниш багажника с нещо тежко).
          Тогава колата "кляка" и предницата се вдига, заедно с фаровете, и започваш да заслепяваш насрещните. Тогава врътваш от нула на 1, 2 или 3, колкото да свалиш фаровете надолу. След отстраняване на товара / пътниците, врътката се връща на 0.

          Коментар


            #6
            Ето ти едно видео :
            По този начин се получава доста добре. Иначе ако имаш път към сервиз, за 5мин ще ти ги регулират на стенд
            Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
            https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

            Коментар


              #7
              А някой да е регулирал фаровете за мъгла на кромата>>?>
              Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
              https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

              Коментар


                #8
                Преди няколко седмици си регулирах фаровете.Ето ги късите.
                Click image for larger version

Name:	DSC00093.jpg
Views:	1
Size:	158,0 KB
ID:	2097980
                На предишните ми коли, като регулирам късите се регулират и дългите. Знам обаче, че има автомобили при които късите и дългите се регулират отделно. Реших да ползвам темата на колегата и да питам дали при Кромата дългите се регулират отделно, понеже....вижте как са ми дългите, след като настроих късите.

                Това е само левият:
                Click image for larger version

Name:	DSC00099.jpg
Views:	1
Size:	131,4 KB
ID:	2097982

                А това десният:
                Click image for larger version

Name:	DSC00097.jpg
Views:	1
Size:	133,3 KB
ID:	2097983

                Тук са заедно:
                Click image for larger version

Name:	DSC00095.jpg
Views:	1
Size:	157,3 KB
ID:	2097981

                Има ли от къде да се регулират само дългите или нещо е збъркано с фаровете ми?

                ПП: Другото което ме интерисува е какво означава този натпис, който е отгоре на фара? (Мисля, че е свързано с настройките)
                Click image for larger version

Name:	IMG_20181003_205137.jpg
Views:	1
Size:	373,4 KB
ID:	2097986
                Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                Коментар


                  #9
                  Здравей, 1% това е стойността на наклона на късите светлини, т.е. ако ги регулираш на 10 метра разликата от хоризонталата трябва е 10см надолу. На всеки метър по 1 см.
                  Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                  Коментар


                    #10
                    Да, има нещо сбъркано. Погледни дали двата фара са еднакви и оригинални като марка. Погледни дали лампите са легнали правилно. Според снимките, ако приемем, че левият дълъг е правилен, то десният е твърде високо. Погледни дали лампата не е наклонена надолу. Ако обаче десният дълъг е правилен, то погледни дали лявата лампа не е наклонена нагоре.

                    Доколкото мога да преценя от снимките, понеже няма никакъв ориентир за размери и разстояния, освен нивото на късите и разчертаните места за паркинг, струва ми се, че проблемът е в левия фар, свети прекалено ниско, дори по-ниско от късите.

                    Ако направиш снимки на фаровете отблизо, така че да се виждат лампите и да са под еднакъв ъгъл снимките, за да се сравни - ще е добре.

                    Коментар


                      #11
                      Имам и аз сходен проблем,късите ако се регулират правилно дългите на единия фар са разместени.Крушките лягат добре,вероятно самия фар има недостатък.
                      Fiat Croma 1.9 JTD 16V auto

                      Коментар


                        #12
                        Много са збъркани.
                        Оги, разтоянието е 7.5м от стената, а марките съм ги сложил 7см надолу от фаровете(почти съм оцелил единият процент). Това е левия с марката за късите + фара
                        Click image for larger version

Name:	DSC00099 - Copy.JPG
Views:	1
Size:	279,1 KB
ID:	2098001 Click image for larger version

Name:	IMG_20181029_193410.jpg
Views:	1
Size:	73,5 KB
ID:	2098002
                        Беше прав, че е по-надолу от късата светлина. Във фара ми се вижда, че рефлектора на дългата с-на е целият надолу.
                        Ето и десния. Нямаше как да снимам фара по идентичен начин, просто не се получи.
                        Click image for larger version

Name:	DSC00097 - Copy.JPG
Views:	1
Size:	277,4 KB
ID:	2098003 Click image for larger version

Name:	IMG_20181029_193634.jpg
Views:	1
Size:	75,4 KB
ID:	2098004
                        Тук по мое мнение светлината е една идея нагоре и доста към средата. Във фара виждам, че рефлектора тук е изместен леко в диагонал нагоре и наляво. Дори габарита почти не се вижда.
                        В предишният ми коментар има снимка отгоре на фара какво пише
                        Click image for larger version

Name:	IMG_20181003_205137 - Copy.jpg
Views:	1
Size:	190,9 KB
ID:	2098005
                        Made by AL - Не знам дали са оригинални, но и двата са такива. Нека другите с кроми да споделят какви са техните.
                        Сагата ще продължи със сваляне на фаровете. Отваряни и наместване чашката(така ми дойде да го нарека) на дългите с-ни. За първи път ще го правя. Така, че ако някой може да даде насоки, ще съм му благодарен. Върти ми се нещо в главата, че се пекат във фурната, но не съм сигурен. Май така се отделяше стъклото или рефлектора. Може и да греша. Моля за съвети.

                        to be continued...
                        Последна редакция от George1984; 29.10.2018, 22:20. Причина: Добавка
                        Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                        https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                        Коментар


                          #13
                          Гледам в и-бея се продават следните работи:
                          https://www.ebay.co.uk/itm/FIAT-CROM...7yaP:rk:6:pf:0
                          Явно се чупят държачите на рефлекторите и те почват да светят на където си искат. Някой раглобявал и е фар да сподели дали ги има тези захвати?
                          Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                          Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                          Коментар


                            #14
                            Това което си показал в ebay са държачите на фара, а не на рефлектора. Все още не съм разглобил фара, но го имам в списъка със задачи..."Сваляне, отваряне на фара, отремонтиране на дългите и полиране". Ще кача снимки като съм готов, но не знам кога ще е.
                            Ако може някой с крома да снима фаровете си от горе и да качи снимката, за да разбера дали моите са оригинални или афтърмаркет.
                            ПП: Преработвам се напоследък. По служебни и по лични проекти. През седмицата спя по 4-5 часа и в неделя, когато целият ми ден е за лични цели спя 12ч. и нищо не свършвам.
                            Fiat Croma 1.9 JTD 110kw 2006
                            https://www.carspending.com/bg/profile/1503822642963639

                            Коментар


                              #15
                              Ето това са мойте фарове, макар че и аз трябва да ги свалям понеже светят кой накъде си иска.
                              Сменях крушките с LED обаче се оказа много трудно, пробвах се да ги сваля, обаче се оказа че трябва да сваля бронята и чакам да събера смелост.
                              Click image for larger version

Name:	IMG_20181111_080906.jpg
Views:	1
Size:	233,3 KB
ID:	2098031 Click image for larger version

Name:	IMG_20181111_080912.jpg
Views:	1
Size:	343,0 KB
ID:	2098032 Click image for larger version

Name:	IMG_20181111_080925.jpg
Views:	1
Size:	162,3 KB
ID:	2098033 Click image for larger version

Name:	IMG_20181111_080930.jpg
Views:	1
Size:	155,9 KB
ID:	2098034
                              Fiat Croma 1.9 Multijet 150 Hp Automatic - 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X