Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С нов автомобил - а сега на къде

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С нов автомобил - а сега на къде

    Здравейте колеги,

    На скоро се сдобих с нов автомобил - голямо семейно комби на една германска марка и сега се чудя какво да правя с купето. Купих си го на времето с много любов и доста забележки по ходова част, и двигател, но пък в перфектен външен вид. 7-8 години (и 22 000км) по-късно колата е с отстранени почти всички недостатъци, но пък не толкова добър външен вид.

    Сега ме мъчи мисълта какво да го правя.

    Единия вариант е да го затворя в някой гараж но продължават да ми текат гражданска, данъци, прегледи и т.н., като се качвам от време на време да го покарам, колкото да си начеша крастата и да си спомня какво е да го карам. Да ми остане хоби колата. Хоби, което ще ми излиза по 400лв на година без да го карам.

    Другия вариант е да го продам, но пък виждам, че не е кой знае колко скъпа кола, няма търговски вид и въпреки обслужването на мотор, окачване, съединител и прочие едва ли ще му взема някакви пари, които да си заслужават. А и ако някой го купи за части, а не да го кара след всички усилия вложени от мен ще ми е зле направо.

    Ще се радвам да споделите мнения ако някой от вас е бил в подобна ситуация какво е направил.

    Поздрави,
    Христо
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    #2
    Продавай го за някакви пари и си купи нещо потребно. Дори и да го затвориш, не вярвам стойността му да се увеличи драстично с времето.
    Отделно спреш ли да го караш, после трябва да точиш течности да правиш промивки и куп глупости и разходи.
    Продължавай напред, да е човек да го оплакваш, пък то кола
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Не е така.
      Купето не е обикновена кола и цената му ще започне да се вдига.
      Преди време например можеше да се намери Ланча Капа Купе за около 4-5 хил.лв, сега се продават по 8-10, 15 хил.
      Не е задължително да плащаш застраховка и преглед. Спри ѝ регистрацията, ще плащаш само данък.

      Коментар


        #4
        Ако имам къде да я държа, аз бих я държал (не пред блока естествено).
        Иначе ако не мислиш да я караш, само данъка, ако ти се и кара от време на време... еми кеф цена няма.

        Разсрочваш гражданската и я плащаш само летните месеци, така хем караш от време на време, хем не е чак толкова пари.

        Коментар


          #5
          todorakiggg написа: Преглед на мнението
          Ако имам къде да я държа, аз бих я държал (не пред блока естествено).
          Иначе ако не мислиш да я караш, само данъка, ако ти се и кара от време на време... еми кеф цена няма.

          Разсрочваш гражданската и я плащаш само летните месеци, така хем караш от време на време, хем не е чак толкова пари.
          Би ли ми казал това с гражданската как става ? Ако не я платя нали служебно сваляха регистрацията на колата ?
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            #6
            Мотора е 1.8, има забележки по външния вид. Цените на такива купета са около 2000 лв. Мисля, че дори и след 10 години трудно ще се продаде за повече от 4К, като през това време данъците и ръждата хептен ще му изядат печалбата.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Христо, ще те боли, но единственото правилто решение е да го продадеш на някою който ще му ке радва или да го продадеш на части.
              Още ме е яд за бравото, но знам че постъпих правилно.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #8
                Предвид нивото и качеството на технологиите, вложени в Купето, силно ме съмнява цената му да се вдигне толкова скоро и с толкова много, че да оправдае съхраняването му в добро състояние още 5 или 6 години. Белия Мерцедес, дето преследваше Нелина едно време, сега струва 1000 лева с газова.

                Коментар


                  #9
                  Има разлика от автомобил до автомобил.

                  Този модел (купето) е на границата. Хем не е колекционерски, хем не е и съвсем масов. Трудно решение...
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #10
                    Ако се спазарим за цената, аз ще го гледам като писано яйце, пък и ще си го виждаш от време на време.
                    Преди 8 години имах Fiat Coupe и го продадох защото имах служебна кола и не го карах 1 година.
                    Както можеш да се досетиш за тази година пред блока, блокираха спирачки, скъса се жило на ръчната и т.н.
                    -
                    Продай го на някой съфорумец, който е мераклия, за да си сигурен, че е в добри ръце.
                    Както писах по-горе, аз съм кандидат купувач.
                    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                    Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                    Коментар


                      #11
                      Ако се спазарим за цената, аз ще го гледам като писано яйце, пък и ще си го виждаш от време на време.
                      Преди 8 години имах Fiat Coupe и го продадох защото имах служебна кола и не го карах 1 година.
                      Както можеш да се досетиш за тази година пред блока, блокираха спирачки, скъса се жило на ръчната и т.н.
                      -
                      Продай го на някой съфорумец, който е мераклия, за да си сигурен, че е в добри ръце.
                      Както писах по-горе, аз съм кандидат купувач.

                      Ще помисля над предложението ти
                      Ако не го разпродадеш на части и ми го даваш някой път в твое присъствие да си го покарам (естествено ще си сипя и гориво) бих ти го продал .... това второто условие с карането е къде на майтап, къде на истина.
                      Даже мога да съдействам при един познат в Костинброд да го боядисат цялото на символична цена, както и смятах да направя преди да си купя новия дзвер.
                      Fiat Coupe 1.8

                      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                      Коментар


                        #12
                        Колеги,

                        В крайна сметка трезвата преценка е, че ако искам тази кола да се запази в движение ще трябва да я продам на някой който би и се радвал.
                        Тези дни ще пусна обява в раздел продава. Тъй като Коста прояви вече интерес ще се радвам да се видим с него и да си прецени дали е за него.

                        Поздрави и успешен ден!
                        Fiat Coupe 1.8

                        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                        Коментар


                          #13
                          Все още имам интерес, писах ти ЛС.
                          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                          Коментар


                            #14
                            Immortal написа: Преглед на мнението
                            Спри ѝ регистрацията, ще плащаш само данък.
                            При спиране на регистрацията, от КАТ автоматично се подава информация в общината и данъци не се начисляват и дължат, от тази година е така...
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              При спиране на регистрацията, от КАТ автоматично се подава информация в общината и данъци не се начисляват и дължат, от тази година е така...
                              Явно, че ако Коста не се спре на моята кола ще чета темите за консервиране на автомобил
                              Fiat Coupe 1.8

                              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                              Коментар

                              Working...
                              X