Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зидане балкон?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зидане балкон?

    Здравейте колеги,

    Предстои ми затварянето на около 6 м2 тераса, имам няколко колебания и искам да се допитам до вас.

    Въпросите ми са, с какво е по добре да се иззида във Ytong или с нормални тухли?
    Кое е по здраво на бутане и на кое могат да се закачат висящи шкафове?
    ако е с нормални тухли, дори и с YTong, трябва ли да се сложи арматура и до колко трявба да се напълнят обикновените тухли за здравина?
    Задължително ли трябва да се направи външна замазка?
    Задължително ли трябва да се сложи изолация?

    п. п. Ако някой може да ми препоръча и някой, който може да го направи горе долу качествено и на добра цена ще съм благодарен.

    Поздрави

    --------------------

    #2
    Повечето тераси, които се затвярат, се зидат с итонг. Не знам защо е така, но поне това виждам около мен. Желателно е да направиш външна замазка, защото в противен случай итонгът започва да се рони.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Повечето тераси, които се затвярат, се зидат с итонг. Не знам защо е така, но поне това виждам около мен. Желателно е да направиш външна замазка, защото в противен случай итонгът започва да се рони.
      Да, според мен го правят с Ytong, затото е по - лесно и чета че ако не е направен и замазан като хората много пропива водата в него и стои мокър по няколко дни след като спре да вали и влага и мухъл и е много зле, затова се допитвам според вас кое е по добре

      --------------------

      Коментар


        #4
        Терасата на кухнята в стария ми апартамент съм я зидал с итонг преди повече от 20 години. В ъглите на терасата пуснах вертикално винкел 80х80, рамката на прозореца - 60х60. На всеки ред тухли сложих арматура 6 мм, заварена във винкелите. Отвън намазах тухлите с разтвор Ц200 и цимент 1:1, вътре сложих изолация стиропор. До миналата година бе така, докато синът направи външна изолация.
        Влага никога не съм имал.
        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

        Коментар


          #5
          Добро решение. Само слагането на ф6, нз защо си го правил. Ако идеята е била усилване на зида, това не помага особено.
          ФИАТ- Пътят е само формалност
          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
          -----------------------------------------------------
          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

          Коментар


            #6
            Може и с ютунг но където ще слагаш шкафове е хубаво да е по здраво .
            Може и някакви винкели поне в краищата
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар

            Working...
            X