Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило 1.4 - Скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило 1.4 - Скоростна кутия

    Здравейте колеги,

    Този двигател е доста рядък и ме интересува има ли друг модел на Фиат да ползва същата скоростна кутия. Ниското е сменено и е сложена добавка, но шумът не намаля. Когато е в принудителен празен ход е най-хубав, при леко подаване на газ шумът изчезва. Също като е в принудителен празен ход и натиснеш съединителя шумът изчезва. Искам да попитам има ли проблем с тази кутия ( както с М32 ) или просто и е дошло времето за ремонт. Колата по километраж е на 180 000 км. Искам и се ако мога да купя друга кутия и да я отремонтиран и да ги разменя, за са не седи дълго колата в ремонт, ползва се всеки ден. В крайна сметка има ли друг модел, който да ползва тази кутия?
    Поздрави.
    Fiat Croma 1.9mJet 2006 автомат
    Fiat Stilo 1.4 2003 ръчка
    ex. Lancia Kappa 2.0 1995 винаги ще ми липсва

    #2
    Кутията си е фиатска и се слага и на 1.2 модела същата. Слагат я и на Гранде Пунто 1.4 6 скорости, Фиат Идеа и още някои модели, дори на новото Браво се слага, но не на всички бройки. На М32, лагера на 6-та се намира много на високо, понеже кутията така е конструирана да е по-компактна и лека и затова лагера не се смазва много добре и почва да вие. Отделно, че М32 е направена малко фино и синхронизаторите се износват много бързо и почва да не иска да включва и т.н. Фиатските кутии не страдат от този проблем, но често се случва да текат през семерингите и остават без масло, а собствениците са безхаберници или неразбиращи и не проверяват и оттам вече като усетят проблем, е вече късно. Иначе като цяло 6-степенните кутии на Фиат не са от най-здравите и с времето лагерите почват да шумят и синхронизаторите се износват и включването става с повече усилия. При теб проблем има в лагерите и по-добре да се отвори и да се сменят отколкото да купуваш друга в предполагаемо подобно или малко по-леко състояние. Самите лагери не са скъпи, скъп е труда. Ако имаш желание да я караш още дълго, по-добре и синхронизаторите да се сменят и след това ще включва като масло. Също така да знаеш, че румоленето не пречи по никакъв начин на колата да се движи, може да изкара и още 20к+ с такъв шум, друг е въпросът, че дразни. Аз така бях купил 1 Пунто и го карах около 25к, румоленето не се промени за тея километри, а нямах желание да правя кола, която беше така и така гробница и така го и бракувах.
    Последна редакция от mell0; 02.11.2018, 14:02.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар

    Working...
    X