Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ФИАТ ТИПО356 1.4 бензин 9 - смяна на маслото в скоростната кутия?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ФИАТ ТИПО356 1.4 бензин 9 - смяна на маслото в скоростната кутия?

    Някой знае ли маслото на скоростната кутия 6ст ръчна на Фиат Типо356 1.4 бенз 2018г дали се сменя и ако Да на колко хиляди В ръководството на колата е отбелязано марката но не и интервал за смяна

    #2
    Скоро търсих информация за прословутите скоростни кутии М32 (и по-малкия клонинг М20). Та покрай всичко прочетено по англоезичните форуми, където има много полезна информация, включително от самите производители, сервизни центрове и прочие, запомних една препоръка-маслото на скоростната кутия се сменя на 30000км. Оказва се, това масло загрява до по-висока температура от двигателното. Според една от информациите, при продължителна работа, маслото в кутията достига стабилни 125 градуса по Целзий. Ето защо е подложено на активно окисление и след 30000км вече е загубило значителна част от свойствата си. Аз съм склонен да вярвам, тъй като скоро сменях масло на кутията на пробег 20000км и излезе черно като отработено от дизелов мотор. Така че си направих график-на всяка трета смяна на двигателно масло, сменям и маслото на кутията.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #3
      Тая тема с интервала на смяна сме я дъвкали и преди и който каквото и да казва наистина 30к са идеалният интервал което не променя факта че на 20к е още по-добре но все пак си е разход и всеки сам си преценява...
      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

      Коментар


        #4
        Въпросът не се отнася към М32 по никакъв начин.
        На тази кутия когато смениш маслото, тогава. Пак ще е доволна и ако един път ѝ го смениш през живота ѝ.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Написаното от мен не се отнася само за М32. Кутията в моята кола също не е М32. Въпросната кутия беше само повод, за да намеря цитираната информация. Мнението ми касае скоростните кутии изобщо. Мен ме интересува инженерния аспект на въпроса. А кой, кога и дали щял да сменя масло, си е негова лична работа.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #6
            На колата от подписа ти съм 99.9999% убеден, че след 20к, маслото в кутията почти няма да го различиш от чисто ново. Чак пък да е черно като отработено, хайде няма нужда.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Ако някой ми беше казал такова нещо на мен, сигурно и аз нямаше да повярвам. Ама след като с очите си видях какво изтича от пробката... Пък и не мога да се закълна в оригиналността на маслото, тъй като ми го сипаха от сервиза като сменяха съединител. Откъде е взето, колко е оргиналдъ-Божа работа. Факт е, че с това масло имах големи проблеми със скоростите, най-вече като загрееше кутията. Сега с AMSOIL нямам никакви грижи.
              Последна редакция от DJPOPA; 08.10.2019, 22:13.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #8
                Точил съм лично масло на 20 000км на М32 кутия и беше почти като ново от магазина.
                Иначе съм съгласен да се сменя на 25-35 000км и да се налива 300-400мл повече от зададеното.
                1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                Коментар

                Working...
                X