Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Покупка на Ланчия Зета или Фиат Улисе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Покупка на Ланчия Зета или Фиат Улисе

    Колеги някой има ли зета от около 97 8 да каже как е като подръжка като возия иначе на вид са е докарали Колебая се между нея и фиат Улисе същата година мотор бензинов мисла че беше около 150 коня а моторите са 1.8 и 2.0
    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

    #2
    Ланчия зета е с най-много екстри и е за предпочитане. Като "железа" части всичко е еднакво. Имам впечатления от 2,1ТД. Много добре си тегли. Ходихме до Италия с Ланчия зета - на зет ми и вози страхотно. Този турбинирания мотор който те блазни е доста лаком от към гориво, обаче ако не те бърка няма проблеми. Турбината е скъп консуматив на точно този мотор 2,0ТурбоСТ. Не че се чупи често, но роди ли, ще има сълзи. Но е много приятен автомобил за каране. Съвсем различно е от леката кола. Като ходова част са здрави, стига да не го купиш и всичко да е за смяна. Специално 2,1ТД извън града с кротко каране можеш да го смъкнеш и до 5 на сто. Но отидеш ли на 130-140-150 си качва над 6. Дано намериш читав екземпляр!
    Ситроен Ксантия HDI-110 +++
    Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
    Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

    Коментар


      #3
      Аз съм лакомията на Зета 147 конски сили с газов инжекцион бигаз.Доста си лапа ламята ама и си ходи по пътя както трябва.Не се чуди да набира или да киха камо ли да бие хълбоци като атмосферен астматик.Возията е много приятна и пространство за всички има достатъчно.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Аз тръгнах за Ланчия Зета и се върнах с Еспейс 3!
        uno turbo 1.3 i.e' 86
        renault 19 1.8 16v
        uaz 469 4.0 turbo
        renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
        trabant 601 69'

        Коментар


          #5
          bebito^^^ написа:
          Аз тръгнах за Ланчия Зета и се върнах с Еспейс 3!
          Колега, чете ли достатъчно отзиви за еспейса преди да го купиш?
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар


            #6
            Четах колега даже повечето съм ги писал и аз за поддръжка на 2.2 дт написах на един лист всички ванове в тази година!Пежо -806Сеат -МарбелаФиат -Улисе Ланчиа -Зета Фолцваген -Шаран Форд -ГалаксиРено -ЕспейсЗапочнах да ги обикалям всичките защото бях решил да вземам ван сериозно. Ван който целия му под да е равен,седалките да се махат много лесно с натискането на един бутон!Разтоянието между 1-2-3 ред седалки е най голямо! от всички ванове,вграден багажник на тавана който се прибира от зад като Тоарег.Хладилна джабка с размерите на хладилник!Побира храна и вода за 7 човека! От горе джабка друга 8 степенен вентилатор с две турбини за затопленя на голямото купе двузунален климатик,цялостна система за озвучаване пайнер с ченджър дистанционно и 3 реда тонколони! единствения ван който събира 7 души с багаж! Това сериозно! другите или са 5 души и багаш или 7 души без багаж!Много дълго гледах Зета и също исках такава и то 2.0 турбо. Но предимствата бяха повече в полза на Реното.Много е важно ако вземаш таквова рено да е след 140 хил км!Ако искаш да знаеш защо пиши на лично ще дам линк към темата за реното!Дано да съм помогнал! За мен беше важно като търсих защото много често пътувам зад граница къде с багаж къде само с хора.
            uno turbo 1.3 i.e' 86
            renault 19 1.8 16v
            uaz 469 4.0 turbo
            renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
            trabant 601 69'

            Коментар


              #7
              bebito^^^ написа:
              ...За мен беше важно като търсих защото много често пътувам зад граница къде с багаж къде само с хора.
              При тройката има ли тая възможност да ти изгаснат фаровете в тъмното като при двойката? Само това си провери и ако трябва, направи, другото може да го има при всички марки.
              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

              Коментар


                #8
                Как да ми изгаснат фаровете,светят когато ги включа и не светят когато са изключени това мога да кажа.Избора си го направих преди 2 год до момента имам 60 хил км
                uno turbo 1.3 i.e' 86
                renault 19 1.8 16v
                uaz 469 4.0 turbo
                renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                trabant 601 69'

                Коментар

                Working...
                X