Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Много добър руски тест на масла

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Много добър руски тест на масла

    За всички разбиращи руски език, давам линк към изключително сериозен тест на синтетични масла:http://www.zr.ru/content/articles/49...em_maslo_5w40/Забележете в дъното на статията кои са трите масла, осигуряващи най-голяма защита от износване - Castrol Magnatec, Shell Helix и корейското ZIC, което е и тотален шампион в теста. Жалко, че не се намира в България, руснаците пишат, че не е скъпо.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    #2
    Re: Много добър руски тест на масла

    DJPOPA написа:
    корейското ZIC, което е и тотален шампион в теста. Жалко, че не се намира в България, руснаците пишат, че не е скъпо.
    Ко речи - http://www.zic-bg.eu/index.php/bg/co...ews.php?news=5
    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #3
      "Високият им вискозитет позволява да се запази течливоста при ниски температури..."Това е цитат от втория линк :D . Освен, че е неграмотно написано, е и точно обратното. Което ме кара да съм много съмнейшън относно този "вносител". Ако "вискозитет" се замени с "вискозитетен индекс" и сложат още едно "т" на "течливосТа", вече ще съм съгласен.
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        #4
        DJPOPA написа:
        "Високият им вискозитет позволява да се запази течливоста при ниски температури..."Това е цитат от втория линк :D . Освен, че е неграмотно написано, е и точно обратното. Което ме кара да съм много съмнейшън относно този "вносител". Ако "вискозитет" се замени с "вискозитетен индекс" и сложат още едно "т" на "течливосТа", вече ще съм съгласен.
        Като не ти харесва втория линк, ползвай първия:ЕВРОТРАФИК 10 ООДгр.Софиякв.Орландовцибул.Първа Българска армия №60Телефон: +359 2 845 99 69 илиАВТОГАРАНТгр. София. ул. "Г. С. Раковски" № 10. тел.: 02/ 931 2206Звъниш, питаш и ако искаш поръчваш.
        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

        Коментар


          #5
          Този тест на масла е доста стар и вече не е актуален. Маслата ЗИК се произвеждат от една от най-големите компании за петролни продукти SK. Маслата са корейски и са официаните лубриканти на Хюндай. Ползвам от 5 години всичките им трансмисионни и хидравлични течности. Руснаците са най-големия им представител, маслата са наистина добри. На динамометричния тест издържат двойно повече от европейските пълни синтетики.
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Danchojn написа:
            Този тест на масла е доста стар и вече не е актуален.
            За рулем. Опубликовано 12 Декабрь 2012 г Няма и две години откак е публикуван теста, а всички тествани модели масла са все още актуални. Не разбирам кое не му е актуалното на теста ?Ето и тест на същите масла + Мотул в условия на градска експлоатация. Както се вижда, лидери са отново обичайните заподозрени, като Мотул се представя очаквано прекрасно:http://www.zr.ru/content/articles/58...telnyj-zastoj/
            Dacia Duster 1.6 4WD

            Коментар


              #7
              За Рулем въртят тестове на едни и същи и много подобни масла. Не включват разнообразие от марки и информацията не е ясна, в смисъл дали някой неща са тествани сега или преписвани от по-стари тестове. Много модели масла липсват там. И от 2010 резултатите са същите.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Преди малко говорих по телефона с представител на магазина от втория линк на колегата, които предлагат маслата ZIC в България. В момента цената на пълната синтетика XQ 5W40 е 50лв/4л. Работят и с куриери за доставка извън София.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #9
                  Danchojn написа:
                  За Рулем въртят тестове на едни и същи и много подобни масла. Не включват разнообразие от марки и информацията не е ясна, в смисъл дали някой неща са тествани сега или преписвани от по-стари тестове. Много модели масла липсват там. И от 2010 резултатите са същите.
                  Относно марките и модели на маслата, те са си написали хората защо тестват именно тези представители:"На испытания взяли так называемые полные синтетики класса вязкости 5W-40, причем самых раскрученных брендов: Castrol («Кастрол»), Shell («Шелл»), Mobil («Мобил»), Esso («Эссо»), BP («Би-Пи»), elf («Эльф»), Total («Тоталь») и ZIC («Зик»). Такой набор охватывает примерно три четверти рынка в данном сегменте."Аз мисля, че при техния начин на тест, който според самите тях отнема 6 месеца, е нормално да са изпробвани само няколко марки масла. Просто физически нямат възможност да тестват 30-40 марки и модели примерно. Не съм им адвокат и не ги защитавам, но мисля че това е един от най-обективните тестове на масла изобщо, тъй като е направен по най-добрия начин-с автомобили и реален пробег. А както вече казах, моделите на маслата са актуални и се ползват масово и днес. Ето защо мисля, че резултатите от този тест са много полезни.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #10
                    DJPOPA написа:
                    Преди малко говорих по телефона с представител на магазина от втория линк на колегата, които предлагат маслата ZIC в България. В момента цената на пълната синтетика 5W40 е 50лв/4л. Работят и с куриери за доставка извън София.
                    5W40 на ЗИК е няколко вида. На доброто и най-качествено масло е XQ. Теста е добър като замисъл, но просто имам чувството че резултатите са им еднакви.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Язък, че няма тест на масло Мотул, че ми беше интересно какво ще споделят за него и по конкретно motul 5w40 8100 x-cess
                      punto HGT

                      Коментар


                        #12
                        И се чудя аз де си ми е мнението
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          #13
                          krasio_79bs написа:
                          Любка не е нещо особено,става за загуба на време.Аз от как набарах креслата в едно кино,все ми е тая за филма.
                          Нещо стана обърквация, в тая тема се говори за масла, а не за филми п.п. като оправите постовете може да изтриете и моя
                          punto HGT

                          Коментар


                            #14
                            DJPOPA написа:
                            Преди малко говорих по телефона с представител на магазина от втория линк на колегата, които предлагат маслата ZIC в България. В момента цената на пълната синтетика 5W40 е 50лв/4л. Работят и с куриери за доставка извън София.
                            Вие докато се начудите, аз вече се снаддих с ZIC A+ 10W40 в 4-литрова метална опаковка от ул. Цар Симеон 162.
                            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                            Коментар


                              #15
                              Danchojn написа:
                              5W40 на ЗИК е няколко вида. На доброто и най-качествено масло е XQ.
                              Точно за XQ ги питах и цената е за него.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар

                              Working...
                              X